Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Asi neznám lepší ukázku definice slova "uptrend", než to co předvedlo dnešní S&P. Od začátku obchodní seance se trh líně a pomalu sunul býčím směrem a až dosálh hranice 1318 bodu. Přesně v 19:15 je krásně vidět to o čem jsem tu psal. Jakmile vyšel report o tom, že FED snížil hlavní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 2,25 % a diskontní sazbu rovněž o 75 bodů na 2,5 % trh se okamžitě propadl téměř o 17 plných bodů během několika vteřin. Momentálně je situace taková, že na S&P je taková volatilita, že je zde téměř šílenství obchodovat .... jsem zvědav jakým směrem se to bude odvíjet dále ...

Fotodokumentaci naleznete zde :
www.bluewebstudio.cz/kazma/futures/ES/charts/18_03_2008.GIF
www.bluewebstudio.cz/kazma/futures/ES/charts/18_03_2008_week.GIF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 borax : jojo ... včera docela nášup, ten vobrovský propad a zvýšená volatilita v 19:15 po zveřejnění FEDu výsledků o sazbách byl docela ostrý. Počítal jsem s tím, že se trh už nezbrchá a prudce spadne dolů, nicméně hned po té opět vystřelil, dorovnal ztráty a navršil denní sprint do kopce ještě o několoik bodů. Nakonec zavíral na hranici 1330,74 bodu. Ten pozitivní nárůst měly za vinu hlavně rostoucí akcie investičních společností obsažené v indexu S&P 500 jako třeba Lehman Brothers, které vystřelily o 46,4 procenta a Goldman Sachs, která si polepšila o 16,3 procenta. Jinak S&P včera dosáhl nejlepšího denního výkonu za osm let (+ 8,5%) což je docela síla. Dneska lze očekávat další markantní pohyby, kvůli hospodářským výsledkům dalšího investičního giganta Morgan Stanley, takže to chce bedlivě sledovat fundamenty né-li vůbec neobchodovat. Tento týden je co se týče obchodování opravdu nabitý reporty a změnami, řekl bych spíš pro kaskadéry.

Fotodokumentace opět zde : www.bluewebstudio.cz/kazma/futures/ES/charts/19_03_2008_week.GIF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodla, že se nejspíš vrhnu na ES intraday. Snad časem taky budu mít nějaké přínosné příspěvky :o)
Prosím, jen pro potvrzení: 1 tick = 0,25 bodu = 12,5 USD. 1 bod = 50 USD. Intraday initial margin 2250 USD (což mi teda nepřijde málo, měla jsem za to, že mini kontrakty jsou dostupnější) tzn.: nemít více než 50 % účtu zablokováno v marginech, tak pokud počítám dobře, minimum je 4500 USD a pokud bych začínala s 5000 USD pro intraday, tak můžu přijít max o 5 obchodů za sebou (pokud bych měla SL 100 USD)?
Děkuji za odpověď.

Denisa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 ddeenniissaa : Ano je to přesně jak říkáte : 1 tick = 0,25 bodu = 12,5 USD. 1 bod = 50 USD. Co se týče marginu, tak ten údaj 2250 USD bude pravděpodobně ze stránek burzy a dá se s ním cca počítat, ale tohle hodně záleží na brokerovi přes kterého hodláte obchodovat, ten udává marži, kterou Vám na jeden kontrakt zablokuje. E-miny trhy nejsou ani tak dostunpější z hlediska marže, ale spíš z hlediska objemu daného obchodovaného podkladového aktiva ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ddeenniissaa: všeobecně se to nedoporučuje z důvodu nízkého volume, díky kterému pak mají skalpeři s velkým množstvím kontraktů snažší práci s ovlivňováním trhů ve svůj prospěch. Myslím, že asi většina traderů z tohoto webu vynechává, i když třeba já osobně zhruba po 3/4 hodině jejich oběda znovu ke compu zasedám. Ale jak jsi správně napsala, tak sama si musíš v backtestu zjistit, jak tvůj systém v této době pojede. Samozřejmě je hloupost vystupovat z otevřeného obchodu jen proto, že je doba oběda.
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby


ddeenniissaa:
Ja jsem treba obchodoval S&P pouze mezi cca 2.5-3hod pred uzavrenim.V tomto case mi trh nadeloval nejvetsi zisky.Tak ze 70ti% mi prislo,ze v tomhle casovem obdobi dochazi k nejvesim pohybum, k nejvetsi aktivite, a to jak bear tak bull.Casto je to samozrejme i vice volatilni a clovek si musi davat pozor, je treba opravdu rychle jednat.Ale treba ve dny jako ctvrtek a patek, ktere jsou casto nachylne k prodejum, kdy si obchodnici vybiraji zisky, se da celkem dobre spekulovat.
Casto to ale svadi ke skalpovanim jehoz jsem silnym odpurcem a nepokladam to za seriozni zpusob obchodovani na burze, nema to s tim nic spolecneho.Coz ale nemeni nic na faktu,ze se tak daji vydelat slusne penize. Jedina vec,ktera da odpoved je proste to nakoukat, kdy trh dela co a proc.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...