Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Money-management v praxi (4)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

V poslední řadě tu máme ještě daně, které jsou taktéž [s dovolením:] zkrátka a dobře nákladem, ať chceme či nikoliv.

Má to však jednu výhodu - nemusejí se platit hned, ale až když už není vyhnutí.

Rezerva by se na ně, podle mě, měla vytvářet již v prvé řadě současně s neodečitatelnými náklady a zabezpečit hned po vystřízlivění v novém roce nebo alespoň dřív než trrch udělá buch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fajn pohlad na trading

ale neda mi neopytat sa, v com vidite naklady na FX vyssie ako na Futures e mini

zaujimalo by ma to z dovodu ze chcem v poobednajsich seansach obchodovat DJI e mini , len mi nejak unika v com je tak neporovnatelne vyhodny, okrem potencialu trhu

pre zrovnanie. spickovy brokeri interactiv brokers , curenex a pod, maju spread na majors, 0,5 bodu. co je na lot 5 USD, poplatky niekde su a niekde nie pohybuju sa okolo 2,5 USD RT, slabsi brokeri , prevazne (bucketshop) marketmakeri maju na spread na EURUSD 1 bod co je 10 USD na lot. o horsich sa rozpisovat nemusim

celkom dobre nnechapem tomu v com je obchodovanie eminis tak vyhodne, ved do trhu sa dostanem tiez len cez Bid a Ask, a tam je samozrejme tiez rozdiel nejaky ten bod presnu hodnotu neviem , je to podla trhu + poplatok.

vela krat som videl ze obchodnici komodit rozdiel Bid a Ask neberu ako naklady, ako naklad sa berie len poplatok.

poprosim o vysvetlenie, som tu uz dost dlho ale tomuto fakt nerozumiem, asi preto ze som klesicke futures nikdy neobchodoval.

Dakujem. :) inac pekny clanok (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši ,
děkuji za přínosný článek , ač nezkušený mám na to stejný pohled , když si člověk zpočítá celkové náklady na trading výsledky vypadají zcela jinak : )) . Další článek by mohl být MM a daně . Docela by mě zajímalo jaké jsou v součastné době daňové povinosti v tradingu nevím o tom nic a nic jsem na toto téma nenašel. : ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V poslední řadě tu máme ještě daně, které jsou taktéž [s dovolením:] zkrátka a dobře nákladem, ať chceme či nikoliv.

Má to však jednu výhodu - nemusejí se platit hned, ale až když už není vyhnutí.

Rezerva by se na ně, podle mě, měla vytvářet již v prvé řadě současně s neodečitatelnými náklady a zabezpečit hned po vystřízlivění v novém roce nebo alespoň dřív než trrch udělá buch.;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem v knihkupectvi Luxor objevil knihu SANCE JE, ZE...............Dobrodruzstvi v pravdepodobnosti. Myslim, ze se vyborne hodi i k obchodum.

Podle jakeho matematickeho vzorce by jste presne spocitali tento pripad?

Taxik se za zimni noci otre o osobni auto. Ve meste jsou dve spolecnosti, ktere provozuji taxisluzbu: Modra a Zelena, Te druhe patri 85% vsech taxiku na silnici. Jedna svedkyne prohlasuje, ze videla modry taxik. Nezavisle testy naznacuji, ze tato svedkyne identifikuje barvu vozu spravne v 80% procentech pripadu. Jakou barvu mel taxik? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...