Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CFDs


skala

Doporučené příspěvky

  • 8 months later...

No ted jsem se byl pred nedavnem podivat na jednom seminary o CFDs, a vypada to tak ze funguji stejne jak klasicke futures, akorat ze to neni pravdepodobne pres brokera, ale trvdili tam ze ses jakoby primo na E-burze, nacez neplatis zadne poplatky(komise) a myslim ze marginy jsou tam o dosti mensi na stejne velky lot jako u futures, jestli jsem to pochopil dobre :). Taky nemusis resit problemy s prerolovanim, a co si jeste pamatuji, tak poplatky(ne moc velke) platis jen za drzeni kontraktu pres noc a muze trenovat na "realny'' datech zadarmo a v podstate jak dlouho chces..

Obecne koukam ze na financniku tady o tom moc povidani neni a tak bych se rad zeptal autoru serveru a lidicek co s tim maji nejake zkusenosti jaky na to maji nazor, protoze to vypada docela zajimave? ...diky

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, zkuste probhledat diskuzi na CFD a naleznete řadu argumentů.
CFD jsou hodně specifickým produktem a hrozně záleží přes koho je člověk obchoduje.
Právě že to vypadá "jako burza" a přitom to úplně burza není takže si člověk musí dávat velký pozor co a kde obchoduje, poplatky sice obchodník třeba neplatí, ale je tam spread, který je mnohem vyšší než běžné poplatky u futures atd. Částečně porovnává CFD a emini uživatel Láďa v tomto vlákně:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,14837,14839#msg-14839
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr:

dekuji za presmerovani. Ano souhlasim s tim spreadem, kdyz si to clovek prepocita, tak uz se to nezda byt az zas tak vyhodne(co se tyce poplatku), ale jak znamo na vetsinu to muze pusobit jako obchodovani bez poplatku a z psychologickeho hlediska jak znamo to muze mit na prilakani zakazniku nemaly vliv, pac s tim spreadem se nikdo moc chlubit asi nebude ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

ahoj :)
komodity neobchodujem a v podstate som sa s nimi stretol az na strankach financnika. ja sa zaujimam skor o cfd (najma indexy), ale velke rozdiely v obchodovani s komoditami a cfd nevidim.

pri cfd sa daju obchodovat tak akcie, komodity, forex ako aj indexy. tiez sa tu obchoduje na marzu.
-netreba sa zaoberat kontraktnym mesiacom
-pri intraday obchodovani sa neplatia ziadne poplatky. pri pozicnom obchodovani vznikaju urokove naklady - ak mam nakupene, tak platim uroky v zavislosti od objemu otvorenej pozicie, ak mam predane (short) tak sa mi pripisu na ucet uroky (napr. LIBOR+-3%)
-pri akciach treba tiez brat ohlad na to, ci sa vyplacaju dividendy. ak som long v akciach a vyplacaju sa dividendy, pripisu sa mi na ucet a naopak, ak som short, tak sa mi odrataju.
-taktiez sa nemusi obchodovat na loty, alebo miniloty, ale na kusy.
-spready su tiez celkom prijatelne, napr. pri forexe eur/gbp 3, eur/usd 3, gbp/usd 3,... toto plati u britskeho market maker-a, kde si chcem otvorit ucet behom tohto roka.
gabriel
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To xbroxiszx:

zde se neda mluvit o rozdilu cfd a komodit, protoze komodity jsou suroviny a cfd je nastroj na obchodovani treba prave komodit nebo menovych paru pripadne indexu.
Cfd muzete srovnavat treba s futures jako nastrojem nikoliv se samotnym predmetem obchodovani.
napr. futures na ropu (vysi margin, komise, zadny spread)
cfd na ropu(nizsi margin, zadna komise pro intraday, existence spreadu)
Kazdy si pak muze vybrat, ktery nastroj na komodity ci neco jineho pouzije (cfd nebo futures)
Doufam ze jsem to pochopil spravne :)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
×
×
  • Vytvořit...