Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


wixx

Doporučené příspěvky

Jak je ten SIM užitečný že? :) A to pozor, SIM má taky některá svá specifika a dá vám potom ještě v reálu zavařit, pokud používáte limit příkazy... Ale k věci - narazil jste zkrátka na jednu z důležitých věcí, kteour je potřeba mít na zřeteli při budování AOS. Pokud používáte market příkazy, tak musíte vždy počítat se skluzem v plnění a tento skluz zadat do strategy properties... Jak velký bude v reálu, to nezjistíte jinak, než reálným obchodováním, pro TF doporučuji nastavit position slippage na 10 per share a pak si také nastavit 20 per share a podívat se na rozdíl ve výsledcích. Psal jsem o tom docela podrobně v některých svých starších příspěvcích.

Co se slippage - no v reálu máte zhruba dvě základní možnosti - buď se s ní smíříte, jedete market příkazy a počítáte v reportech s ní nebo s ní budete bojovat a použijete limit příkazy. Pak vám SIM sice ukáže, že vše funguje relativně dobře, máte v pohodě všechny nebo naprostou větišnu příkazů vyplněno, ale v reálu budete na trhu viset a ono nic a trh bude ujíždět. Máte možnost nastavit, že se nevyplněný limit změní po určité době na market, ale v podstatě jste zase v situaci, kdy vám slippage chtě nechtě vzniknou a tak s ní opět musíte počítat :)

Ale abych neopakoval něco, co už víte - dejte mi vědět, jestli váš AOS používá market nebo limit příkazy, na jakém timeframe jedete (zda minutové, tickové, range apod.) a podle toho zkusíme postupovat dál..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 354
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň,
máte úplnu pravdu. Vyskúšal som pridať jednoduchý príkaz:
Sell short 1 contract next bar at Highest(High, 1) limit ; a Buy 1 contract next bar at Lowest(Low, 1) limit ; pričom sa mi veľakrát stalo, že obchod mi začal "ujíždet"...
V podstate sa jedná o skalpovanie s cca 100 kontraktmi za seansu na Range baroch, preto pri strate -2 ticky je to hodne penez, ktoré AOS strategia v dosledku sklzu stratí. Rád by som ešte vyskúšal zadať pravidlo, ako ste mi načrtli, že by sa nevyplnený limitný príkaz, zmenil po 1 minúte na market. V prípade, ak by limitný príkaz "hodne ujel" cca o 10 tickov, tak by sa po 1 minúte nevyplnený príkaz nemiesto marketu stornoval. Nemám však dostatočné znalosti programovacieho jazyka, ako tieto podmienky zakomponovať do stratégie.

ďakujem za každú Vašu radu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drasill Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý deň,
> máte úplnu pravdu. Vyskúšal som pridať jednoduchý
> príkaz:
> Sell short 1 contract next bar at Highest(High, 1)
> limit ; a Buy 1 contract next bar at Lowest(Low,
> 1) limit ; pričom sa mi veľakrát stalo, že obchod
> mi začal "ujíždet"...

No to se nedivím, že vám obchod může ujíždět nebo být odmítnutý, protože váš limit se snažíte umístit přesně tam, kde se trh aktuálně nachází a stačí, když mezitím ujede o tick dva proti vám a už limit dát nemůžete. Musíte si to představit. Končí aktuální bar, když je to nějaký break, tak končí obvykle blízko high nebo low, tj. chcete jít short a cena je zrovna high baru. Na trh v tu chvíli jde sell short C limit ale cena mezitím vzroste o tick a vy tedy chcete dát short limit na ceně nižší než je aktuální bid což nejde a teď přesně nevím, co TS udělá - buď vám to odmítne, nebo ten limit splní podmínku "cena limitu NEBO LEPŠÍ" a půjde na trh jako market, tj. limit aktuální protistraně. Proto můžete a budete mít stejný slip jako klasický market.


> V podstate sa jedná o skalpovanie s cca 100
> kontraktmi za seansu na Range baroch, preto pri
> strate -2 ticky je to hodne penez, ktoré AOS
> strategia v dosledku sklzu stratí. Rád by som ešte
> vyskúšal zadať pravidlo, ako ste mi načrtli, že by
> sa nevyplnený limitný príkaz, zmenil po 1 minúte
> na market. V prípade, ak by limitný príkaz "hodne
> ujel" cca o 10 tickov, tak by sa po 1 minúte
> nevyplnený príkaz nemiesto marketu stornoval.
> Nemám však dostatočné znalosti programovacieho
> jazyka, ako tieto podmienky zakomponovať do
> stratégie.

Jenom pro zajímavost, kde chcete obchodovat 100 kontraktů? To už je množství, které vyžaduje poměrně dobře zvládnutý sizing, znalost daného trhu atd. Změna na market za 1 minutu může znamenat ZNAČNÝ slip, vše záleží na vašem vnímání trhu a analýze, jak dlouho se limit obvykle ještě vyplatí držet. Pokud obchodujete nějakou variantu breakout systému, rozhodně bych vám nedoporučoval tento postup, moje zkušenosti jsou takové, že pokud se breakout systém nedokáže vypořádat se slippage a market příkazy, nestojí za nic a skončí fiaskem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Ahoj Peťo a Tomáš. Mám na vás jednu otázku ohľadom správnej registrácie TradeStation. V jednom bode vášho návodu sa píše " (Poznámka: Na obrázku je jméno "Geraint Phillip" - toto není již platné, vyberte a zadejre Peter Albino.) " a v inom bode zase toto: "V okénku Sales Representative vyberte "Geraint Phillips" (součást marketingového kódu) " Je to takto správne?
Ďakujem vám za odpoveď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem, zkouším zadat strategii pro EasyLanguage, ale v grafu se mi strategie neobjevuje. Je to strategie CCI 50 a CCI14. Směr LONG. CCI 50 překročí 0 a CCI 14 překročí + 100, nákup 1 kontrakt. Stop loss 3 body, profit target 6 bodů. Maximum number of bars study will reference jsem zadal 500. V příloze posílám napsanou strategii. Děkuji za radu

26156

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mám verziu TS9.1. V dnešnej dobe majú už niektorí užívatelia novú verziu 9.5, ktorá podporuje viacjadrové PC. Máte niekto informáciu, kedy bude oficialny upgrade na vyššiu verziu? V Tradestation Walk-Forward Optimizeri mi vyskakuje chyba "1.0" is not a valid floating point value. Na TS fóre som našiel jediné riešenie na prestavenie PS na US region. Žiaľ to nepomohlo a celá aplikácia je tým nepoužiteľná. Čo s tým urobiť?
Dík Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Verze 9.5 podle mne ještě nebude oficiální build několik měsíců, teda pokud si v tomhle stádiu troufnou to hodit jako release, tak jsou blázni. Někdy si říkám, že jsou, tak se necháme překvapit.
Ta chyba s floating point - je potřeba přenastavit nejenom regon, ale hlavně regionální nastavení, tj. mít english formát čísel a data. Pak by to mělo jít ok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TS tvrdí, že je problém s "align", zkrátka mají problém s tím správně srovnat jednotlivé datové řady (přestože jejich cache je postavená na milisekundovém timestampingu). Něco, co multicharts vyřešit umělo... Měl jsem na toto téma několik hovorů a podle mě se jim do toho nechce a pro ně je to vyřešeno tím, že si to sami uděláte pomocí OOEL. Obejít to tedy lze pomocí OOEL, nicméně ne vše funguje aspoň pro mě tak jak má.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím uživatele TradeStation,
jsem začátečník s touto platformou a nedaří se mi zprovoznit ORDER příkazy pro FUTURES v SIM módu.
Dle brožury jsem se připojil, v grafu a metrixu nastavil @ES a @YM trh, chodí mi data a vče vypadá OK, ale po snaze zadat obchodní příkaz se mi objeví hláška "Invalid Futures symbol". Kde jsem udělal chybu?
Díky za radu.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chyba je v symbolu, pro obchodování nelze použít kontinuální symboly bez uvedení kontraktního měsíce. Čili musíte si nastavit ESH14 nebo YMH14, případně @ESH14 nebo @YMH14, pokud chcete v graf navázat na starší kontrakty, pro obchodování to ale není obvykle nutné, maximálně v prvních dnech nového kontraktu kvůli indikátorům apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám možnosť zálohovať internetové pripojenie. Hlavné spojenie mám nastavené na konektor RJ45. Záložné je cez wifi.
Tradestation však nejde pod wifi prihlásiť. Je možné nejako vyriešiť túto bezpečnostnú ochranu, tak aby sa dalo pripojiť aj cez inú sieťovú kartu? Je možné z jedného účtu prevádzkovať TS na jednom počítači v stave offline ( backtesty) a na druhom na živo, tak aby nenastala kolízia pri prihlasovaní? Podaril sa mi zohnať kvalitný priemyselný server, ktorý má všetko zdvojené ( zdroj, procesor, HD, sieťové karty) a potrebujem to všetko otestovať, než to odnesiem do datacentra.
Ďakujem predom za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K odblokování dalšího počítače nebo síťové karty stačí zavolat na infolinku Tradestationu a tam ti to odblokuji. Ja jsem běžně prihlaseny na serveru na real ucet a doma na počítači na simu. Vše pod jedním loginem a obě prihlaseni jsou online. Akorát je potřeba na obou počítačích nastavit shodnou MAC adresu síťové karty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...