Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak vznika na trhu cena?


Doporučené příspěvky

to jenaL:

Dobrý večer. Niektoré burzy majú detaily párovania popísané lepšie ako iné (najprecíznejší sú v tomto nemecky hovoriace krajiny :) ).

Popis pre Eurexchange:

www.eurexchange.com/download/documents/publications/QRG_Trading_90.pdf
www.eurexchange.com/download/documents/publications/QRG_Market_Model.pdf

Popis pre Globex:

www.cmegroup.com/globex/files/GlobexRefGd.pdf
www.cmegroup.com/globex/files/rulebook/005.pdf

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 92
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Ahoj,
hodně dlouhou dobu se zabývám obecnou otázkou jak vzniká CENA a došel jsem k závěru, že: Cena je tvořena většinou na trhu. Tedy pokud 51% kontraktů jsou nákup, cena jde nahoru, pokud je 51% prodej, cena jde dolu. To ale úplně nesedí na statistiku o 20 % úspěšných obchodníků, z toho soudím, že tuto nerovnost vyplňují finanční korporace, které jedou úspěšně ve velkém.

Je tato formulace správná?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cena je tvořená tím, že se dohodnou zástupci obou stran. Je lhostejné zda je 90 procent nakupujících nebo jen 10. Cena stoupne tehdy pokud jsou nakupující ochotni vyšší cenu akceptovat.

Úspěšnost obchodníka je dána spíše tím KDY nakupuje a prodává a ne tím za kolik. Ale jak na tu větu koukám, tak sám uznávám, že takový pohled je příliš zjednodušený. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim ostatni tradery,
taky trochu tapu v tom jak se tvori cena. Procetl jsem cele toto vlakno a je mi jasne parovani a i castecne jak se tvori cena. Co mi ale neni moc jasne je, zda v elektronickem obchodovani se vyskytuji Market Makeri ?
Ctu ted od Joe Rosse knizku kde pise o manipulovani s cenou. popisuje tuto situaci.
Cena vytvori nove High dne a potom pomalu klesa, tak jak traderi realizuji profity a prodavaji sve long pozice. Trh se po nejake dobe dostane do tzv. zacpy. Cena se pohybuje v kanale a ne a ne se vymanit. Velci operatori vi, ze nad High dne je pravdepodobne spousta Buy Stop objednavek, od obchodniku, kteri cekaji na breakout. Udelaji tedy toto. Daji obrovskou nabidku kontraktu par ticku nad high momentalniho kanalu. Cena zacne stoupat a oni daji dalsi obrovskou nabidku o neco vyse. Cena stoupa a toho si vsimnou ostatni traderi a nastupuji do Longu. Velci operatori mozna budou muset dat jeste par nabidek, aby udrzeli v trhu momentum, ale to jim nevadi, protoze vi, ze nad High dne je spousta Buy Stop prikazu, kde prodaji sve pozice se ziskem. To se take stane cena lehce prorazi High dne, velci operatori prodaji sve pozice, no a pokud v trhu neni dostatecne momentum, trh zacne klesat, velci operatori jsou uz v shortu a vydelaji znova.
Tento pohyb byl cely umele vytvoreny.

Mozna naivni otazka :) Deje se toto i v elektronickem obchodovani ? Ja mam obcas pocit, ze ano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hanslama
Já osobně věřím tomu že ano. Stačí sledovat jak se trh pohybuje a reaguje na cenu. Hodně lidí obchoduje průrazy, chtějí mít potvrzení že cena půjde tím směre. A to potvrzení je pro ně právě ten průraz. Jenže vstupovat na průrazech je jedna z nejvíce rizikových technik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike:
mohl by jsi me prosim nasmerovat k literature, kde bych se o tom mohl dovedet vice? Kdyz se totiz podivam napriklad na DAX ci Russel 2000, tak se cena hybe pekne svizne. Podle mne dano malym volume a timpadem maji velci operatori vetsi sanci na ovlivnovani ceny. Zajima mne tohle tema. Chtel bych se naucit cist s ceny i tyto veci.
Predem dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama

pardon ale v tomto pripade asi nepomozem , ja ziadnu literaturu na tuto temu nepoznam. Myslim ze nieco ohladom Volume analyz daval Borax do vlakna PA. ale kedze sa futurs nevenujem , neviem ci to je to co ta zaujima. ale moze to byt pribuzne brave v naveynosti na Volume pri silnych urovniach

ja obchodujem len breakouty ale ziadnu knihu som o nich necital.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike a hanslama.

Na toto téma by šlo napsat mnohé,ale záleží na konkrétním druhu obchodování.Já obchoduji akcie,tedy ceny kotují tvůrci trhu a proto manipulace se stávají běžnou věcí.Samostatnou kapitolou by mohlo být proražení všeho druhu,umělé dokopání cen ke stop-lossům atd.
Samostatná literatura asi neexistuje,ale ve většině knih se najdou zmínky o těchto praktikách.Tyto věci,z pohledu akciových trhů dobře a vcelku podrobně popsal A.Elder.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ano, každý trh má svůj algoritmus pro párování BID/ASK v čase. Ten čas je tam opravdu tou nejvyšší prioritou, ale zkrátil bych to takto:

informační systém burzy páruje nákupní a prodejní objednávky s cílem dosažení co největšího objemu plnění (tečka)

Prostě je nějaká právnická osoba, která má zisk z tzv. poplatku trhu, čili její snahou musí logicky být co největší plnění příkazů v co nejkratším čase (což limitují shora samozřejmě technické možnosti HW a SW).

Trh se tedy v konečném důsledku toho co píšu vždy vydá tam, kde je převažující počet spárovaných příkazů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

lukinluki, je to tak, aj ked neviem či si toto prečítaš, lebo je to dosť oneskorené.

Cena ide tam kde chcú ľudia obchodovať. Tam kde su objednávky STOPY A LIMITY

Napríklad Nakúpim za market na cene 100. SLko mam na 90. ---- teraz sa s cenou nič nedeje.
Potom príde Nový trader a umiestni svoj Limit na nakup na cenu 90. V tomto momente cena poskočí na 90.
Ja dostanem SL predám na 90- mam stratu a ON nakúpi za Limit na cene 90.

Tak tomu zatial rozumiemm, Ak by to nebolo správne, prosím opravte ma.

BD

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...