Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Krize na finančních trzích aneb co se z ní naučit


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 146
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Franz, já pozičně kromě opcí již nic jiného pozičně neobchoduji (pouze intradenně, ale to je samostatný kapitál).
Takže kapitál, který mám určená pro poziční obchodování, využívám pouze a jen k obchodování opcí.
Převážnou část opčního portfolia tvoří strategie IronCondor a StraddleStrange (IronButtefly) a malou část kalendářní spready, převážně z důvodů vega-hedgování. Občas nakoupím nějakou hodně levnou PUT v indexu nebo CALL na VIXu jako celkový hedge portfolia, ale to tak 2x do roka, když je podezřelý klid, vše je levné a evidentně něco musí každou chvilku přijít.
V opčních obchodech riskuji většinou kolem 8-10% kapitálu pro daný měsíc. Je to trochu více, ale důvod je, že dělám managované IC i SS, navíc IC velmi široké a má úspěšnost se pohybuje kolem 85%.

Můj RUT IC pro SEP měl následující parametry: 640/650/820/830. Při pátečním sattlement jsem měl trochu strach, kde nakonec bude (docela na můj vkus ustřelil), ale vše dobře dopadlo. Inkasoval jsem 110 na pozici, takže +11% pro daný měsíc.

Managovaný SS jsem měl na SPY následující: 119/127/135. Ten jsem uzavřel ale už po pár dnech v době totálního klidu, neboť díky poklesu IV jsem měl možnost uzavřít s +20% zisku. Měl jsem dost štěstí, krátce po mém uzavření nastaly ony volatilní pohyby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně používám metodu "nakup a drž", ale akorát s tím rozdílem, že já si 10% výplaty dávám na důchod(investiční horizont je u mě asi 40let) a investuju do podílových fondů(v rámci divezifikace pravidelně měním fondy, abych nikdy nevsadil příliš moc kapitálu na jednu kartu),sám ted krizy využívám k levným nákupům(začal jsem investovat od ledna tohoto roku, takže jsem vstoupil do trhu už v polovině krize zhruba), sice stále jsem v mínusu, ale vzhledem k prumerovani to není tak hrozné, a investuji do střední a východní evropy a ta by neměla být krizí tolik zasáhnutá, jeden Z důvodu abych opustil pozice, by byla polititá nestabilita (hlavně jde o Rusko, kde mám hodně penez investovaných), a Rusko i kvůly historický souvislostí, již několikrát se dostalo v novodobé historii do platebný neschopnosti (znárodnění a ignorování dluhů, ignorování dluhu carského ruska a platební neschopnost za Jelcina), jinak jsem ochotný pozice držet, páč doufám že ve východní evropě je potenciál růstu. Vzhledem k mému investičnímu horizontu (cca 40let) bych viděl mojí strategii "nákup a drž" u hodně divezifikovaného portolia (podílový fond) za nepřílis nebezpené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

píše mi to :Při vkládání příspěvku došlo k chybě. tak to zkusím dát podruhé .. snad to nebude dvakrát a když jo tak se předem omlouvám :-)
Dobrý den,
jen k tomu IC .. Já uzavíral IC na přesně stanovené ztrátě 2 dny před expirací a to byl po celou dobu existence v krásném plusu. Hned po tom se cena vrátila myslím že to bylo v pátek do přesného středu mého IC :-( ... tak že jsem na to jen smutně koukal , ale plán je plán a i s tímto se musí předem počítat ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanok, dufal som ze k financnej krize sa niekto vyjadri.

Nie som sice este tak erudovany ako vacsina clenov tohoto fora, ale tiez to vidim tak, ze bez stop-lossu nikdy. Proste ne.
V ramci studia som sa trochu "hral" s T´n´T, skusal som strategie na hist. grafoch, a kedze ma neustale vyhadzoval stoploss (prilis uzky), skusil som to bez neho. A zistil som ze trh je obcas pekne skodoradostny :) Jak som otvoril poziciu bez stoplossu, trh sa okamzite otocil proti mne a samozrejme nasledoval prudky pohyb. Cize bez SL ani na krok.
Ohladom tych 5% risku - to je zlate pravidlo, ale treba pri nom brat do uvahy aj vysku uctu a volatilitu daneho trhu. Ak mam SL nastaveny tak, ze riskujem 5% uctu, ale takyto SL je prilis uzky a neustale ma vyhadzuje pri sebemensich vykyvoch trhu, treba bud navysit ucet alebo si zvolit iny trh. Autori financnika to myslim aj niekde hovorili, ale myslim ze to treba viac zdoraznit.
Ohladom krizy - je to sice nepekne, ale ma to aj pozitiva. Neustale pocuvam o tom ako sa otriasaju zaklady kapitalizmu, ako sa preukazala nestabilita trhoveho principu, ako je regulacia lepsia a podobne hluposti (obzvlast nas premier sa v tomto vyziva a hrdo ukazuje vlastnu nevedomost a zaslepenost). Moj nazor je taky, ze trh urobil presne to co mal. Spolocnosti a investori robili hlupe rozhodnutia a prilis riskovali. Trh sa zatriasol a odpalil zo sceny hracov, ktori robili zle rozhodnutia a nezvladli kontrolu rizika. System sa precistil a ide sa dalej. Skoda len ze neodpalil aj Fannie Mae a Freddie Mac, resp. ze tomu vlada zabranila. Ale to uz je ina kapitola... V porovnani s principom regulacie - to sme tu mali 40 rokov, ziadne krizy neboli, ale neboli ani pomarance v obchodoch :) Potom prisla kriza, prva a posledna...

yamato

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super članek děkuji.
Pozorováním a testováním trhů plně souhlasím, že jen já dokáži investovat peníze tak jak mě to vyhovuje a rady finančních analalytiků je třeba brát s nadhledem. Jestliže media a rádci informují, že to bude asi tak a tak a ono je to jinak tak to tak asi musí podle zákona davu být, protože jen menšina vydělává. Je důležité dodržovat plán a pravidla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2

no ak ta SL vyhodil prilis skoro na nejakych vykyvoch, plati co som povedal, bol prilis uzky.
Ak ta vyhodil pre zmenu kurzu a nasledne sa trh otocil spat, plati co vravia Tomas a Petr stale dookola. Lepsia je mala kontrolovana strata, pokryta neskorsim ziskom, nez nekontrolovana strata nasledne pokryta exekutorom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Suhlas o tom co bolo napisane na temu buy and hold - presne prave strategia zalozena na prikupovani titulu ktory ide do straty sa ukazala ako cesta k zahube.

Mesiace po marcovych udalostiach boli media zaplavene spravami ako to najhorsie je uz za nami co bolo iba motivaciou pre investorov vyuzivajucich tuto strategiu na nakupy. Smola.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super clanek

- sam jsem kdysi obchodoval mentalni SL, ale pro jeho obchodovani jsou potreba perfektne zvladnu emoce /coz jsem nemel v te dobe ani nahodou/ a patricne zkusenosti s trhem. Mentalni SL je nebezpecny hlavne v back testu kde vsechno vypada jasne a ziskove. V live tradingu je to jedna z nejnarocnejsich technik - jiste velice vynosna - pokud trader vi co dela.
Jinak muj system fungoval minuly tyden standardne - mirna komplikace byla a zatim stale je volatitlita, ale protoze ochoduji se slevou nemam s tim problem.

hodne trpelivosti vsem focus


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...