Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ja nevim, ale nedal by se pouzit short butterfly nebo short iron condor? Ocekavame prece, ze po earnings nastane nejaka prudka reakce, tedy, ze cena pujde bud hodne nahoru nebo hodne dolu. Nemam tohle statisticky overeno, ale domnivam se, ze po earnings takovy prudsi pohyb nastava pak by takovehle "reverzni strategie" byly idealni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fubu,

hej hej mas pravdu ze spready niesu to prave orechove

ale inak ten iron condor v tomto pripade long, nemusi byt zly napad...
znamenalo by to, ze je jedno akym smerom ta akcia po earnings pojde,
podstatne je aby spravila pohyb..takze moj favorit je long iron condor

ale ako som si zbezne presiel predosle prispevky je tam trosku problem
s vacsou implied volatilitou pred vyhlasenim..len teraz neviem ci nam to
clastne pri long iron condor vadi alebo nie..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DNDN - patří ke společnostem, kdy je jejich úspěch či bytí-nebytí jsou svázány "téměř" s jediným fundamentem. V tomto případě schválení - neschválení léku FDA. Díky velikému očekávání je obrovská volatilita a díky tomu i tučná prémia. Jsou dvě základní otázky před fundamentem : 1) jakým směrem pohyb nastane 2) jak bude velký Ponechme nyní stranou tyto obchody typu Strangle , resp. Straddle, ať už Long nebo Short, anebo jejich "jištěné varianty Iron Condor, Butterfly apod. Můžeme si totiž naši situaci výrazně zjednodušit, jako v tomto případě. Gap byl pozitivní a dosáhl trojnásobného růstu ceny podkladu. Viz obr. Otázky jsou zodpovězeny. V pre-marketu víme tedy dost na to, abychom mohli tuto formaci vcelku bezpečně zobchodovat.

8653

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to misak,

obavam sa ze celkom dobre nerozumiem...

1.vo vseobecnosti je Tvoja strategia zamerana na vyhladavanie takychto spolocnosti vo farma biznise?
mylsim spolocnosti u kt. fundament znamena existencnu nutnost..
2.este nikdy som sa nesnazil naskakovat pri takychto gapoch, je to vobec realne? (myslim plnenie)
3.nerozumiem 1 2 3
4.v pripade opcii tu bol viackrat rozoberany pokles IV po pohybe, zaujimal by ma Tvoj nazor.

tiez tu niekedy v minulosti bol prispevok tusim od Stefana kt. napadlo otvarat napr. long straddle tyzden dva pred
earnings..aky mate na toto nazor? obchoduje tu niekto nieco podobne??

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak abych se přiznal, tak já tomu nerozumím. Naznačuje obrázek, že po gapu vždy dojde ke korekci směrem k původní cenové hladině? Navíc, podle toho, co misak uvádí, tady byl jeden dost insider fundament, tohle zobecnit do formy nějakého univerzálního systému asi nebude tak jednoduché, ne? Těm, co je to jasné se omlouvám za svou nevědomost, ale mohl by to prosím někdo (asi nejlépe misak :) ) vysvětlit? Každopádně díky za velkorysou ochotu, podělit se s námi o výsledek dvouleté práce, to mě stále nepřestává v tom dnešním morálním marasmu fascinovat, kolik lidí je tu ochotno se podělit o cenné informace, klobouk dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jestli to zde již bylo zmíněno, ale stránky zabývající se touto problematikou jsou třeba na www.optionslam.com/ , tam preferují Straddle a Strangle. Najdete tam i historii vyhlašování a pohyby, které nastaly. Tyto zjištění si na své strategii můžete prověřit v např. ThinkorSwim - modul thinkBack a uvidíte co lépe funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím misak,

taky tomu moc dobře nerozumím,jelikož píšeš o tučných premiích tak to vypadá na nějaký výpis a ne nákup opcí,že by jsi vždy vypsal strike dle bodu 1,2,3 při korekci zpět ke gapu a pak počítal že to byl panický výbuch up a cena se ke gapu vrátí??fakt nevím,jestli můžeš já bych poprosil o bližší info??mě se ale jinak fakt zdá nejbezpečnější na tyhle věci Straddle a Strangle.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Padlo tu několik podnětných myšlenek, které se pokusím nějak okomentovat
- adrenalin mám sice rád, ale zase abych honil ticky při gapech, to nemusím. A navíc z hlediska opčního obchodování je to stejně mimo obchodní hodiny -:)
- nemusí to být jenom Pharma společnosti, de facto to může být jakákoliv společnost, která udělá velký pohyb up - a dál už obchoduji jen pravidlo, že nic neroste do nebe.
- nejvíce se mi osvědčily společnosti , které "mají svůj názor" a které si "žijí svůj vlastní život" bez ohledu na globální vývoj na trzích (např. APOL, AZO a teď DNDN)
- [bold]neuron :[/bold] dobrý postřeh s poklesem IV - jeden z edge, kterého využívám

Body 1,2,3 jsem si označil úmyslně, abych jich mohl teď využít.
Když se zamyslím, co se děje. Přijde důvod k pozitivnímu gapu a ceny letí do výšin - peak 1.
Kdo prodává ? ten kdo byl v pozici a čeká, že zhodnotí svou investici. V tomto případě cca 2 roky od posledního doporučení FDA a požadavku na více klinických testů. Nárust přes 200% = dost dobrý důvod k vybrání zisku
Kdo prodává ? nevím, dle mého jenom "blázni", kteří věří prognostikům, že potenciál akcie je 50.

Kdo je silnější ? Býci nebo medvědi ? z pohledu krátkodobého ? den , dva ? Odpověď mám v peaku 2, kdy je nižžší high.

To jsme pořád v pre-openu opčního obchodování.

A teď takovéto situace obchoduji dvojím způsobem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady je ten první :
[bold]Konzervativní s definovaných riskem [/bold]

Většinou čekám po dobu OR, jak se potvrdí můj předpoklad. V tomto případě nastal peak 3 - opět nižší high , takže jsem zvolil strike a zadal příkaz na Kalendářní spread za LMT cenu a odešel od kompu.

[bold]DNDN 20c -APR09/+AUG09 za -2,60/k [/bold]

Večer jsem zjistil, že jsem byl vyplněn. Tři dny do expirace frontu a trh 3 body pod mým strikem. Nádhera. Čas pracuje usilovně v můj prospěch.

Další den kouknu na možnost rolování do dalšího měsíce. Hned po openu jsem vyhodnotil, že zkusím nechat doběhnout front měsíc (přece jim tam nenechám 40-50 centů :D) a 45s po openu vypsal

[bold] DNDN -20c MAY09 za +2,94/k [/bold]

V tomto bodě jsem byl agresivní, neboť jsem hamižný a chtěl jsem získat maximální prémium. Možno bylo také rolovat za, nevím přesně, cca +2,00 až +2,50 (záleží na čase, kdy by k rolu došlo)

No a další den jsem likvidoval APR09 front

[bold] DNDN +20c APR09 za -0,05/k [/bold]

Nyní držím pozici s maximální riskem +0,29/k (je moc hezké mít ziskový risk po 2 dnech v pozici) :D , která má v sobě možnost 3 měsíce prostoru k rolování a dalšímu inkasu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Misak,

zaujalo ma to, mam par dalsich otazok..

-ako (kde) vyhladavas kandidatov..(velky pohyb po earnings ci uz v premarkete alebo nie plus "mají svůj názor" a které si "žijí svůj vlastní život"
-plati toto len pri pozitivnych ocakavaniach? narazam na opacny pohlad..pri velkom prepade.teda nie na stranu long
alternativa .. nic neroste do nebe...nic neklesa do pekel ;)
-nieje lepsia alternativa kedze ocakavam velky pohyb otvorit long straddle tyzden pred earnings?
(predpokladam ze by velky pohyb z ocakavaneho schvalenia neschvalenia vykryl pokles IV po earnings)
-aka je agresivnejsia varianta?

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neuron Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Misak,
>
> zaujalo ma to, mam par dalsich otazok..
>
> -ako (kde) vyhladavas kandidatov..(velky pohyb po
> earnings ci uz v premarkete alebo nie plus "mají
> svůj názor" a které si "žijí svůj vlastní život"
[bold]chodím o očima otevřenýma, většinou se nabídnou tak nějak sami a v neposlední řadě mám dost kamarádů [/bold]
> -plati toto len pri pozitivnych ocakavaniach?
> narazam na opacny pohlad..pri velkom prepade.teda
> nie na stranu long
> alternativa .. nic neroste do nebe...nic neklesa
> do pekel
[bold]cítím se lépe většinou na straně Call, proč tomu tak je nevím, měl bych se asi zeptat odborníka na psychologii . Nicméně mám svůj názor na chování davu a obchoduji to, čemu věřím[/bold]
> -nieje lepsia alternativa kedze ocakavam velky
> pohyb otvorit long straddle tyzden pred earnings?
> (predpokladam ze by velky pohyb z ocakavaneho
> schvalenia neschvalenia vykryl pokles IV po
> earnings)
[bold]Všechno jde. Longové strategie nejsou mým šálkem. Už jsem o tom kdysi psal. Třeba Tobě to klidně může fungovat. [/bold]
> -aka je agresivnejsia varianta?
[bold]Myslím si, že je to pro velkou spoustu lidí naprosto nestravitelné. Nemám důvod dělat červený hadr pro býka, tj. jako kdybych v ID obchodování říkal, že nejlepší je obchodovat bez SL[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...