Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

To Abrams,

neviem presne v čom môže byt chyba, ale nieje to výnimočné že platforma šaškuje, väčšinou pomôže preinštalovanie platformy znovu. Takéto fórky môže spôsobovat aj nejaký iný program ktorý máš súbežne otvorený s platformou, mne takéto veci robilo ICQ.

čo sa týka "hluchoty" Zen -Fire včera o 17 tej, tak včera burza skôr zatvárala kôli sviatkom v USA .

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pratele,

Vsiml jsem si jedne veci......nejsem si s tim akorat jisty...
Sledovanim indexu SP500 , ktery mam pouze jako zpozdeny 15min, jsem analyzoval 5 min. data a zjistil jsem ze ES kopiruje vykyvy indexu SP 500 s 5 min. zpozdenim........jinymi slovy pokud to tak skutecne je......da se na tom vydelat, a to i pres slippage. 1 minutovy SP 500 mi nejde......takze jsem v situaci, ze nevim nic:-(

Moje otazka je zda nekdo sledujete, ne pouze futures, ale i index SP500 real timove, zda index SP500 vychazi nejak rozmne 1 minutove, anebo minimalne 5 minutove? A zda jste si nekdo vsiml zpozdeni futures za indexem Sp500? A jake s tim mate zkusenosti.
Jde si v Ninja Traderu otevrit pouze index SP500 (nemyslim futures) a sledovat ho realtimove?

Dekuji,

Kryfos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kryfos píše :

Vsiml jsem si jedne veci......nejsem si s tim akorat jisty...
Sledovanim indexu SP500 , ktery mam pouze jako zpozdeny 15min, jsem analyzoval 5 min. data a zjistil jsem ze ES kopiruje vykyvy indexu SP 500 s 5 min. zpozdenim........


Ahoj Krysof, myslím že stačí ak si prečítaš čo si napísal ešte raz a zistíš že si neobjavil Aameriku... :)
Sám si odpovedáš....ale pozorovaním grafu iste nič nepokazíš .


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak uz jsem ten renonc vyresil, .....de facto jsem si to myslel:-(

SP500 index jsem sledoval v Saxotraderu a SP mini v NinjaTraderu, vypada to tak ze v obou programech pristupuji k popisu casu jinak...
¨
Priklad:

v Saxo Traderu cas 20:55 znamena od 20:55-21:00
a v Ninja Traderu cas 20:55 znamena 20:50-20:55

Takze pozor na programy!

Kryfos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Chtěl jsem se jen zeptat, co se týče multikontraktů. Jak je to s hloubkou trhu na emini??
Někde jsem tu kdysi četl, že ES se dá v pohodě obchodovat až s 50 kontrakty, Russell 2000 s až 30 kontrakty.
Kde je např. u ES, TF, NQ nějaký strop v počtu kontraktů, kde by realizace byla kvůli slippage výrazně horší??
Mě přijde, že 50 kontraktů na ES je už moc na nějakou rozumnou realizaci (+/- 1tick)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ Praktický zkušenosti s tolika kontraktama nemám. Pokusím se to odhadnout aspoň teoreticky z objemů obchodů. Na ES je volume v současnosti asi 15 x větší, než na TF. Proto si myslím, že na ES by se mohlo dát obchodovat minimálně 10 x více kontraktů, než na TF. Přiložil jsem tříminutový graf - na něm je modře volume ES a to malinký oranžový přes něj je volume TF. Pod tím zeleně je poměr volume ES/TF. Přiložil jsem ještě Time and Sales ES a TF. U ES jsou zobrazeny obchody od 100 kontraktů a u TF od 20 kontraktů. Na TF obchodů od 20 kontraktů je sotva pár desítek za hodinu. Na ES je obchodů od 100 kontraktů často i několik desítek za minutu.

8626

8627

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miroslav CZ:

taky nemám prakickou zkušenost,ale myslím že na ES obchodovat desítky možná i těch 100 nebude problém,když vemu průměrné volume za 6,5 hlavních obchodních hodin asi 2 000 000,tak to na minutu výchazí okolo 5000 kontraktů což je fakt dost a s plněním nemůže být problém.

U TF to je to určitě horší, denní volume je průměrně tak 160 000,a tam už je to pouhých cca.400 kontraktů za minutu,prostě zhruba těch 10x meně než ES jak píše Paveln.Takže na TF to bude s plněním horší,co vím tak nejvíc tady někdo obchodoval 10 kontraktů,a myslím že tehdy Richard nepsal že by měl nějaký vážnější problém s plněním.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln: díky moc za názorný příklad. I když ten čas 15:30 jakožto otevření trhu možná tu sílu ES může trochu zkreslovat. Na grafu je vidět, že např. v neutrálních hodinách mezi 17-20h je to podstatně slabší, ačkoli pořád v řádu jednotek tisíců kontraktů.
Přiznám se že ER2 potažmo TF jsem nikdy příliš nesledoval, ale když koukám na ten rozdíl ve volume, tak mi to přijde na TF docela slabý. Bývalo to takové i na Globex?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...