Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Backtesting


Poof

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Bohuzel si nemuzu zalozit vlastni vlakno, tak svuj dotaz k backtestovani prifarim sem, treba se toho nejaky moderator zmocni...

Snazim se backtestovat v Ninja Traderu na grafu Volume 2000 a prijde mi velmi zvlastni situace, kdy jeden obchodni den konci a zacina novy. V tento okamzik CCI indikatory doslova vyleti do extremu (casto +-350) a trva dost dlouho, nez se vrati do normalni oblasti. Takze se casto stane, ze prvni regulerni signal dle patternu 2v dostanu az tak kolem 20 hodiny, tj pata obchodni hodina. Kdyby se jednalo o klasicky timeframe (napr. 3 min) tak by me napadlo podivat se na nastaveni delky obchodni seance zobrazene na grafu, ale u Volume 2000 je asi dost mozne, ze 2000 kontraktu se pres noc nezobchoduje.

Chtel bych se tedy zeptat jak se k cele situaci postavit - jak lze obchodovat prvni 2,5 hodiny, kdyz za tu dobu je indikator daleko za +-100 a neni tedy mozne dostat validni signal 2v nebo 0/v? Jen pro info - jde o data od Zen-Fire.

Diky vsem za reakce
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžeš si z toho grafu například tu noční seanci vyhodit a sledovat jen po očku velikost otevíracího gapu ... pokud tedy tvůůj graf vypadá tak, že celý otevírací gap schová jedna extrémně dlouhá svíčka, která CCI rozhodí. O tom, jak vypadá tvůj cenový graf totiž nepíšeš nic a podívat se na to také nelze, neb ani nepíšeš, o jaký trh jde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucínek je to presne jak pises - jedna velka svicka rozhodi CCI. Omlouvam se, melo me hned napadnout prilozit screen shot grafu, jedna se o TF ze zacatku roku. Puvodne byla session nastavena od pulnoci do pulnoci (graf vlevo), omezil jsem tedy na 15:00-21:00 (local time) coz sice odstranilo inkriminovanou svicku, ale misto ni je videt gap (graf vpravo). Nicmene CCI je stale v extremu, ze ktereho se dostane az v 17:30 hod.

8119

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucínek je to presne jak pises - jedna velka svicka rozhodi CCI. Omlouvam se, melo me hned napadnout prilozit screen shot grafu, jedna se o TF ze zacatku roku. Puvodne byla session nastavena od pulnoci do pulnoci (graf vlevo), omezil jsem tedy na 15:00-21:00 (local time) coz sice odstranilo inkriminovanou svicku, ale misto ni je videt gap (graf vpravo). Nicmene CCI je stale v extremu, ze ktereho se dostane az v 17:30 hod. Nevim kde je zakopany pes, ale myslim, ze je to logicke - pokud se CCI(50) pocita z poslednich padesati svicek, tak musi na zacatku dne pouzit ty vcerejsi. Jen mi neni jasne jak potom dostat napr. 2v v bezne oblasti - tedy +-100 CCI. Diky za reakce

8120

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jannis: Já to řeším jednoduše - jednak používám range bars grafy, jednak mám CCI max. na potvrzení divergencí nad formacemi PA. Takže FinWin neřeším. Ale jsou ve FinWinu i jiné signály, než jen 2v, ne? A pokud se otevírací gap nevytvoří, tak jede i CCI už od začátku celkem "normálně". Ostatně s velkým otevíracím gapem se trh tak jako tak může chovat (a většinou i chová) jinak, než bez gapu, takže pokud se signál neobjeví, nic toho nelituj, alespoň neproděláš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To janniss:
Já tohle neřeším. Když prostě nemám signál, bez ohledu z jakého důvodu, tak prostě nemá signál a tečka. Obchoduji 5 pattrenů 100/V, 0/V, 2V, 0/100 a 2x 100cross v kombinaci s flipy, obchoduji sice rychlejší timeframe ale i když sleduju po očku TF volume 1500 a RB 15, pořád tam vidím signálů 3 zadní části těla. Prostě se nesoustřeď pouze na jeden pattern a není možný, abys neměl 1-3 obchody za dopolední seanci (spíš víc) a to úplně stačí abys stabilně vydělával. Jinak se to vyřešit nedá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...