Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Backtesting


Poof

Doporučené příspěvky

Jendoznačně jsem pro ruční backtest, i když je to "vopruz", ale bez toho to nejde ... automatika je určitě fajn, ale když už máte něco za sebou v live a víte, co čekat. Pokud nováček zakoupí nějaký soft a pustí tam strategii, tak mu to nejspíš dá nějaké výsledky, ale rozhodně neposune dál pro live trading.
Stejně tak záleží, jak chce daný člověk pak obchodovat, když chce pak ručně obchodovat, tam si přes automatický backtest těžko "nakouká" patterny, vstupy, výstupy, nehledě na to, že si dost dobře neumím představit automatický backtest, třeba cenových patternů.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Klobasman,
to zcela určitě ano :) ale přijde mi, že právě cenové patterny mají hodně subjektivních částí a jejich popsání do automatické strategie vždy bude jen za určitého omezení/kompromisu ... samozřejmě záleží jaký pattern. třeba vstup na proražení 3 higher high si umím automaticky představit, ale trojuhelniky, vlajky apod už hůře

spíš mi šlo o to, že pokud člověk je naprostý začátečník a rovnou si nakoupí drahý soft a vše udělá automaticky, tam mu to pro ruční live trading nic nedá

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych se zeptal na názor pokročilejších.....
Dá se brát backtest provedený na denních grafech (na software Track ´n Trade) za průkazný i pro intradenní obchodování (grafy jsou fraktály, tedy "robustní" OS by měl na různých timeframe vykazovat podobné výsledky... )? Testoval jsem nejdříve ručně intradenní data NQ obrázek po obrázku, den po dni cca rok a půl ...... Obchodní systém jsem potom otestoval na Track n Trade na denních datech od roku 2002 a vykazoval téměř stejné výsledky. Chtěl jsem si pustit i simulaci intradenních dat na TradeMaven, ale někde mám chybu - program mi nestahuje historická data pro backtest, proto jsem stáhl Track n Trade a backtestoval denní data (TnT nepodporuje intradenní data).
Děkuju za názory
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k Napsal:
-------------------------------------------------------
> Klobasman,
> to zcela určitě ano ale přijde mi, že právě
> cenové patterny mají hodně subjektivních částí a
> jejich popsání do automatické strategie vždy bude
> jen za určitého omezení/kompromisu ... samozřejmě
> záleží jaký pattern. třeba vstup na proražení 3
> higher high si umím automaticky představit, ale
> trojuhelniky, vlajky apod už hůře
>
> spíš mi šlo o to, že pokud člověk je naprostý
> začátečník a rovnou si nakoupí drahý soft a vše
> udělá automaticky, tam mu to pro ruční live
> trading nic nedá
>
> M.
>
>
> "keep it simple"

No to je fakt, ale trojůhelníky už jsou sakra diskrece......


:) Ale kupříkladu takové inside na daily na některé trhy... holly..... ;) a se SL které někdo má na 5 minutě :D ;) Jenže bez softu to lidi sotva objeví..... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám jeden dotaz ohledně backtestování historických dat. Jestliže vstoupím na základě paternu do obchodu a v průběhu tohoto obchodu dostanu další signál pro vstup ve stejném směru, jestli mám i tento signál zbacktestovat nebo ho nebrat, protože bych v tomto případě obchodoval s více kontrakty, což v reálu nechci.
Tady se mi bijou dva cíle backtestu - co nejvíce se přiblížit k reálu ( to bych ho nebral, chci obchodovat s jedním kontraktem ), nebo ověřit robusnost a pravděpodobnosti paternů ( to bych ho měl vzít ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to WodoWary:
Je to samozřejmě individuální - já například tyto další signály nezaznamenával dokud jsem byl v obchodě. Právě kvůli tomu aby se to co nejvíce podobalo live tradingu. Teď už uvažuji o přidávání pozic - budu si muset udělat backtest znova ( ostatně zdá se mi že nedělám nic jiného ). Proto bych viděl jako velmi rozumné obchody zaznamenat ale udělat si poznámku... V budoucnu se pak nebudeš muset ( jako já ) vracet a projíždět to celé znova.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

WodoWary:

toto je podle me dost individualni..ja to pro predstavu treba delam tak:

[bold] 1)zakladni testovani robustnosti paternu: [/bold]
-pokud se objevi dva STEJNE paterny velmi kratce po sobe, tak beru jen ten prvni..pokud se takrka ve stejnem okamziku objevi dva ROZDILNE paterny, tak zapisu oba..
-pokud se dva STEJNE paterny objevi v rozjetem trendu za sebou treba po 20-30min, tak zapisu oba..

[bold] 2)jemny backtest konkretniho systemu: [/bold]
-pokud se objevi dva STEJNE paterny velmi kratce po sobe, tak beru jen ten prvni..pokud se takrka ve stejnem okamziku objevi dva ROZDILNE paterny, tak zapisu taky jen ten prvni, ktery bych vzal..
-pokud se dva STEJNE paterny objevi v rozjetem trendu za sebou treba po 20-30min, tak zapisu oba jen pokud bych uz z te prvni pozice vystoupil, nebo v ni mel dostatecny profit (pro YM treba nad 150 USD-tuto castku urcite lehce podle MFE analyzy z predchoziho backtestu robustnosti paternu)..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rombic

Pises ze beres jenom patterny dokud nevystoupis z obchodu, ale pokud uplny novacek nema jeste zadne hodnoty a zapisuje jenom MAE/MFE tak ten nevi jestli by jeste byl v obchodu a nebo ne. Tam je to pak trochu imrovizace nebo jak pise majkll brat dalsi az po nejake dobe. Ale to jsou vsechno takove detaily si myslim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem jednoznačně pro podobné poziční strategie. Sám používám některé podobné přístupy, které hojně vycházejí z principů asi nejvíce popsanými Larryho Williamsem.

Ale nejvyšší ztrátu 1995 USD bych určitě nepřirovnával ke "SL né o moc větším než používáte na 5 minutách ". V ID zde vesměs většina obchodníků pracuje s max. ztrátou do 150 USD, což je podstatný rozdíl.

Prostě každá strategie má svoje a je dobré to tak vnímat a ne se snažit porovnávat jablka s hruškama.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To není největší DD ve vítězném obchodu. Je to největší uzavřený ztrátový obchod (Largest Loss).

Tím ale neříkám, že je to špatné. Nicméně pořád je s takovou ztrátou třeba počítat v rámci money-managementu i když třeba není příliš častá. Proto je pro takové strategie třeba vyšší účet. Abyste byl schopen přijímat ztrátu i 2000 obchod a riskovat přiměřeně např. do 5% účtu, je třeba mít účet cca 40 000 USD atd.

Pokud pracujete s účtem 40 000 USD, pak zhodnocení už není tak závratné. Podobného dosáhnete např. s neřízenými opčními strategiemi (předpokládám, že daný profit je za několik (hodně) let trhu), kde je časová náročnost ještě menší.

Prostě se snažím ukázat, že nelze srovnávat různé přístupy bez toho, aby se srovnání udělalo se vším všudy. Poziční obchodování je bezpesporu méně časové náročné, ale vyžaduje vyšší účet, což je vidět i na Vašem příkaldu. Intradenní obchodování je více časové náročné (resp. je hodně časově náročné), ale lze jim dosahovat vyššího zhodnocení při menším účtu a risku.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...