Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Backtesting


Poof

Doporučené příspěvky

to ROMAN B,
záleží jaké vám to dává výsledky, ale po pravdě je to hodně :) teoreticky můžete mit na každý pattern jiny SL a PT, ale tím bych si to nekomplikoval.
Otázkou je zda je dobrá z počátku sledovat 6 patternů a zejména, zkuste si vybrat 2-3 a ty si vyladit .. vybírejte podle čehokoli, jak se vám líbí, jak vám sedí jejich hledání v trhu atd ... a s těmito vybranými patterny si udělat backtest, myslím, že 5 signálů za celou seanci je až až ... nehledě na to, že bych se být vámi nebránil změnit trh, TF si myslím neni to pravé pro začátky
k Range Bar 4 - máte Ninja Trader nebo Sierra chart, ptám se záměrně, zda nemáte moc rychlý TF, protože pokud se vám stihne udělat neco jako pattern každé 3 minuty, budete mít moc rychlý TF

to krakra - co to třeba rozvést, jistě dobře míněná rada, ale dosti obtížně uchopitelná (td)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dekuju za odpovedi,

to bych prave chtel 2-5 signalu, ale kdyz beru patterny tak jich tam je extremne moc. prave nad tim si lamu hlavu jak to odfiltrovat, ale do finwinu se nedoporucuje pridavat dalsi indikatory a i kdyz chapu S/R, mam pocit, ze "trh si dela co chce" a proto mi jako filtr nefunguji.
zkousel jsem filtrovat chop i smer trendu podle 3 min TF a odebrat obchody, ktere nebyly v souladu, ale vyfiltrovalo mi to cca 50:50 win:loss.

pouzivam ninju.

roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pri zapisovani udaju do excelu pro backtest, (ktery jsme dostali od tomase na workshopu) jsem omylem ulozil stranku, kde zrovna byli zobrazene chyby: #REF! a ted to tam mam porad a nedela to zadne vypocty.
zkousel jsem to cele zavrit, smazat, nic nepomaha.
nevite prosim nekdo postup, jak to odstranit?

predem dekuji
roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ROMAN B,
ad počet signálů - zkoušejte obchodovat nejdřív jen do směru hlavního trendu, který určíte podle EMA ... osobně FW neobchoduji, ani neznám jeho nuance, ale v "návodu" systému určitě bude, jak si pomoci .. jinak zkuste třeba nejdřív zapomenout na patterny FW a jen se dívat na grafy, co dělá cena, EMA a co CCI ... co udělají, když je trh pak hodně up, co když jde dolu .. časem vám to přijde samozřejmé a jasné (tu) zkuste s zoomovat graf a dívat se na něj za delší časový úsek

trh si dělá co chce a nezkoušejte to měnit :)

to že se někde píše nepřidávat něco, neznamená, že se to nesmí, žádný systém neni dogma, musí sedět především vám, udělejte si vlastní systém, ač na základě FW nebo čehokoli, který vám bude dávat profity s určitou spolehlivostí a pravděpodobností, hlavně nezkoušejte obchodovat podle někoho .. nic vám nedá spolehlivěji profity než vlastní statistiky a poznatky, zkušenosti a na druhou stranu nic vám je snadněji nevezme, než pokud začnete měnit svůj systém, právě proto, že někdo jiny v daný okamžik vydělá

jinak skutečně mohu doporučit upozadit trh TF a zkusit NQ, YM apod .. kde riskujete nižší částky, nemluvě o vyšším volume

ad "REF" .. to znamená chybný odkaz, musel jste něco smazat, co ted sešit XLS postrádá, podívejte se do předchozí verze sešitu, kam se daná buňka odkazovala

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane, Míra to dobře napsal, jen bych ještě trochu doplnil něco z vlastní zkušenosti - třeba vám to pomůže. Také jsem začínal s WCCI a hlavní chybou, kterou jsem dělal a dnes to vím na 100% bylo, že jsem až moc důvěřoval tomu co jsem přečetl a hlavně WCCI. U toho jsem absolutně nesledoval cenu a to je prostě základ obchodování - protože cenu musí obchodovat každý - zbytek jsou už jen pomůcky, které si každý volí dle libosti. Když jsem na toto přišel tak jsem si zapnul prázdný graf a zobrazil jsem si několik typů grafů - minutový, range, tick, volume a jen tak do toho nějaký čas koukal. Pak jsem přišel na to, že mi vyhovuje určitý typ a hlavně jsem se naučil nastavovat takové hodnoty zobrazení, které mi něco říkají. Až poté jsem začal kreslit s/r úrovně a pivoty a koukat jak na ně trh reaguje. Je úplně jedno zda si pak člověk přidá do grafu nějaký ten indikátor či ne, ale podstatné je, že se naučí primárně sledovat cenu a ne třeba CCI či něco jiného. Určitě po mnoha letech obchodování to má člověk tak nakoukané, že už zvládne obchodovat i jen dle samotného indikátoru, ale to rozhodně není případ začínajících traderů. Jako příklad Vám uvedu samotné finančníky, kteří určují trend dle ceny a následně EMA a další "libůstky" jim potvrzují jejich doměnku. Nejdůležitější ze všeho však je rozhodovat se vždy sám za sebe a nemít někoho či něčí systém za něco fantastického, co mi vydělá na můj beztarostný život během roku či nějaké krátké doby. Ta doba by mohla být i kratší, ale to by musel být opravdu veliký kabrňák - já tomu osobně moc nevěřím.

- sledoval jsem WCCI a téměř nevnímal cenu (co dělá v jednotlivých svíčkách, jak reaguje na s/r, jaký je momentálně trend - pro jaký časový úsek atd. . . .)
- obdivoval jsem woodieho, že obchoduje dle cci a nekouká na cenu (jak potěšilé - i on se nakoukal tisíce a tisíce hodin do samotných grafů, než byl schopen obchodovat pouze cci)
- neznal jsem základy (s/r, trend a jeho identifikace a mnoho dalších)

- a samozřejmě hodně moc dalších a mnohem důležitějších věcí

Ono se tady od zkušenějších dočtete, že nejdůležitější je nejspíš psychika a money managment a teprve pak to ostatní - mohu to jen potvrdit, ale je každého věc, jakou dá důležitost všem těm aspektům, které obchodníka na této cestě doprovází. Je to prostě jen a jen na Vás. Tak ať se Vám daří a zvolíte ten správný trh

S pozdravem vyky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všetci,

Chcem backtestovať trh Euro Stoxx 50, ale ako si sa mi nedarí stiahnuť data do Sierry Chart, aj keď mám predplatený level 4. Sierra asi pol roka ponúka vlastné data pre niektoré futures trhy, ale musí byť predplatený level 4. Ja som už využil ich data na e-mini Russell 2000. Keďže už mám tento level predplatený a nedá sa to zmeniť tak som chcel backtestovať aj Euro Stoxx 50 (načo platiť ďalšie poplatky za data od IB). Na ich stránke som našiel skratku pre tento trh FX, tak som skúšal všetky možné kombinácie, ktoré ma napadli a skúšal som tiež kombináciu FESX, ALE vždy s nulovým výsledkom.
Preto by som bol rád, ak niekto využíva data Sierry pre tento trh, aby mi poradil aký syntax je nutný, aby som sa konečne dostal k potrebným data.
Vyskúšal som: New/Open Intraday chart a zadal som súbor v tvare FXH9, ale vypisuje mi chybu.

Vďaka všetkým za odpoveď
:( ;) :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

dobry den,

prosim o radu na 2 nasl. technicke zadrhely:

1.
pri backtestu s pomoci excel tabulky od tomase z workshopu (s tim barevnym zahlavim) mi pri patternu 2v ukazuje vysledek na konci radku BE i presto, ze MFE je asi 40 ticku a MAE pouhy 1 tick. zkousel jsem prepsat na jiny pattern a byl tam profit. kdyz vstoupim

pri cene 445, MAE 445,1 MFE 449 vysledek je BE (tady bych cekal spis profit)
pri cene 445, MAE 444 MFE 449 vysledek je PROFIT

2.
kdyz dam VYMAZ DATA a zacnu psat od prvniho radku, vyhazuje mi to v barevne tabulce chyby. pouzivam EN klavesnici a datum ve tvaru 1/10 a cas 15:30, ceny zapisuji s carkou (445,1) tak nevim co delam spatne.


predem dekuji
roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den,

nevite nekdo kde by mohla byt chyba, kdyz mi excel pro backtest excel z workshopu (pri stanovenem long SL 10 a PT 15 pri tabulce v horni casti) pise nasledujici vysledky obchodu:

485,1 485 490,4 B/E
487,9 487,8 490,4 B/E
488,2 488,3 490,4 B/E
489 488,8 490,4 profit
489,2 489,2 490,4 B/E


tak by to melo psat vysledky:

485,1 485 490,4 profit
487,90 487,80 490,40 profit
488,2 488,3 490,4 profit
489 488,8 490,4 B/E
489,2 489,2 490,4 B/E

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ROMAN B:
Musíš stahovat poslední verzi. To znamená poslední odkaz ke stažení v diskusi. To znamená verzi Backtester XIV.
Jestli Tomasova verze zlobí to nevím, ale tahle verze má navíc statistiky, drawdown, počet po sobě jdoucích ztrát, pozition sizing atd. atd. Navíc můžeš testovat jakkoli nazvané patterny a jakýkoli trh. A pokud něco počítá špatně jsem schopen Ti přesně říct proč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...