Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Krize na finančních trzích aneb co se z ní naučit


Doporučené příspěvky

to ddeenniissaa:

Napíšu svůj názor: volatilita se v průběhu času mění. Volatilita např. kukuřice byla před 5 lety menší než je tomu dnes. zvýšení volatility může být pouze krátkodobé(v průběhu dne, měsíce...) a nebo může jít o zvýšení trvalé. Pokud by šlo o trvalé zvýšení, bylo by vhodné upravit systém. Pokud se ale jedná o zvýšení kratkodobé, např. jen v reakci na nějakou zprávu apod., je lepší zůstat mimo a čekat. Jestliže došlo ke zvýšení volatility vlivem krize, tak ta může trvat i někollik let, než se situace uklidní.
Řešením by také mohlo být sledovat průměrnou volatilitu za posl. x úseček a podle toho nastavovat systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 146
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Podle mého je stejně vždycky lepší mít systém postavený na hodnotách počítaných z trhu, třeba pomocí ATR, rozpětí minulého dne apod., než konstantní číslo, potom by Váš systém zvýšená volatilita neměla rozhodit a stává se tak robusnější... trhy se mění a Váš systém se musí přízpůsobovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste bych dodal ze volatilita nemusi byt uplne problem, pokud tedy nejde o uplne extremy). Jde spise o velikost uctu ktera nas limituje ve volatilnich obdobich. Muzeme pozmenit system adekvatne k soucasne volatilite(zvetsit/zmenist SL a PT(v pripade zvyseni SL potreba dbat na vysi kapitalu z hlediska maximalniho mozneho risku na jeden obchod), nebo postavit robusni system na promenych (S/L i PT na logickych urovnich)...urcite je zajimave si pohrat s jinymi obchodnimy pristupy (range bars, ATR, mensi/vetsi Timeframe...) Jsem nekonecne rad za tohle obdobi, prestal jsem konecne konzumovat myslenky druhych a zacal jsem sam myslet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi více lidí obdrželo v těchto dnech od ICE bulletin o Price limits pro Russell indexy. Píše se tam něco o tom, že při dosažení limitu je trh na několik minut pozastaven, aby obchodníci mohli umístit své příkazy a poté je burzou oznámen čas, kdy bude obchodování zastaveno. Setkal se někdo v praxi s takovou "událostí" ? Zajímalo by mě, jakým způsobem burza oznámí, že zastavuje obchodování nějakého trhu.

www.theice.com/publicdocs/futures_us/exchange_notices/Stock_Index_Price_Limits_FAQ.pdf

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TomS:
ja momentalne jen papertraduji, ale ja to pochopil tak, ze na te posledni strance mas stanovene v bodech (je to v bodech ?) kolik je ten limitni pohyb. Nekde vepredu je vypsane, ktery limit plati v ktery cas. No a asi je na tobe sledovat kolik byla cena kdyz se otviralo a kolik je cena ted, kdyz se to blizi k tomu limitu, tak bych asi rychle uzavrel co mam anebo nevstupoval do trhu. Taky se tam pise, ze NYSE muze zastavit vsechny dalsi burzy, to aby clovek sledoval i NYSE, hm.
Je to jen mu laicky nazor, ale pochybuji, ze nekdo napise ze se zastavi za 5minut burza, to asi kazdy musi sledovat sam, ale mozna se mylim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...