Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading II.


Doporučené příspěvky

To rolex:

indikátor ROC má úplně totožný průběh jako indikátor Momentum byť se jinak počítá, takže si pro jistotu proštuduj i ten.

Call a Put by mělo mít jen rozdílové vyrovnání a to v penězích,
naproti tomu
u Long a Short bys kromě peněz za celek mohl potřebovat i náklaďák a skladovací prostor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Mišák:

Dlouhej, nebo krátkej můžeš být podle mě pouze na cenných papírech (např. akciích), komoditách či na měně a u kontraktů, kde Ti smluvně hrozí fyzické převzetí či povinnost dodání podkladu (forwardy, futures, swapy, ale i některé opce). Sice se tak říká i u akciových futures, ale ty (hlavně ty na indexy) jsou na rozdíl od ostatních v posledním dni vypořádány jen variační marží (ale nezkoušel jsem to).

Co se stane s nakoupeným kontraktem třebas ER2, když ho do splatnosti neprodám?

Opce jsou jen kontrakty na právo a jen z druhé strany povinnost kde jde také běžně jen o vypořádací částku úměrnou rozdílu mezi strike a spotovou cenou a i když u některých nemusí, neboť může jít skutečně o fyzické dodání ale zase jen z povinné strany, tak se stejně označuje jen call a put.

Takže proto ty nejasnosti jsou a budou.

Mimochodem u obchodů kratších jednoho roku je nesmysl uvádět p.a. výnos, neboť je to zkreslující. Já jsem např. na posledním superdně (23.1.2008) pořídil za půjčené peníze call warrant na jednu známou akcii a za dva dny to prodal na špičce (denní pivot R2, dál jsem nečekal) s přesně 200% ziskem proti nákupní ceně (mínus daně až za rok a 5 měs.) a peníze vrátil - p.a. by bylo ohromný ale to by muselo vycházet každý dva dny 125x za rok.

A abych něco k tématu:
tak já svůj druhý byznys začal před dvěma a půl roky kdy jsem 4 roky po nezaviněné autonehodě s trvalými následky a navštěvování psychologa konečně dojel jako OSVČ na Škromachovu minimální daň, dvojí těžkou chřipku, napadení atd., takže mi nezbylo než jít na 13 měsíců do zaměstnání abych byl bonitní pro banky a napůjčoval si maximum tj. 400.000 Kč které mě, manželku a syna včetně bankovních úroků, nájmu a režie původní prodejny, splátek stavebního spoření a inkasa zatím snad úspěšně alespoň suchary uživí. Z dřívějška již mám zkušenosti s vyplavenými akciemi Přerovských strojíren, OKD, Sokolovskou i Mosteckou uhelnou, okradení 90% účtu makléřem a několikerý více než 50% drawdown (poprvé celého portfolia (jedna akcie, hi), pak už jen určité části). Takže z povinnosti jedu full time 24 hodin na budování tohoto byznysu (ještě mě čeká doplácet ztráty z toho prvního). Ze zbylého zisku z akcií (94.000 Kč) jsem začal v září 2006 trénovat warranty na akcie (naostro) s ročním (p.a.) výsledkem 130% jenže za další měsíc již díky eSignalu a čmáranicím Quotetrackeru (někomu se tu nelíbily) +100% a za dalších 15 dní opět +100% a pak už jsem to neunes, navíc mě agent Smith ustřihl drát do Quotetrackeru, mám ještě důležitější starosti proti kterým je brnkačka vynulování účtu, tak si dosud dávám pauzu s obchody neb se nemohu dostatečně soustředit (ale na medvědy viz výše jsem si úspěšně počkal a i když jsem neměl čím střílet, pušku s nábojem jsem si uměl opatřit), avšak finančáku krátím o 8-10% daně na darech. Nyní zvažuji pořízení kanceláře od eSignalu, Quote.com či TeleTrader.

Zdar,
Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiri S.
neber si to osobně, ale máš v tom trošku "hokej". doporučil bych Ti něco nastudovat zeména ohledně opcí (kde se vyskytují označení Call/Put), většina z principu obchodování a názvosloví je v mých příspěvcích.

Hned Tvé první větě uvádíš předpoklad, který generuje další nepochopení problematiky. Long (dlouhej) nebo Short (krátkej) mohu být, resp. musím být vždy, když obchoduji - s čímkoliv.

Ostatním doporučuji Tvůj odstavec
[ital]Call a Put by mělo mít jen rozdílové vyrovnání a to v penězích,
naproti tomu
u Long a Short bys kromě peněz za celek mohl potřebovat i náklaďák a skladovací prostor. [/ital]
raději přeskočit.

Opce typu Call nebo Put (toto je jen označení typu opcí, žádný nákup nebo prodej) mohu obchodovat Long nebo Short (stejně jako akcie, kontrakty apod. jakýkoliv produkt. Opce Call/Put nemají automaticky vyrovnání v penězích (td) To jestli jsem Long/Short mi přece neříká, že budu potřebovat náklaďák. (td) Doporučuji nastudovat vždy detaily o podkladu a zajímat se o údaje LTD, EXP, Expiration method, Settlement Value atd. Vstoupit do obchodu nepřipravený, může znamenat velká nepříjemná překvapení.

Život je boj, přežívají Ti nejsilnější ! Proto Ti přeji, buď silný a drž se ! Hodně úspěšných obchodů !

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Jiri,

O indikatoru momentum vim, vyzskousel jsem, osobne se lepe citim s ROC.Navic k nemu prihlizim jen okrajove, pouze jen jako doplnujici zalezitost.Zastavam pristup,ze cim min "naseptavajicich" krivek v grafu budu mit tim lip, o tom jsem se uz presvedcil davno. "Keep it simple" je sama o sobe velmi silna strategie a urcite jedna ze silnych vyhod na me strane.
Nicmene diky za komentar.

At se dari
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rolex:
oba jsou úplně stejný přestože na Y-ose mají jiná čísla. Takže je tak nějak úplně jedno, který z nich si nastavíš.
Jen jsem chtěl dát vědět o shodě.

To Myšák:

Všeobecně se říká Long spekulaci na vzestup a Short spekulaci na pokles dejme tomu čehokoliv, budiž.

Já mám tedy odlišný názor na označení Long a Short a to v tom, že nejde-li o cenný papír tak kladu podmínku na možnost vypořádání podkladového aktiva nebo-li že bys měl mít na to abys mohl podkladové aktivum převzít a doplatit či dodat, protože pokud ne, tak to je zřejmě, podle mě nepojmenovatelná, spekulace na vzestup/pokles, budiž tedy Long/Short a měla by se sakramentsky hlídat.
Pokud jde o futures na indexy tak předpokládám finanční vyrovnání v marži - zkusil si to někdo dojet do konce a neprodat?

Označení opcí (Call; Put) jsem nezpochybňoval a o tom, že některé nemusejí mít vyrovnání jen v penězích jsem v doplnění také psal. Původní výraz "mělo mít" neznamená "musí mít vždy", (původně jsem chtěl napsat "by mělo mít obvykle").

Takže co mám říct na nákup Call opce, která je např. v 1/4 života, na penězích a má jen finanční vypořádání?

Podle mě by z podstaty mělo jít o zajištění proti růstu a ne o Long. Něco jako že momentálně nemám na nákup podkladu tak si ho proti růstu pojistím. Někdo tomu říká Long protože to bere jako spekulaci na růst přičemž na podklad v takovém rozsahu ani nemá.

Pokud by však bylo vypořádání s dodáním, pak by šlo o Long i z mého pohledu, ale ten co by neměl na doplacení vypořádání by byl spekulant hazardér a musel by se asi hodně kroutit aby to urovnal pokud by mu to uteklo až do konce. Prošvihnout expirační den třeba kvůli tomu že je člověk rozbitej v nemocnici by asi u obou dvou bylo hodně blbý. I když možná u té s vypořádáním by mohlo být vypořádání automatické ev. by se taková dala najít, tedy nemuset ji v expirační den extra uplatňovat - je to obvyklé? (asi bych Ti to měl napsat do nějakého fóra o opcích ["Opce"?] - nebo tam můžeš třeba odpovědět, ale prosím sem dát odkaz aby se neztratila souvislost. Předem dík.)

Dík za přání
a přeji též Tobě i ostatním ať se daří.
Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...