Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 10: uvolnění


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravim vsechny,
byt uvolneny je dulezitym krokem pri vsem co delam.

Nez jsem zacal s meditacemi, vubec jsem netusil, jak moc jsem mimo "tady a ted". Vubec jsem netusil, kolik napeti v sobe mam a jak moc jsem "chycen" ve svych myslenkach. A uz vubec jsem netusil, jak strasne moc verim ve "svuj zivotni pribeh"...!

Ve snaze "zlepsit" svuj zivot a me "ja" jsem zkousel mnohe, vcetne vizualizaci atd. Problem je, cim vice jsem chtel neco zmenit, tim vice jsem sam v sobe vytvarel stres. Neustale jsem hodnotil minulost a snil o lepsi budoucnosti. Cim vice jsem hodnotil, tim vice jsem se take bal, zda-li zmena k lepsimu prijde.

Nerikam, ze clovek nema vedet o sve minulosti a vedet, kam by chtel smerovat. Muj problem byl, ze jsem vnitrne bojoval s tim co je ted.

Nerikam, ze meditace zmenila muj zivot lousknutim prstu. Sam sebe povazuji za "prvnacka". Musim uznat, ze i to malo, co jsem poznal, zmenilo a meni muj zivot v mnohem.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to vynikající článek. Mně osobně se děsně líbí Váš přístup k tradingu jako ke svérázné duchovní cestě. A k tomu, že takové články mají jek omezený dopad...Samozřejmě. Co nemá omezený dopad? Někdo si to přečte a řekne si, že ten člověk je snad blázen, ale někoho (například mne :) to ohromí, připomene mi spoustu věci, které jsem věděla a zapomněla, nakopne do dalšího hledání, dodá obrovskou energii a nabídne téma na celodenní přemýšlení a večerní projednání s nejbližšími. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tomto clanku je hodne pravdy.Vzdy kdyz k nejakemu problemu pristoupime uvolnene,vzdy dokazeme vic.Kdyz naopak pracujeme zbytecne ve stresu udelame kolikrat z komara velblouda,zamotame se do toho a vysledek pak podle toho vypada.Z toho plyne,ze hlavni problem je v nas,v nasem pristupu.Kazdy urcite zazil situace,ze dokazal vyresit veci bez problemu,v klidu ke vseobecne spokojenosti a treba za mesic nebyl schopen uplne se stejnym problemem hnout.Mozna,ze si uvedomil,ze v prvnim pripade byl v pohode a ve druhem pod tlakem,ktery ho brzdil.V mnoha pripadech nejsme schopni jednotlive problemy od sebe oddelovat a tahneme je za sebou jako balvan i do reseni uplne jinych veci,ktere s nasimi problemy nesouvisi a nekdy nas opravdu zbytecne zatezuji absolutni nepodstatne malichernosti.

Hezke odpoledne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] Když tato náročná zakázka skončila, začal jsem poprvé velmi přemýšlet o tom, jak je to zvláštní, že když se velmi snažíte, nic se vám nedaří a jen co se trochu uvolníte, vše náhle přijde samo. [/ital]

Tiez si tento fenomen neviem vysvetlit a zazil som to uz velakrat. Vzdy ked si myslim, ze uz to nema nadej a vzdam sa, zrazu vystreli motyka a situacia sa otoci o 180 stupnov. Pretoze neverim v ziadnu vyssiu silu, ktora by mi davala odmenu za predoslu enormnu snahu. Jedno z mojich vysvetleni je, ze priemerny clovek sa vzdava tam, kde sa vzda vacsina a to je ten kriticky bod, ktory o vsetkom rozhodne. V tomto bode sa staci sa pohnut len o malilinky krocik dopredu a uz sme za vodou. Alebo pohnut sa o malilinky krocik opacnym smerom a spadneme tam, kde spadla vacsina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úplně jako bych teď četl jednu z knih Dr.Josepha Murphyho,který napsal Moc podvědomí a Cesta k vnitřnímu a vnějšímu bohatství.Druhá jmenovaná je přesně o tom jak když člověk o něčem sní a neustála si svá přání (především v podnikání) představuje v pozitivním a reálném smyslu,tak se mu to nakonec vyplní. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

..podle myho to ze k nam neco prijde samo (to stesti, dobra prace, umeni tradingu) je jen nas pocit. Vetsinou to neprichazi samo. Jen to tak nas mozek vnima, jelikoz jsme ho nejdrive strasily jak to bude bolet a ono to nakonec nebylo tak zly a kdyz jo, zvykly jsme si na tu bolest (clovek si zvykne na vsechno).

Co se tyce negativismu neni to nejlepsi vlastnost ale obcasna kritika cehokoli neskodi.. hlavni je to udrzet v rovnovaze.
Muzu vam rict ze v UK jsou lidi pravej opak, vsechno je "nice a excelent" a taky to nefunguje.

Takze tak jako trhy musi byt v rovnovaze udrzujte se i vy v rovnovaze ...pro me je to nejdulezitejsi vec v zivote :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

To Mlejda:
diky za odpoved. Od "E.T.ho" jsem cetl knihy Power of Now, New Earth, Practicing power of Now a Stillness speaks. Take jsem studoval nekolik jeho talk series, intensive series a retreat series.

Na uvedene tema jsem cetl mnoho knih. Myslel jsem, ze Tomas ma tip na nejakou zajimavou knihu, takze jsem se zkusil zeptat.

Priznam se, ze mnoho dobrych informaci jsem take ziskal od pritele Googla.

Jeste jednou Vam dekuji za odpoved!

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic:

Tak to je fajn. Všechny zmíněné znám, ikdyž jsem je nečetl, ale slyšel ve formě audio books. I přednášky a audia z retreatů pravidelně sjiždím. Ať se děje co se děje, tedy ať už se člověk ztotožní s jakýmkoliv tripem, tak většinou stačí pár vět a člověk je zpět doma. A vše je jak má být = tedy tak, jak to zrovna je. :)

Skvělé je, jak popisuje úspěch, prosperitu a hojnost. Až na to zas někdy při poslechu narazím, tak to sem pro ostatní přidám. Dovedo to celé tak jasně shrnout v pár větách.

Mám radost z Vašeho příspěvku. Moc lidí, co by E.T.ho v dlouhém běhu ocenili, zatím neznám.

Ať se vše daří!

Mějte prima víkend.

Mlejda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Tomnes:
Mám podobnou zkušenost, vlastně několik :-) Ale tento příspěvek nepíši proto, abych je tu rozebírala,ale proto, abych se pokusila vysvětlit to, proč tomu tam je. Tedy spíše zdělit svůj názor na to proč tomu tak je. Jak jste psal, mozek má dvě hemisféry, z čehož jedna je racionální, vědomí, a druhá funguje jako filtr, podvědomí. Tento filtr zachycuje všechny informace které z okolí přijdou, ale vybírá, filtruje jen ty, pro nás momentálně potřebné a důležité a jen ty propouští dále do racionální poloviny. U praváků je dominantní levá a pravá pak funguje jako již zmiňovaný filtr.
Jde o to jak obě dvě mezi sebou "propojit". A právě to se děje ve stavu uvolnění či ve spánku, sny jsou rady nšeho podvědomí, které k naší smůle používá trochu jiný jazyk než na který jsme zvyklý, proto nám mnohdy nedávají moc smysl. No a v momentě kdy odpočíváme, se dostáváme do stavu tzv. změněného vědomí, kdy informace z racionální části mozku snadněji proputojí do našeho podvědomí, které s nimi již může nakládat v náš prospěch :-) Kdežto když pracujeme na věci které bychom chtěli dosáhnout, neustále pátráme po nových informacích o příležitostech apod. a podvědomí je tím pádem zaneprázdněno filtrováním všech podnětů z okolí a nepřijímá info o tom, co bychom opravdu rádi.
Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelné, jestli ne, tak se omlouvám a mohu zkusit vysvětlit znovu jinými slovy :-)
Alex

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,
Na zaklade diskuse v tomto vlakne jsem se seznamil s Novou Zemi od E.Tolle a hodnotim ji velmi pozitivne. S myslenkou "vse co muzu pozorovat - to nejsem JA" (pozorovatel - pozorovane) jsem se uz setkal drive, ale v teto knize mi to prislo polozene v nejstravitelnejsi podobe i diky uvedenym prikladum.
Rad bych se zeptal tech co obchoduji live (vcetne tech co medituji) jestli uz dokazou obchodovat zpusobem, jaky zminuje Elder "Kdyz prijdete do me kancelare a sednete si naproti me, tak nepoznate jestli momentalne vydelalvam nebo ztracim $2000".
Ja zatim obchoduju simulovane a u kazdeho vstupu citim, ze se mi zrychluje tep. E.T. nabizi vysvetleni: emoce jje projevem ega.
Podarilo se to uz nekomu to s tim egem?
:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...