Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


wixx

Doporučené příspěvky

Z dotazu jsem trochu zmatený - máte AOS, ten si dělá svoje, příkazy zadáváte přes chart trader a chce aby strategie ten příkaz zrušila pokud se cena nedotkne a pokud se dotkne, tak aby převzqala vaše obchodování? Tohle nejsou zrovna jednoduché věci ale jde to. Nejdřív by bylo ale dobré vědět, jestli by nebylo pro vás lepší nechat strategii obchodovat naplno tj. včetně vstupů. Pak to řešitelné je např. tak že vstupní bar, kde se zadává stop příkaz, si zaznamenáte to proměnné a pak jenom testujete proměnnou na čas a pouplynutí doby vstupní podmínka, která připravila stop příkaz, přestane platit. Složitější věci jedině přes makro nebo OOEL. A do toho se asi pouštět nebudete chtít...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 354
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň,
ďakujem za radu. Jedná sa len o automatickú výstupnu stratégiu. Vstupy ponechávam na diskr. prístup, vďaka ktorému mám oproti automatickým vstupom určitú výhodu. Chcel som ušetriť čas čakaním do exekúcie stop príkazu, a odísť od monitora, ale zatiaľ si vystačím aj s klasickými stopkami :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.,

jsem překvapený, že máte tolik špatných zkušeností s tradingem na TS ... Já musím zaklepat, ale problémy mám minimální. Za poslední dva roky mě stály cca 2000 USD, tj. akceptovatelných 1000 USD za rok. Když jsem někde na cestách, nevidím TS občas i několik dnů. Přes den u toho také rozhodně nesedím, spíš jen navečer kouknu, kolik mám aktuálně otevřených pozic.
Mě spíše trápí nestabilita u optimalizace, v podstatě nemůžu TS k optimalizaci příliš používat. Extrémně pomalé a občas na konci nebo v průběhu spadne. Proto optimalizuji v podstatě jen na MCH.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jsem vůbec nechtěl naznačit, že bych měl nějak špatné zkušenosti s tradingem u TS, to vůbec ne. Exekuce jsou výborné, problémů minimum atd. varování spíše směřovalo k tomu, že řada lidí si myslí, že když zapne automatiku, tak může všechno nechat běžet a ono se to o sebe samo postará, což je falešná iluze. Může se stát řada věcí jako že vám vypadne internet a platforma se pak zasekne na nutnosti se znovu zalogovat, nebo v závislosti na vašem nastavení bude tzv. out of sync a bude vyžadovat vaše potvrzení atd. Pak může dojít k situaci, že budete mít otevřenou pozici a přitom strategie dávno zavřela. Ostatně i proto má TS dvojí potvrzování, když automatiku zapínáte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň,
prosím Vás, nefunguje mi jednoduchá časová stratégia v ktorej chcem, aby zatvárala Long pozície na konci obchodného dňa. Neviete kde mám chybu? Kód:

inputs: LXCondition( Time = 2200 ) ;

if MarketPosition = 1 then
begin
if LXCondition then
Sell ( "CustomLX" ) next bar at market ;
end

PS: Môžem sa spýtať, čo to znamená "out of sync" - zlé zladená AOS?

Ďakujem za Vašu radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drasill - pokud použijete time 2200, nezapomeňte že musíte mít nastavený čas na LOCAL, pokud byste měl exchange, tak vám to nezavře, notabene pokud používáte .D symboly (pokud obchodujete futures). Osobně bych celý kód zjednodušil např. takto:

Inputs: Exit_Time ( 2200 );
If Time >= Exit_Time then Sell ( "CustomLX" ) next bar at market ;

Udělá vám to co potřebujete, test na marketposition není třeba, Sell se aktivuje pouze pokud máte long pozici. Pokud máte time = xxxx, tak pokud z nějakého důvodu nedojde k zadání příkazu, následující bar se příkaz zruší nebo vůbec nemusí být příkaz na trh poslán - hlavně pokud používáte tickové/range apod. grafy, které se generují nezávisle na čase.

Out of sync - jestli je to to, co myslím, tak to znamená, že vám nesouhlasí reálná (příp. SIM) pozice s pozicí strategie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
mohly bych poprosit jestli by mi sem nekdo neposlal Easylanguage kod pro current day OHL.Pouzivam SOL trader a tam je pouze daily Hi/Low a ja bych chtel at vyzualne vidim jak se postupne Hi/low slo.Pisi sem protoze Easylanguage kod by mel fungovat stejne pro SOL, TradeStation,Sierra atd.
Libi se mi jak je to reseno v Ninja T. ten si to ale sockuje jen pro sebe a nejde to pouzit.
Predem dekuji jestli nekdo pomuze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.
vyzerá to jednoduché a má to logiku, že by to malo fungovať. Zajtra vyskúšam.
Ešte raz vďaka.

Napadajú ma ešte nejaké otázniky:
1. Je možné v TS, aby AOS išiel na live účte a aby sa dalo počas toho testovať na inom PC na sim účte? Dovoľuje to TS? A ako je to v SCH?
2. Testovanie robustnosti v TS je veľmi pomalé, ako to spomenul aj Tomáš. V SCH je to vraj podstatné rýchlejšie, ale napriek tomu, že som mal demo, nenašiel som, kde to je. Niečo na spôsob Optimalizácie v TS. Kde sa dajú skúšať a optimalizovať stratégie. Nejakú aspoň hrubú navigáciu, prosím :S
Príjemný večer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Napadajú ma ešte nejaké otázniky:
> 1. Je možné v TS, aby AOS išiel na live účte a aby
> sa dalo počas toho testovať na inom PC na sim
> účte? Dovoľuje to TS? A ako je to v SCH?

Ne to nejde, jedině že byste byl na druhém kompu v offline módu, ale to zase nemůžete testovat na simu :) Jedině mít druhý účet, což jde. Za jakých podmínek, to aktuálně nevím, já to mám nastavené už dlouho tak jak potřebuji a neřeším, takže nemám přehled.

> 2. Testovanie robustnosti v TS je veľmi pomalé,
> ako to spomenul aj Tomáš. V SCH je to vraj
> podstatné rýchlejšie, ale napriek tomu, že som mal
> demo, nenašiel som, kde to je. Niečo na spôsob
> Optimalizácie v TS. Kde sa dajú skúšať a
> optimalizovať stratégie. Nejakú aspoň hrubú
> navigáciu, prosím :S

Testování robustnosti je obecně zdlouhavý proces, pokud to chcete dělat poctivě. Optimalizace samotná je jenom částí procesu, v tom je TS handicapovaná, souhlasím, protože je stále single-core. Doporučuji se před ní věnovat optimalizaci kódu EL, dá se dosáhnout zrychlení v řádu stovek procent. Je dobré nejdříve vychytat co nejvíce much než se pustíte do časově náročných testů, protože pokud máte v k=odu blbosti, je to pak celé zbytečné :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...