Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

klouzavý průměr + support/resistance


jirikostka

Doporučené příspěvky

Ještě bych doplnil, že mnohdy se vyplatí sledovat trhy prakticky po celý rok, protože některé trhy reagují vždy dost podobně na určité období, určitou dobu, například zlato se chová dost často podobně v rámci obchodního dne, tím myslím, že v určitý čas vystoupá, pak klesá a pak stoupá, ale to ať si zjistí každý sám. Neplatí to opět na 100 %, ale někdy se dá těžit jen na obchodních hodinách, kdy zrovna obchodujete. Sám Larry Williams si vysledoval trh, jak se který den v týdnu chová. Někdy se také ani nevyplatí daný den obchodovat. Ale nemyslím si, že by byl vysloveně nějaký systém špatný, z těch obecně známých či trochu upravených, po pravdě záleží na jiných faktorech úspěšnosti, které jsem zmínil výše. Mnoho lidí řeší výstupy, já je po pravdě nikdy moc neřešil a neřeším, vždy jej posouvám pod low, nebo nad high výraznějšího pohybu. A ano, občas mě to vyhodí v 1/3 trendu, jindy až na samém konci. A i tak můj způsob vstupů, někdy si ani neškrtnu a trh zasáhne oba moje příkazy, jindy to prostě klapne dokonale. Ale je to o tréninku a trochu citu. Já říkám, že podstatné je cvičit např. na super-levném trhu E-mini NASDAQ-100, protože papír snese hodně, a demo účet taky. Bohužel učit se dá vždy až na reálu, protože pak je vše tak jak bude i v budoucnu, s tím se musí každý nováček smířit, že až se vyhrabe z papíru k reálu, zjistí, že vlastně vůbec nic neumí, bude pracovat strach, chamtivost a zbrklost. I já od samého začátku NEBYL hned 2 obchody úspěšný, ale protože jsem obchodoval pouze se stop-lossem 40 USD, strach nebyl tak veliký, měl jsem plán, filtroval jsem vstupy a začal jsem na 5-min bar chart grafu. Vždy jsem měl jen málo neúspěšných obchodů, protože jsem fakt šel po absolutní jistotě, což vám přidá na sebevědomí do budoucna. Bral jsem třeba jen obchody, kde byl S/R alespoň o 5 dotecích na úroveň téměř stejné ceny. Pak většinou obchod vycházel na 90 %.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Sentrix:

Bohužel to nefunguje vždy, to je trading, nic není dogma ... ale dost často se toho dá využít, vysvětloval to Dan Zanger na svém webu, že i on obchoduje sice swingově, ale občas i intradenně akcie, a tam to prý také funguje, nemohu potvrdit, akcie neobchoduji.

Good hunting, trader!

Gordon Gekko

[ital]In Greed We Trust![/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Dobry den Gordon_Gekko
ono sa to naozaj velmi dobre cita ale ja by som vas poprosil o ukazku
naozaj co mi na fore chyb a po takomto prispevku je ukaze 2-3 uspesnych obchodov
ja osobne som silen vizualny typ cloveka takze take koknretkne ukazy by mi danu vec,sposob,system objasnili daleko rychlejsie a jasnejsie ako len si to precitat
myslite ze by ste mohli vlozit zo 2-3 grafy uspesnych obchodov s oznacenim vstupom a vystupom ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...
  • 7 months later...

×
×
  • Vytvořit...