Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak vznika na trhu cena?


Doporučené příspěvky

len som myslel ze ked davas BUY limit pod BID ASK tak cakas kym cena pride k tebe

ked ho das nad BID ASK , tak je to v podstate akceptovanie akejkolvek nizsej ceny ktora na trhu je ako tvoja pozadovana.

ak spatne kliknes a budes mat prazdny orderbook tak ti moze zobrat prve co najde. a ty vlastne 1 spatnym klikom mozes stratit viac

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 92
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Mirus22,

limit máš příkaz,při kterém se Ti cena vyplní za danou cenu nebo lepší pro Tebe.Tudíž nemůžeš dát limit nad/pod aktuální cenu,v tom případě by se Ti ihned vyplnil.
Např. chceš otevřít nějaký podklad je na ceně 100,Ty chceš jít long,limit můžeš dát jen pod hodnotu 100,třeba na 95,pokud tam dojde tak se Ti za 95 nebo i lépe v Tvůj prospěch otevře pozice.Pokud by jsi zadal vyšší hodnoru než je aktuální market cena,např. cenu 105,limit by se okamžitě vyplnil za market cca.100,protože v dané době by to pro Tebe byla lepší cena než Tebou požadovaných 105.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze ked to zhrnieme,
chceme ist do longu a cena je na 100, mozeme dat limit prikaz napr. na cenu 95 (taky pripad moze nastat, ked sucasny vstup za market by nepokryl velkost nasho SL podla obchodneho planu) a tak cakame na pokles a vyplnenie prikazu ktory nam zabezpeci velkost SL,
ale nemozeme dat limit prikaz na cenu 105, na ktorej cakame napr. prelomenie rezistencie, lebo by sme mohli byt vyplneni aj skor (napr. na cene 102), cim sa nemusi este potvrdit prelomenie rezistencie a sme v obchode, v ktorom sme nechceli byt!
Analogicky to plati aj do shortu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Moze teda nastat aj taka situacia, zostanme pri tom ze trh je na cene 100, ze niekto omylom da prikaz limit buy na 120 a kym si to uvedomi, nejaky iny trader si zada PT svojho long obchodu napr. na cene 118, ze sa tieto kontrakty sparuju a vyplnia a cena sa okamzite vrati spat na 100?
Ak ano, objavi sa na candle grafe dlhy knot, alebo sa tento rychly pohyb ceny hore a dole ani nezaznamena na grafe?
Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Airmike a ostatní.

Zaujal mě tvůj příspěvek, kde píšeš o ceně podkladu, futures kontraktu na daný podklad a jejich deltou. Rád bych se o tom dozvěděl více. Zajímalo by mě hlavně to, jak se cena futures kontraktu vlastně přesně vytvoří a jak ji nákupy na jejím podkladu a na samotném futures kontraktu přesně ovlivní. Hledal jsem hlavně na stránkách burz, ale nic uspokojujícího jsem nenašel. Jestli k tomu kdokoli máte nějaké materiály nebo radu, kde by se podobné informace daly najít, určitě to ocení více lidí.
Za každou informaci nebo nasměrování budu moct rád.

Děkuji.

Martin_12

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...