Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v MT4


BigBull

Doporučené příspěvky

To je starý problém. Keď je trendové obdobie, tak funguje takmer všetko. Existuje indikátor ktorý predvída pohyb neznámeho smeru a existuje indikátor ktorý predvída smer. Momentálne uvažujem nad ich skombinovaním, ale ja zase neviem programovať. Tak to začínam skúšať ručne. Takže ak sa ti do toho chce...Veľký SL denného obchodovania sa dá pri malom účte obísť malým objemom (pidilotmi).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 583
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj premnath

programovat v mql4 celkovo neviem ani ja, ale davnejsie som sa ucil C++ tak logiku za tym chapem, na zostavenie prvych strategii som pouzil toto: sufx.core.t3-ism.net/ExpertAdvisorBuilder/index.html

teraz uz len nechavam telo celeho scriptu (veci ktr este nerozumiem co su zac) a pisem iba podmienky kedy sa ma obchod otvorit a zastavit.
na mojom realnom obchod ucte je iba cca 120 $ (skusal som microloty) co som do neho vlozil este pred 3 rokmi ked som studoval :) 120 $ je na denne obchodovanie primalo ak by som mal dodrziavat money management.

vies mi napisat ktr indikatory si to mal na mysli nech sa na nich pozriem a nieco si o nich precitam?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> To je starý problém. Keď je trendové obdobie, tak
> funguje takmer všetko. Existuje indikátor ktorý
> predvída pohyb neznámeho smeru a existuje
> indikátor ktorý predvída smer. Momentálne uvažujem
> nad ich skombinovaním, ale ja zase neviem
> programovať. Tak to začínam skúšať ručne. Takže ak
> sa ti do toho chce...Veľký SL denného obchodovania
> sa dá pri malom účte obísť malým objemom
> (pidilotmi).


Ahoj premnath, tiez by ma zaujimalo, ktore indikatory si mal na mysli.

Zaroven by som chcel doplnit o prosbu, ci vie niekto na ktore indikatory sa zamerat v pripade sledovania ako sa navzajom ovplivnuju viacere trhy, ktore su medzi sebou prepojene.

Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolverine, Horacio - je to v podstate jednoduché. Jeden indikátor vyhľadáva miesta, kde cena dlhšie stagnuje, po čom je pravdepodobný väčší pohyb. Druhý indikátor predpokladá pohyb podľa cenovej akcie, teda viacmenej podľa paniky davu. Aspoň ja si to tak vysvetľujem. Chcelo by to nahodiť na všetky páry, malo by to fungovať všade a vhodná konštelácia sa nevyskytuje často. Ako lajk to najjednoduchšie vidím na spracovaní signálov z hotových indikátorov. Ak by to niekto chcel skúsiť, tak napíšte na premna na gmaili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wollwerine - Môžeš napríklad rozlíšiť trendové a netrendové obdobie podľa volatility. Ak je volatilita pod svojim MA, je netrendové obdobie, ak je nad svojim MA je obdobie trendové. Napríklad v rámci dňa za netrendové obdobie môžeš pokladať obdobie v noci a za trendové zvyšok dňa. Rovnako môžeš rozlišovať v rámci dlhšieho obdobia ale tam už nie je pravidelné zreteľné striedanie. Nejaké indikátory na volatilitu iste poznáš a preložiť cez indikátor klzavý priemer vieš. Druhou možnosťou je rozlišovať obdobia podľa dvoch prípadne troch klzavých priemerov. Ak je cena nad kratším MA a ten je nad dlhším MA je trend long a opačne ak je cena pod kratším MA a ten je pod dlhším MA je trend short. Ostatné obdobia sú netrendové. Tento prístup nepoužívam ale môžeš ho samozrejme vyskúšať.
Horacio - Ak chceš sledovať viac trhov súčasne, zameraj sa priamo na pohyb ceny. Celkom však nerozumiem pojmu, že trhy sú prepojené, zrejme máš na mysli koreláciu. Ja napríklad často využívam, že ak sa 3 alebo 4 forexové páry pohnú súčasne v tom istom smere, je veľká pravdepodobnosť pokračovania tohoto pohybu. To isté by zrejme malo platiť aj pre indexy, tie však neobchodujem
premnath Nechápem, prečo nechceš zverejniť indikátory, o ktoré ťa požiadali. Ale napíšem ti a čakám, že dodržíš slub a pošleš mi ich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Horacio - Ak chceš sledovať viac trhov súčasne,
> zameraj sa priamo na pohyb ceny. Celkom však
> nerozumiem pojmu, že trhy sú prepojené, zrejme máš
> na mysli koreláciu. Ja napríklad často využívam,
> že ak sa 3 alebo 4 forexové páry pohnú súčasne v
> tom istom smere, je veľká pravdepodobnosť
> pokračovania tohoto pohybu. To isté by zrejme malo
> platiť aj pre indexy, tie však neobchodujem
> premnath Nechápem, prečo nechceš zverejniť
> indikátory, o ktoré ťa požiadali. Ale napíšem ti a
> čakám, že dodržíš slub a pošleš mi ich

Objasnim :) Korelacia forexovych parov alebo indexov moze ale aj nemusi byt pravidlom, preto aspon z mojho pohladu obchodovat na zaklade korelacie by mohlo byt nedobre rozhodnutie. Na druhej strane su trhy, kde korelacia je skutocne zeleznym pravidlom, zaroven kurzove rozpatie je viac-menej statisticky dane a aj viazane na pripadnu arbitraz, co uz v denesnej dobe celkom dobre kontroluju roboty. Su to konske dostihy (trading pred startom dostihu), tam ak mas dostih s 10 konmi a obchodovatelnych co sa tyka kurzu a likvidity je napriklad len 4 - 5 konov, tak si mozes byt 1000% isty, ze sa budu navzajom ovplyvnovat lebo je to 1 dostih a v nom je 10 konov = 10 navzajom sa ovplyvnujucich trhov. AK bude stagnovat jeden kon, bude pravdepodobne stagnovat aj nejaky druhy a ked sa rozbehne trend na jednom, tak sa rozbehne aj na nejakom druhom, ale opacnym smerom. Stale je ale zeleznym pravidlom, ze kone este nemozu behat, lebo to by uz potom nebol trading ale gambling.

To premnath: Tiez som ti napisal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj harry001

zatial toho vela neviem, ale keby si skusil posunut hladanie svojich signalov o jednu sviecku dozadu,
napriklad ked v ramci tvojho AOS by si mal rychle EMA ktr sa musi nachadzat nad pomalym EMA ale namiesto current +0 tas +1


pomaleEMA: iMA(NULL, 0, 89, 0, MODE_EMA, PRICE_CLOSE, Current + 0);
rychleEMA: iMA(NULL, 0, 14, 0, MODE_EMA, PRICE_CLOSE, Current + 0);

... && rychleEMA > rychleEMA && ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...