Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Krize na finančních trzích aneb co se z ní naučit


Doporučené příspěvky

Obecne pro svet nebude vyhodne nechat padnout US ekonomiku a USD. Takze neverim, ze se to stane. Katastroficky scenar pro me znamena, ze dluhy a krachujici firmy i se zavazky prevezmou financne silne asijske (indicke, cinske,...) spolecnosti, ktere timto jednoduchym zpusobem presunou mocensky vliv do mist, kde skutecne vznika spotrebni zbozi, suroviny,...
Na zivotni uroven americanu to sice muze mit fatalni nasledky, ale to je mi jedno. Ono vetsina sveta kvuli tomu brecet nebude. Evropa (EUR) by z toho mohla vyvaznout relativne bez zasadnich zmen.
Ale nejsem prognostik. :-) Budu reagovat na to, co se zrovna stane.
Pavel

P.S.: U Forexu nejde zakazat short. :-) U Forexu neni potreba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 146
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

911:
pokial viem, tak ide o dlhy, ktore nechce ziaden sukromnik a ziadna banka, ale obcanom USA sa to nanuti. Su to prave tie dlhy, ktore su zdrojom problemov a celej tej hypotekarnej krizi v USA a neskor aj globalne. Problem je s ich splacanim a preto sa tieto dlhy oznacuju za vysoko rizikove. To, ze je to pozicka je fakt, ale opakujem, ze ide o vysoko rizikove dlhy, ktore maju dlznici problem splatit, takze by som si navratnostou tejto pozicky nebol isty. (Vid rychlo sa zvysujuce percento bankrotov ako fyzicky, tak aj pravnickych subjektov v USA).
Ta pozicka je len jedna z mnohych divnych veci, ktore sa v USA deju a nemyslel som to tak, ze len ona bude spustac toho masivneho oslabenia dolara.
No a k tej mojej poslednej utopistickej vizii... Prave to, ze vo forexe je kryte a regulovane malo co, je potom otazne, ci sa este clovek dostane k svojim peniazom...
Skor mi ale islo o to, ci uz niekto z vas aspon rozmyslal nad tym, co bude robit ak sa niektory z utopistickych scenarov zrealizuje...?! A tu chcem len podotknut, ze nie som to ja, kto vymysla utopisticke scenare a ze sa o takychto scenaroch rozprava stale castejsie a viac otvorene. Alebo mate snad pocit, ze ekonomika USA je zdrava a ze ju FED alebo vlada USA postavi na nohy a vsetko bude OK?

PS: Sorry za repost toho prveho prispevku, prosim moderatora/admina za vymazanie jedneho z nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moneymanagement s rizenim rizika v zivote kazdeho cloveka preci muze vypadat taky takhle :

1.investice : vlastni dum se zahradou

2.investice : studna s pitnou vodou a nezavisle topeni na drevo

3.investice : vlastni vzdelani a zkusenosti v oboru = pravidelny prijem ze seriozni prace

4.investice : pevne uroceny ucet u statem zarucene banky

5.investice : stavebni sporeni

6.investice : akciove trhy, jine financni rizikove aktiva
-----------------------------

Pokud zkrachuji akciove trhy, budu si prijemne zit dal. Pokud zkrachuji statni finance (mena) prijdu o penize, ale ve svem oboru si opet najdu uplatneni a budu si zit dal... Pokud zkrachuje system fungovani statu (globalni valka???) budu sedet doma a grilovat kureci steaky (vlastni slepice) na zelenine (ze zahradky) a zapijet to vodou ze studny - pres plot budu strilet na vybojne skupiny panelakovcu, kteri budou umirat hlady a zimou.
----------
Kdo ale vsechno sve usili, finance a celou budoucnost vrhne napr. do akcii a ty padnou - tak to je blbec.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jasně... pouze do momentu, než se z krátkodobé
> paniky stane dlouhodobá, akcie klesnou o 90% a a
> obchodník přijde o 90% účtu, že? :-) No, už jsem
> pár takových viděl co považovali za zbytečné
> zadávat SL a není dnes na ně hezký pohled...
> Obchodník, který píše, že SL je zbytečný, ještě
> zřejmě nebyl dostatečně popálený, což je jen
> otázka času. Ono stačí číst příběhy úspěšných
> obchodníků a hned vidí, že risk management a
> kontrolování ztráty je vždy první priorita, kterou
> všichni uvádějí. Obchodovat bez SL vidím jako
> silně nevyzrálý přístup k trhům. Upřímně, každý
> profesionál kterého znám, staví na první místo
> risk-managament a kontrolu rizika. Každý amatér,
> který vykřikuje, že používat SL je zbytečné, by
> raději měl při vší úctě dělat něco jiného, než
> obchodovat peníze. Obchodovat bez SL je totéž,
> jako jít si skočit z letadla bez padáku... Občas
> můžete vyskočit jen z pár metrové výšky, takže se
> vám nic nestane, ale jednou za čas se to vymkne
> kontrole a stane se z toho smrtící pád... Ale co
> já vím, že :-) V klidu a pohodě nadále umisťuji ke
> každému svému obchodu stop-loss a užívám si klidné
> spaní. Dobrou noc :-)
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."

Sorry, ale nesouhlasím. V komoditách nebo Forexu ano, ale u akcií v případě jejich dlouhodobého držení je SL podle mne naprosto zbytečná věc a spíš je na škodu. Těžko si představit, že by všechny akcie z portfolia, každá z různého sektoru, klesly o 90%, když člověk zachovává a dodržuje určitá pravidla při výběru. A i tak nebudu mít přece všechny své volné peníze v akciích, ale i v jiných investicích. Ty smutné příběhy jsou o lidech, kteří vsadili všechno na jednu kartu nebo si na obchody vypůjčili atd. Prostě porušili většinu základních ochranných pravidel. Proto dopadli jak dopadli a je to smutné.
Akcie se prostě chovají jinak. Neriskuji přece neomezenou ztrátu, ale pouze cenu, za kterou jsem je nakoupil. A je jen na mně, kolik si "naložím".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pm.mail

suhlasim ze to nie je pre "nikoho" dobre aby amici krachovali. ale az do azie chodit nemusime. tie najsilnejsie spolocnosti v USA sa zbavia domacej konkurencie ked sa stav za par rokov upokoji, potom budu na tom rizovat viac nez rizovali doteraz. inymi slovami velki budu este vecsi a len velki predsa maju v rukach strategicke veci. dovtedy sice budu reci o tom ako je kriza katastroficka ale logicky - neskrachuju predsa vsetci az do posledneho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To NLA :
Taky si myslim, ze zkrachuji hlavne ti, kteri pracovali s cizima (pujcenyma) penezma a extremne rizikovym zpusobem. Navic jde o instituce, ktere zadne produkty nevyrabi, zadne uzitecne sluzby pro vetsinove obyvatelstvo neposkytuji a prakticky nejsou potreba - jenom hrabaly vysoke zisky do sve kapsy. Jde jenom o vycisteni trhu...
---------
Katastroficky jsem predpokladal, ze USD uz by nemel zadnou kupni silu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA

sefe , :) tie pribehy ako strasne vyhovuje pad akcii a pad dolara americkym "obrom" to si fakt nechajme na fora zaoberajuce sa konspiracnymi teoriami. sem to nema vyznam pisat.

Stanley
v poslednom case sa mi zda ze nesuhlasis s autormi zo zasady. ti nejako ublizili ? :). ( vtipek )

inac co sa tej reakcie tyka
že risk management a kontrolování ztráty je vždy první priorita, kterou všichni uvádějí. s tymto uplne suhlasim, problem je ale v tom ,ze risk manazment a kontrolovanie strat nemusi byt spaty primarne zo SL. a na to by sme nemuseli zabudat.ale kazdy nech sa na to pozera ako chce. nazvat niekoho amaterom len koli odlisnemu nazoru diskusii neprospieva. bolo tu par traderov, ktori trejdovali ako profesionali v instituciach a zastavali podobny nazor. ale uz tu niesu :) ktovie preco :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Trefil jsi hřebík na hlavičku :) Mám tak trošku v povaze, že jsem šťoural. Ale za tím co jsem napsal si stojím. Dost často se přistihnu, že hledám v článku spíše nedostatky, místo pozitiv a vím, že tato moje vlastnost není dobrá jak pro mně, tak pro okolí. Někdy se může hodit(v určitých situacích a projektech), ale většinou asi moc ne. Mám co zlepšovat ;)

trošku mimo téma: jak se ti daří s upraveným Hansem?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

a preco by som sa mal na to pozerat visostne len z jednej strany. popada u amikov vsetko rastove co moze a ako sa to odzrkadli na trhoch, napriklad. forex, nejaka tragedia? alebo komodity, stupa ropa ako besna? vobec nie. a mnohe dalsie veci sa daju vymenovat. doplatia na to aj europania a hlavne japonci. aj ked nikto netvrdi ze to amikom pomaha tento stav. ale predstav si ze si majitelom silnej spolocnosti a okolo teba krachuje konkurencia kym ty mas len tazke obdobie niekolko rokov ale napriek tomu zarabas. co bude potom ked kriza pominie. socializmus? nie. budes mat omnoho lepsie podmienky a budes okoliu diktovat svoju filozofiu a konkurencia to bude mat o to tazsie. ved sa na to nepozeraj len z tej strany ze bude hromada malych skrachovanych spolocnosti alebo hromada nezamestnanych ked padne niekolko velkych, to sa rovnako odzrkadli aj inde na svete. ved keby som sa na to mal divat tak ako ty, tak potom USA skrachuju sposobom ze za par rokov si cinania mozu robit z ameriky koloniu.

PS: na chate mam byt strucny nie ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

a uvedom si ze ty sa divas na krizu hlavne zo strany hypotekarnych spolocnosti. sami sa svojou krkavcou politikou pripravili o prachy. ti co sa poucia z tejto krizy tak ich do buducna len nahradia, a pochybujem ze to budu nove spolocnosti, skor to budu tie silne ktore teraz preziju a realizuju sa aj inde nie len na hypotekach a preto ich to tak nepostihlo. ludia sa z USA nevyparia a budu musiet niekde byvat a hypoteky budu fungovat aj nadalej akurat ze si spolocnosti budu nutene zmenit hypotekarne strategie. pripadne ako sa tumu deje dnes, preziju aj hypotekarnici za pomoci FEDu alebo niekoho kto ich kupi za "smiesny" peniaz.

a nakoniec pochybujem o tom ze pri tejto krize by ostala nejake ekonomika vyrazne vpredu len malo zasiahnuta. ono sa ten svet amikom pekne dorovna a pre nich samotnych to zas az taka zdrvujuca tragedia nebude. a urcite s tym amici aj rataju a podla toho sa riadia v obchodovani. to ze krachuju zatial to je dosledok nastavenia z minulosti. clovece, ked nebudes uvazovat aj trochu dopredu tak to vecne bude nalej vylej a prisposobovanie sa len aktualnemu stavu a vymienanie starych obchodnych sposobov za nove. a neurazaj sa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA

nahodou ja sa neurazam, prave naopak celkom dobre sa bavim na tom ze si mi vysvetlil co si vlastne myslim :)

Stanley

No ta moja strategia (poopravim neslo o hansa ale o Phila Newtona) dopadla celkom pekne, . ale nechal som sa zlakat na Indexy , takze strategia ostava zmenil som trh (podlahol som tomu osialu ked na indexoch chalani robia tou istou strategiou 10 nasobne viac ako ja na FX :) ),

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
ak by to niekoho zaujimalo, tak mam este nejake dodatocne info k tomu "zachrannemu baliku", ktory ma byt investovany do hypotekarnej oblasti v USA zo stastneho rozpoctu USA. Cital som jeden zaujimavy clanok, kde su blizsie prelozene a rozpisane jednotlive casti daneho navrhu, ktory ma byt schvaleny, vysvetleny ich vyznam a nacrtnute, k comu to povedie...

Vzhladom na zakaz vkladania liniek do prispevkov, dam pomocku na najdenie daneho clanku. Hladajte cez google toto:
[ital]Americké ministerstvo financí se mění na hedgeový fond[/ital]
A z titulky clanku vyberam:
Plán pro záchranu Wall Street umožňuje státním orgánům nejen nákup a prodej hypotéčních aktiv („Mortgage Backed Securities“), ale také jakéhokoliv finančního nástroje včetně pákových derivátů.

PS: V aktualnej verzii sa naozaj spomina 700 mld $, ale je tam tiez spomenute, ze je mozny dalsi dodatocny nakup, takze suma 700 mld $ nemusi a zrejme ani nebude konecna...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tomnes:

možná vyzněl můj krátký příspěvek příliš "protistoplossovsky" naladěný, zkusím to trochu rozvést.
Při obchodování s akciemi se SL příliš nepoužívá, akcie nejsou komodity, riziko se řídí jiným způsobem, je to pěkně popsáno v knize "Naučte se investovat" tuším od D. Gladyše, opravdu pěkná kniha.
Pokud někdo přijde o 90% účtu při obchodování s akciemi nediverzifikoval portfolio, nebo neměl dostatečný polštář.
K této větě: "Každý amatér, který vykřikuje, že používat SL je zbytečné, by raději měl při vší úctě dělat něco jiného, než obchodovat peníze" se ani nebudu vyjadřovat, jen jsem si poopravil své mínění o vás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu stoplossu - musim sa aj ja priznat, ze pouzivam jeden scalpovaci AOS, v ktorom nie je ziaden stoploss. Je komercny, ale dostal som ho cez konexie od jedneho programatora, testoval dlho na realnych datach aj na historii a nedalo mi spustit na realnom ucte... uz rok zbiera drobny zisk po zisku a zatial nepadla ani jedna strata. Co uz :) Ale neni to moj styl obchodovania, to mam pustene len zo srandy na mensom kapitali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...