Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 7: mé soukromé závěry o pozitivním myšlení


Doporučené příspěvky

Pod hesly "law of vibration" nebo "law of attraction" si muzete precist zajimave clanky o mysleni, ale hlavni je, ze to je postaveno na ocividnem dukazu ze myslenky maji energii atd.:

www.ajna.com/articles/everything_in_motion.php

a co se tyka tradingu, tak WD Gann, coz bys superobchodnik, tak na "law of vibration" dost stavel.

preji pozitivni myslenky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 40
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý večer

nedá mi to, abych se po přečtení Tomášova článku a přečtení diskusních příspěvků na téma pozitivního myšlení také nezapojil. Již léta studuji a v posledních letech i praticky ( v neprofesionální praxi) ověřuji poznatky z oblasti vnímání, paměti, vybavování a jejich působěním na emoce, chování, mezilidské vztahy a nemoci.
To co píše Tomáš je i mým poznatkem. Negativní člověk bude přitahovat takové situace a bude vytvářet takové vzorce chování jaké má v paměti asociativní podklady. Pokud v paměti mám zakódováno, že "jsem smolař", že "ze mne nic kloudného v životě nebude", že "se hodím jen pro kriminál" a pod., budu přitahovat do své blízkosti lidi a situace, které mne v tom budou utvrzovat. Je potom velmi těžké se tohoto břímě zbavit. Na druhou stranu, pokud budu mít od mládí možnost ukládat do paměti asociativní vzory "opačné" polarity ( např. rodiči a zdravou výchovou), budu opět přitahovat situace, informace a pod. tomu podobné. Jak napsal Tomáš nic není černobílé a nic není jednoznačné. Člověk vychovaný v pozitivní asertivitě se může stát shodou okolností (přijetím silnějších asociací) nebo vlastním chtěním, agresivně asertivním s velmi negativním působením.
Pokud jsme uvedl, že vzory jsou ukládány v paměti asociativně souvisí i s tím, že si vědomí ověřuje každou získanou informaci, ať již je to z oblasti verbální, zrakové, stavu těla a další a na základě asociace informaci hodnotí. Pokud pro informaci nemá asociaci, tak si ji na základě podobných, které v paměti má uložené vytváří novou se stejným nábojem nebo chcete-li polaritou. Tím se dostávám k tomu, proč jsem se tak rozepsal. Vše co člověk dělá, se děje na zákadě myšlenky. Pokud zde v diskuzi zaznělo, že je blbost, aby myšlenka vyléčíla rakovinu, mohu jen konstatovat, že je to tak, že vím a sám jsme byl přítomen mnoha takovýchto uzdravení ( i u rakoviny). Co k tomu stačí? Změnit své myšlení. To platí ve VŠEM LIDSKÉM KONÁNÍ. Změň myšlení, změníš tím i sebe, změníš i své okolí. Obchod s čímkoli nejen s komoditami k tomu patří také. Takže pokud chci něčeho dosáhnout nejprve musí být vytvořen vzor. Všechny vyrobky musely být nejprve ve vizualizpované podobě zpracovány autorem. Tím je vytvářen vfzor, který se bude zhmotňovat. Pokud do vzoru vložím pochbnost, tak již sílu přehlohy budopucího výrobku význemě snižuji. To platí pro všechny negativní vlastnosti, které se na tomto procesu budou případně podílet ( strach, chamtivost, závist, a další.) Dílo, tudíž i obchod se podaří, pokud jsem vytvořit všechny psychické předpoklady pro úspěch. Tomáš je na svém dnešním uvedeném příkladu částečně vypsal. Další jsou na mnoha dalších stranách finančníka.
Dobrý večer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

do diskuzí moc nepřispívám, ale téma pozitivního myšlení je mi celkem blízké, proto se pokusím přispět špetkou pozitiv a sociálních jistot. :D Za mým přesvědčením stojí hlavně vlastní zkušenost a knihy, jež mi pomohly tuto skutečnost pochopit.

Myšlenka není nic jiného než forma energie, jako třeba elektřina. Abychom vyrobili elektřinu, potřebujeme přeměnit energii z uhlí, obdobně to platí v myšlení. Myšlenka se odnikud sama nevzala. Abychom měli myšlenky, musí k nám "dorazit" energie, která se přemění na energii myšlenek. Věda je mocná a zákon zachování energie platí všude, jak u elektřiny, tak u myšlenky. Můžeme využít elektřinu pozitivně, třeba noční osvětlení, nebo ji můžeme využít negativně - k usmrcení. V prvním případě budou lidé rádi, že vidí na cestu, v druhém případě budou smutnit na pohřbu. V prvním případě byla energie využita pozitivně a na pozitivní se taky přeměnila, v druhém případě to platí opačně (zákon zachování energie platí, pozitivní dělá pozitivní, negativní zase negativní). To samé platí v myšlení, v životě, všude. Když se na někoho usměji, poděkuji mu, odpustím mu, pochválím ho, apod., šířím a prohlubuji ještě více pozitivní energii, která se mi opět vrací. Když jsem smutný, kritizuji, atd., šířím negativní energii, která se mi taky opět vrací. Tyto energie se mi nemusí vrátit okamžitě druhý den, ale jistojistě se někdy vrátí, jelikož zákon zachování energie nikdo neobejde.

Jak to souvisí s tradingem? Tady na finacniku, Petr, Tomáš, Woodie atd., další tradeři, jedno mají společné. Jejich mysl je zaměřena hlavně pozitivním směrem. Co je ziskový obchod? Co je ztrátový obchod? Proč tolik traderů prodělává? Ziskový obchod je jen a pouze, pro Vaši mysl, velmi pozitivní energie, ztrátový obchod je přesný opak. Jde o to propadnout ziskům a ztrátám nevěnovat pozornost delší než 5s po uzavření obchodu. :D Kdo je ziskový obchodník? Ten, kdo propadl pozitivní energii ze zisků (např. dodržuje obchodní plán - pozitivní energie). Kdo je ztrátový obchodník? Ten, kdo propadl negativní energii ze ztrát (např. nevezme další obchod podle obchodního plánu - negativum). Všimněte si, že tradeři začínají kupit chyby převážně až po sérii ztrát, velmi zřídka po ziscích. Někteří nikdy nad touto negativní energií nezvítězí a propadnou jí vždy. Když jsem poslouchal Woodieho při live obchodování, bylo mi jasné, proč se pokaždé raduje, když se jeho obchod posune na B/E, když se raduje ze ziskového obchodu a neustále jej připomíná. Jenom živí tuto pozivní energii, aby byla ještě větší. Woodieho motto "Just trade damn patterns" neznamená nic jiného, než "nevnímej negativní energii ze ztrát".

Zpátky k životu. Když Vás někdo kritizuje, můžete si vybrat ze dvou možností reakce. Negativní - uznáte jeho kritiku, začnete se s ním dohadovat, apod., pozitivní - nebudete si jeho kritiku brát osobně. Pokud propadnete jeho negativní energii, v ten moment se stanete negativně smýšlejícím jako on (a třeba díky negativní energii zítra ztratíte peněženku), nebo si jeho kritiku nebudete brát osobně a jeho negativní energie se vás nezmocní. Hodně západních lidí se ke svému tělu chová velmi negativně, konzumují nezdravé potraviny, pijí alkohol, kouří cigarety, nevyvíjejí potřebnou fyzickou aktivitu. Tuto negativní energii většinou jejich tělo promění na nemoc nebo brzkou smrt. Avšak, je zde i početná skupina, která se chová ke svému tělu velmi pozitivně, konzumuje biopotraviny, chodí do fitka, bere různé doplňky stravy, apod. :D Jejich tělo je povětšinou zdravé a oni žijí šťastný a dlouhý život.

Na to, že moc nepřispívám do diskuzí, jsem toho myslím řekl až až :D , takže kdybych tento text měl shrnout do jedné závěrečné věty, nejspíš by vypadala takto:

[bold] Negativní energie je jen učitelka, která slouží k pozitivnímu vzdělání.[/bold] :)

[bold]Zdraví a hodně štěstí přeje[/bold]
Radek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím se všemi, kteří tvrdí, že pozitivní myšlení člověku prospívá a negativní škodí.
Jenže do tradingu se podle mě toto tvrzení moc nehodí, ceně je naprosto jedno jak jste právě naladěni nebo jestli jste právě ukončili pozitivní meditaci, nebo cokoli jiného. Stejně tak neplatí, že pokud jste pozitivně naladěni budete dělat převážně jen ziskové obchody. K tomu je potřeba spousta jiných vlastností ale hlavně hodně práce a trpělivosti na sobě pracovat a nepřestat! K trhu je třeba přistupovat s určitou opatrností a respektem, tady pozitivní myšlení spíše škodí.
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Me spis to video navedlo k myslence jak se v dobach vetsich porblemu, typu radar, cunek a podobne prasarny, zacnou vsichni zabyvat nejakou prkotinou a to ze jim hned za okrajem kamery utikaji miliony dalsich veci, si nevsimnou... Aneb neuveritelna debata na tema "neskodi radarove vlny zdravi", "co zakony na uzemi radaru" atd. Ale treba ze ten radar ma byt navigace pro strely z polska, ktere nakonec snad ani neschvalili, ale radar je stale aktualni otazkou, ze nikdo na blizkem vychode nema rakety dosahu na americkou pudu, to se v tv moc neresi... a jen co nejakeho chytraka napadne, ehhle co kdyby to byl spionazni satelit, uz tu mame kauzu RUSKO NA NAS MIRI ATOMOVKAMA :))).. no kdyz clovek tak tu kauzu sleduje, tak bud usa pripravuje vpad do iranu, nebo chystra 2. studenou... Hlavni je pul roku resit otazku toho kam radar, jak je skodlivy atd. a ne proc vlastne ano radar?

A to je jen jeden z xxx prikladu. Netvrdim ze jde o jakesi silne promyslene konspirace, ale prilezitost dela zlodeje, ze :)

no sem hodne ot, takze zatim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super článok, veľmi sa mi páči aj som si ho vytlačil :) . A teraz môj uhol pohľadu, vlastne taká malá úvaha. Defacto to isté len inak: podľa mňa človek môže víťaziť len vtedy, ak je víťazstvo súčasťou jeho cesty. tzn. musíme vedieť čo vlastne robíme. musíme mať tú " správnu (pravú) motiváciu ". Ešte trochu inak: proste nikdy nebudem mať veľa peňazí, pokiaľ ich nepotrebujem, alebo dokonca nechcem. Možno niekomu stačí len chcieť byť bohatý. Otázkou teda ostáva, či len chcem byť bohatý, alebo na to mám ozajstný dôvod. Vďaka.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K dosažení uspěchu je třeba hlavně víra. Věřit v to co děláme. Stanovit si cíl a každodeními malými krůčky se tohoto cíle snažit dosáhnout. Pokud trpělivě jdeme za svým cílem, kterého většinou dosáhneme tak nás vůbec nebudou napadat myšlenky typu jestli myslím pozitivně. To vám garantuji. Naopak při své cestě uvidíte ještě další možnosti jak můžete svých znalostí využít a bude jen na vás jak se k tomu postavíte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all

Ahojte super článok. Dovoľte mi zverejniť jeden krátky príbeh o pozitívnom myslení, ktorý som osobne prežil teda
spomínané osoby osobne poznám a mám ich rád. Avšak tých chýb, ktorých sa dopustili oni sa ja vyhnem.

Poznám človeka, ktorí už dlhé roky sa necháva ovplyvňovať s "positive staying" nazvyme tú osobu Jana.
Skratka daná osoba (nechcem veľmi konkretizovať) si vytvorila "pozitívnu bublinu" okolo seba.
Vybudovala profitujúci biznis. Bola to drina ako ona sama Jana mi hovorila. Raz jedného dňa
sa Jana stretla s druhou osobou nazvyme ju Mariena, ktorá tiež žila v "pozitívnej bubline".
Tieto dve osoby si veľmi rozumeli kvôli tej "pozitívnej bubline", ktorú si vytvorili okolo
seba. Obidve Jana aj Mariena robili ten istý biznis, ale predtým sa nestretli. Jane sa darilo v biznise,
lebo sa jej "pozitívna bublina" nebola taká hrubá ako "pozitívna bublina" Marieny. Marie robí učiteľku na
súkromnej škole a ten istý biznis ( par-time) ako Jana. Avšak na rozdiel od Jany sa jej
už dlhé roky nedarí napredovať v biznise dopredu. Preto sa Jana, ktorá robila fulltime svôj biznis, rozhodla
pomôcť Mariene. Obidve sa dali teda dokopy ich "pozitívne bubliny" sa spojili. Mariena aj Jana videli svet ružovo.
Jana, ktorá v biznise bola úspešnejšia a mala príjem pár desiatok tisíc korún mesačne sa vzdala svojich autorských
práv v biznise (teda tých pár desiatok tisíc mesačne) a pridala sa k Mariane aby jej takto pomohla.
Po roku trápenia, plánovania, nervov Jane došlo, že Mariena
vidí svet príliš pozitívne, ignoruje negativnu spätnú väzbu a neprimerane reaguje na realitu. Je tak pozitívne
prebitá pozitívnou energiou, že kolegyniam na súkromnej škole začala vadiť. Dokonca jej pohrozili aj výpoveďou. Lebo
kvôli príliš veľkej "pozitívnej bubline" a ignorácii negatívnej spätnej väzby v jej práci ju začali znevažovať žiaci na
prestížnej súkromnej
školy na hodinách. Mariena si negatívne veci nevšímala, nereagovala na ne adekvátne. Preto jej reputácia medzi kolegami,
žiakmi klesla. Posmievajú sa jej za chrbtom. Jana zistila, že keby si svoje autorské práva zachovala a neurobila taký
nerozvážny krok, keď sa dala dokopy s Marienou, tak by zarábala už pár stoviek tisíc mesačne (desať násobne viac).
Keby si zachovala jasnú hlavu,neurobila by takýto nerozvážny krok. S počiatku Jana si nahovárala, keď sa vzdala pár
desiatok tisíc mesačne, že veď s Marienou vybudujú opäť biznis a ich autorské práva im budú prinášať opäť pekné zisky.
Avšak, keď sa dozvedela, že keby si svoje pôvodné autorské práva zachovala, tak by zarábala niekoľko stotisíc mesačne.
Toto s ňou a s jej "pozitívnou bublinou" tak nezamávalo ako tá skutočnosť, že: Musí začať od nuly a na Marienu jednoducho
neni spoľah. jej "pozitívna bublina" sa jednoducho spľasla. A vtedy Jana uvidela realitu. Dlhé roky budovala biznis a v ňom
svoje autorské práva - teda príjem. Potom stretla sebe veľmi podobnú Marienu a urobila najväčšiu chybu v živote, keď na dôkaz,
toho, že sa chce Mariene skutočne pomôcť, "zresetovala" svôj biznis -vzdala sa svojich autorských práva - teda príjmu, pridala sa k Mariane
a začala od nuly. Rok potom čo tak učinila
prišla Jana nato, že keby bola vydržala a vyhla sa "pozitívnej eufórii"-nerozvážnym činom zarábala by doslova milióny ročne.
Najhoršie je však to, že Jana si umelo vytvorila svet, v ktorom sa "hrá" na veľkého manažéra, plánuje, chodí na schôdzky, na semináre a
organizuje pár nadšencov (jedným z nich som bol aj ja). Avšak hlboko v jej očiach vidím trpkosť, ľútosť a občas aj prehru, ktorú sa snaží
premôcť svojou "pozitívnou bublinou", úsmevom (za ktorým pomaly vidím neurotika). Hrá sa na osobu, s ktorou to nič nespravilo hoci ide zožrať
z vnútra zlosť, že akú hlúposť spravila. autorské práva - mám na mysli druh práv ktoré vo finančnom MLM zabezpečuje príjem....

Poučenie pre nás traderov.
Prvé ponaučenie: Negatívny extrém. Ak vaše obchodovanie je stratové a situácia na účte beznádejná a už.. už.. už.. sa idete ľutovať a hádzať flintu do žita
práve v takých chvíľach treba urobiť niečo bláznivé a nemysliteľné (nie nemám na mysli samovraždu ani lúpež banky) NEVZDAŤ SA A NAPREDOVAŤ A V PRÍPADE
POTREBY ZMENIŤ PRÍSTUP K NIEKTORÝM VECIAM V TRADINGU, TAK AKO TO UROBILI MARKET WIZARDS.
Druhé ponaučenie: Pozitívny extrém. Ak sa vo vašom obchodovaní darí, zachytili ste nejakú super sériu víťazných obchodov a cítite sa ako osloboditeľ
republiky a už.. už... už začínate špekulovať, že veď treba otvoriť tú legendárnu "100megatonnovú" pozíciu, ktorá vás katapultuje do finančného neba... tak
si zakričte STOP!! pozrite sa na pravidlá svôjho MM a schlaďte sa, pomaly klesnite na zem a preberta sa!!!

S počiatku som nechápal prečo Wiliams v knihe Long Term.... kritizuje "pozitívne myslenie", lebo určite nemal na mysli to aby sme sa svôjho cieľa
byť úspešný traderi vzdali, ale mal na mysli aby sme svet-najmä trhy videli reálne a naše vnímanie nebolo skreslované "pozitívnou bublinou".

Ku Jane a Mariene sú to nepravé mená (príbeh však skutočný), chcem dodať toľko že obidve mi veľmi, veľmi, veľmi pomohli a veľmi si ich ctím a mám
ich rád. To že som ich príbeh napísal sem, nemá demonštrovať neúctu k nim, ale skôr úctu k ich príbehu. Hold to je vše..

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před pár týdny byl myslím na dvojce dokument zrovna o tom, že člověk vnímá jenom tu část reality na kterou se vědomě zaměří...
Prováděly se tam dva takové experimenty - v prvním byli nějací basketbalisté, kteří si vzájemně přihrávali několik míčů. Několik desítek lidí mělo přesně spočítat, kolikrát si přihrají. Bylo jim řečeno, že je velmi důležité, aby to spočítali přesně. Zatímco počítali přihrávky, tak se mezi těmi basketbalisty začal procházet člověk převlečený za gorilu. Následně, když přihrávky skončily, byli lidé tázání, zda-li si všimli čehokoliv neobvyklého. Ruku zvedli jenom asi 3-4 lidi.
Pustili jim to video znovu aniž by museli cokoliv počítat a tentokrát se začali všichni chytat za hlavu, jak mohli přehlédnout něco tak nápadného.
V druhém experimentu byla nějaká ženská, která nastupovala do skoro plného autobusu a celou svou pozornost zaměřila na to, aby ještě našla nějaké volné místo, což se jí sice povedlo, ale přehlédla kamarádku, která na ni celou dobu zezadu mávala, ať si sedne k ní. Jsem nemohl pochopit, jak ji mohla přehlédnout. Celou dobu jsem se díval na tu mávající ženskou a tak jsem přehlédl gorilu, která seděla na jednom sedadle u okna
:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...