Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

Atlas:

mockrát díky....... vážím, si tvé pomoci :)

jasně, děti si žádají své....... :) Já jsem OSVČ, takže čas řeším podle toho jak je potřeba, ale ty dopoledne by mě vyhovovala víc.
Ty si přeci už dokážeš vydělat tradováním, tak proč jsi ještě na plný úvazek zaměstnám? Musí to být opravdu časově náročné - práce, trading, rodina. Vím o čem mluvím.... :)

Držím Ti palce!

Takže na FESX pro intraday obchodování je potřeba 1 500,- $/kontrakt.
Hmmm.... asi vypadám jako pitomec, ale potřebuji si ujasnit nějaké pojmy - na TF je mít potřeba na účtu min 2 500,- $ a margin je 500,- $, takže jsem přesunul do USA 3 500,- $ a obchoduji s jedním kontraktem, ale jak tomu mám rozumět u toho FESX? Koukal jsem teď na net - našel jsem tam informace z různých zdrojů i to jak jsi psal do vlákna ZF - MF, ale nějak si nejsem jistý.
Kolik musím tedy mít na účtu pro jeden kontrakt na FESX? Stačí těch 1 500,- $?

Omlouvám se a děkuji.....

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte kolegovia, toto nieje vlákno pre FESX tak skutočne poslednýkrát tu píšem ohladom tohto trhu. Bolo by dobre založiť vlákno pre Eurex , lebo si myslím že b to bolo užitočné pre všetkých. Tak ako Atlas píše aj mne viac vyhovuje obchodovat celodenný trh, ktorý už začína ráno a je reltívne kľudný. Priemerným dlhodobý denný pohyb je cca 580 USD to je pravda, nepovedal som ako obchodujem. Bežne taktiež obchodujem swingy, ale pokial dostanem signál vrchol/dno tak navyšujem na 3-5 kontraktov a tak si vylepšujem bilanciu obchodov. Zaleži na tom , či dostanem signál na žltej, alebo fialovej čiare. Fialová je extrémny bod tohoto trhu a vstupujem hneď, alebo čakám prelomenie trendovej čiary , či prelomenie stredu tunela Ema144 a návrat späť. Pre názornosť prikladám graf na ktorom je systém Tunel Vegas upravený pre trh FESX. Je ešte viac okolností podla ktorých sa rozhodujem, ale to je vec praxe - napozerania trhu. Všetkým Vám prajem úspešné obchody nech už obchodujete čokolvek. Gladiator028

7562

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek:

Je to jak píšeš, ta houpačka je nepříjemná. Kdybych měl slušné a dobře placené zaměstnání, které by mě navíc ještě bavilo, asi bych taky nepospíchal a vše bych pečlivě zvažoval, kdy a jestli vůbec odejít na full time.
Mě, s tím co jsem dělám, docela dost zasáhla finanční krize a urychlil jsem své rozhodnutí pustit se do trejdování.

Myslím si kdybych vydělával v průměru 200 - 400,- $ denně/kontrakt (zjistil jsem po papertradingu i krátkém live, že to není nereálné) vynásobeno 20 pracovními dny, tak se z toho nechá docela slušně žít a ještě bych mohl svůj čas věnovat svým raubířům a ženušce........... :) :)

Nejcenější komoditou, se kterou občas lehkomyslně obchodujeme je náš čas, který nám tu ještě zbývá.

Omlouvám se, že jsem sklouznul do sentimentálních úvah a mimo toto vlákno.

Takže, hurá do toho!!!! :)


Díky

Jirka

PS: Lucínku, prosím tě, jak je to s tím marginem? Viz můj předchozí dotaz. Ještě jednou díky!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

teraz som testoval ES volume 2000 v termíne od 11.2-13.2 2009 teda 3 dni systémom ktorý práve skúšaš teda MACD ,RSI a 3 klzáky. Vstup a výstup len na základe divergencie , kríženia klzakov a prekročenie linky 50 RSI.

Výsledky: Počet obchodných dní 3
Počet obcodov 16 (netriedil som šort/long)
Priemerný vstup do obchodu medzi 16:00 - 20:00
Priemerná doba trvania krátkeho swingu 20 min (zotrvanie v obchode)
Priemerná doba trvania dlhého swingu 50min
Počet obch.príležitostí na deň 5,3
Profit spolu za 16 obchodov 7075 USD
Priemerný profit na obchod 7075:16 = 442,18 USD
Priemerný profit na deň 5.3 x 442,18= 2343,55 USD

Ideálne by bolo otestovat 1000 obchodov triedit short/long atd. a toto je len na rýchlo.....
Výsledky sú za obchodovanie 1 kontraktu. Teda keby si zobchodoval len jeden obchod denne teoreticky máš možnost získat 442,18 USD .Samozrejme ideálna situácia by bola keby si vstupoval a vystupoval na základe všetkých signálov ktoré systém dáva, ale zasa sme u psychiky .... Po boji je každý generál :-)


Gladiator 028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ave Traderi,

zdravim Vas pri prilezitosi Obama's day:-)

Pred casem jsem se pustil do hlubsiho zkoumani indexu SP 500, abych lepe pochopil obchodovani ES, ktere jsem delal pouze na zaklade technickych ukazatelu............pokracuji ve vzdelavani a hledam, zoufale hledam zdroj fundamentalnich dat, ktere tento index ovlivnili.......posledni takovy pripad snad mohu zminit : 10.2. prohlaseni Timothy Geithnera ohledne bailoutoveho planu v 17:00......ja jsem uz byl davno v pozici SHORT na zaklade technicke analyzy a tudiz jsem pozoroval trh jak na ocekavanou udalost zareaguje, v pripade ze by trh zacal jit vyrazne proti me, zrejme bych vystoupil a necekal bych na Stop Loss....de facto fundament, ktery mel zpusobit rust, jenom proto ze nebyl dostatecne razny - Geithnerovo prohlaseni obsahovalo mnoho "maybe" nepresvedcilo investory a zacal skluz dolu..........

Chtel bych si dat nebo sehnat soubor historickych zprav a udalosti, prohlaseni..... ktere ovlivnili pohyby indexu SP500, pokud nekdo z Vas o necem takovem vi, ci to ma, prosim prosim:-) Pokud neco najdu na netu, take sem hodim odkaz....

Kryfos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kryfos,
napadá mi následující:
- projít si běžný ekonomický kalendář - Forexfactory.com, Bloomberg.com atd. a zpětně si vypsat důležité události .. FED, nezaměstanost, počet žádostí, stavby nových domů atd atd. .. a opsat výsledky, tj. předchozí, předpověď a finální výsledek a na historických datech ověřit, zda mělo vyhlášení daného reportu, zprávy vliv a zda předpokládaný .. což třeba na podzim moc nebylo, kde prim hrály prohlášení pánů Bernanke, Paulson (ted Geithner) a spol.
- zkusit stránky tradethenews.com, kde jednak mají zajímavé zpracování vyhlášené zprávy a vlivu na průběh indexu, ale také poskytují vlastní news platformu, kde je možnost týdenní plné trial verze ... pokud vás fundamenty zajímají, tak rozhodně doporučuji (osobní zkušenost) .. je až s podivem kolik zpráv, prohlášení, předpovědí denně vyjde ..

+ zkusit si projít něco bližšího o vlastním indexu, z čeho se skládá, jaké akcie jsou hlavní, jaké sektory mají největší podíl a tudíž i jaké výroční zprávy mohou ovlivnit průběh .. většinou výroční zprávy a prohlášení firem, nejsou uváděné v běžných ekonomických kalendářích

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer, traderi..

konecne som nasiel vlakno kde sa dufam dovolam pomoci.

V piatok som skusal E-mini ES a TF a pri pokuse o zobrazenie casoveho grafu - konkretne 1,3,a 5-minutoveho mi vypisovalo nasledovne hlasenie:

Error on loading chart data for ´TF 03-09 Nybot´: Error on loading chart data for ´TF 03-09 Nybot´: Record is deleted.

Error on loading chart data for ´ES 03-09 Globex´: Error on loading chart data for ´ES 03-09 Globex´: Record is deleted

Odvtedy sa mi minutove grafy nezobrazuju.. o a dnes od cca 17-tej som mal zen-fire uplne hluchy.
Neviete prosim v com je problem? :S

Vdaka !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...