Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovani od trinacti let


Doporučené příspěvky

Airmike

Tak to ze mě už asi nikdy nebude dobrej obchodník, protože jsem místo středoškolský fyziky čuměl do grafů, kdybych já to byl věděl ;-) ;-). Nemusíš mě hned chytat za slovo, je hezký že některý věci se využít daj, ale to bys mohl říct o čemkoliv. Gambling bys podporoval kdybys svému synovi neustále strkal peníze a on je v tradingu neuváženě rozhazoval. Myslim že tady se ale bavíme o něčem jiném. Pokud synovi vysvětlíš principy, vidíš že je dodržuje, navíc mu to vydělává a můžeš mu věřit, pak to snad není problém. Je pravda, že se váš syn možná vyhne práci v továrně na párky, ale nemělo by to být tak trochu i vaše přání? Myslím že vážit si peněz a umět hospodařit jde naučit i jinak než nechat svoje dítě zametat chodníky ;-). Ale to můj názor jakožto zatím nerodiče.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Millis

nechcel som chytat za slovicka. :) , len mi to prislo ako trosicku nevhodne prirovnanie.

Kazdopadne podporujem ked sa decka bavia a maju prirodzeny vyvoj, na vsetko je cas. ked ma 12-15 nech sa hra hry. investicne strategicke, hociake ktore mu pomozu naucit sa rozmyslat. znie to mozno divne ale principom ktore funguju v tradingu sa da naucit aj bez neho.

ked je clovek mlady je nerozvazny a ovela viac citi ako mysli. vystavenie mladeho organizmu prehnanemu stresu nieje na osoh , prave naopak. je to na skodu. cim je silnejsi stresor, tym je vacsia pravdepodobnost ze sa organizmus deformuje. ak niekto chce vystavovat svoje dieta takym tlakom je to jeho vec. ale skodi mu. najlepsie je vsetko nechat na slobodne rozhodnutie , popripade ho trochu usmernit. ukazat mu moznosti.

Btw: co sa tyka prace v tovarni na parky . nebranil by som dietatu, prave naopak. pokial si peniaze samo nezarobi, nepochopi. a pokial ich zarobi pozeranim do grafou. som si uplne isty ze onieco pride. bude sice poznat cenu penazi, ale nebude poznat cenu prace vo svete v ktorom zije. a to mu bude len a len na skodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Millis
muzu se zeptat jestli se ti to vyplatilo cucet do grafu misto skoly? Ja jsem to vzal za stejny konec jako ty, od druhaku co jsem objevil financnika tak me zajimal hlavne forex, za rok hned v 18-ti live mini account, protoze navic nebylo a ani nevim jak se to sebehlo a nekolik uctu bylo pryc, ale za to muhl hlavne muj katastrofalny mm, 200-300usd na minilot je asi fakt malo... Ted me ceka maturita snad se dostanu i nekam na vejsku, ale hlavne chci vydelat na poradny kapital na trading a v budoucnu byt full-time trader:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alpalan

Určitě vyplatilo, zatím studuju bez problému vysokou školu, a vzhledem k tomu, že studuju ekonomku, tak mě horší studijní výsledky z biologie, chemie či fyziky na střední nijak neovlivnili, je třeba vědět který předměty se hoděj a kterejma se zbytečně nezabejvat a věnovat se užitečnějším věcem. Navíc pokud nezůstaneš pouze u čučení do grafu, což jsem použil obrazně, ale bude tě zajímat i teorii okolo, jako obecně fungování kapitálovýho trhu, specifika různých finančních nástrojů, jako akcie, opce, futures atd..můžeš tyhle znalosti použít i pro nalezení lepší práce při studiu než třeba brigáda v KFC (ačkoli KFC miluju :-)). A navíc, pokud studuješ třeba právě ekonomku, využiješ je při studiu taky. Díky lepší práci a navíc v oboru máš potom i výhodu po absolvování vejšky, a s tím i spojená finanční výhoda, díky který si třeba mnohem rychlejc uspoříš peníze na opravdový obchodování, a to už i klidně během studia. Tak daleko jsem zatím ještě nedospěl, takže moje zkušenosti s live obchodováním končí též u mini forexového účtu, který jsem naštěstí nezrušil, resp. zrušil po nějaké době, ale pouze se ztrátou pár set Kč, a začínám spořit na obchodování futures. Takže jak vidíš, abych to shrnul, k něčemu mi to ,,čučení do grafů'' od celkem brzkého věku bylo, ačkoli zatím rozhodně full time traderem nejsem a nějakou dobu ještě ani nebudu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za odpoved. Ja se taky chystam jit na ekonomku, konkretne VSE, ale jeste nevim presne kterou fakultu. Nastesti je tam nezajimaji me predchozi vysledky z gymplu a tak by nemel byt problem se tam dostat, protoze na mat a aj jsem se uplne nevykaslal:-) Ja jsem akorat trochu frustrovany z toho, ze jsem hlavne forexu venoval hodne casu( ale i celkovem vsem vecem kolem obchodovani, zajimam se i opce, futures...) a predstavoval jsem si ze tim budu vydelavat nebo si aspon trochu privydelam, ale ono nic zatim... Ale urcite mas pravdu, ze vsechny teoreticke znalosti, ktere jsem o tomhle byznysu ziskal se mi hodi vic, i kdybych s forexem prestal, nez vedet jestli je mitochondrie anabolicka nebo katabolicka organela:-)
Jeste me napada nechodis konkretne na VSE? Jakou fakultu bys mi doporucil? Ja zvazuju asi finance nebo ekonomii na narodohospodarske...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alpalan

Hele, já jsem měl teď zkoušku z mezinárodních financí a tam ti přímo na první přednášce řeknou ať si stáhneme nějakou obchodní platformu a zkusíme, jak by nám šlo obchodování s měnama, takže nezoufej, ani co se týče školy to uplně ztracenej čas neni, a navíc určitě není s obchodováním konec, ty znalosti využiješ i kdybys měl nakonec skončit u obchodování akcíí :-) Já nad tim strávil možná ještě víc, dokonce jsem se kvůli tomu i naučil programovat v metatraderu, a to dost pokročile :-) . Jinak já jsem taky VŠE, doporučuju ti dát si buď 1.fakultu a obor Bankovnictví pojišťovnictví, tam asi nejvíc využiješ něco z oboru, ale říká se že 1.fak. je dost těžká, nebo 5.fakultu (národo), ta je zas snad nejlehčí a vyžaduje tudíž nejmín času, kterej můžeš radši věnovat tradingu, navíc místo přijimaček jsou scio testy, nevim jak je to teď s obtížností, ale za mě tam brali snad každýho. Já jsem na 1.fakultě ale na Účetnictví, tam je zas dobrý že máš nejvíc kreditů na rozdělení mezi volitelný předměty, takže si to můžeš nejvíc přizpůsobit sobě, ale kdybych si měl vybrat znova, dal bych si to Bankovnictví. Jinak pokud přežiješ první semestr a pak si umíš zapsat dobrý učitele, tak to nijak extra těžký studium není na jakýkoliv fakultě ;-) a předměty, hlavně v rámci fakult, ale občas celý školy, jsou dost podobný a v rámci volitelnejch si můžeš zapsat předmět z jakýkoliv fakulty chceš, takže bych se řídil povinnejma předmětama, co musíš absolvovat, a předmětama z kterejch skládáš bakalářskou zkoušku. Na každý fakultě máš studijní plány jednotlivejch oborů, takže máš co dělat, vybírej :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, kolega mi onehda popisoval svuj pribeh, jak ho doma vedli ke vztahu k penezum. Bylo jich 5 sourozencu. Zakladem dobreho navyku hospodareni s penezi bylo to, ze dostavali od utleho detstvi kapesne. Dalsi kapesne dostali tehdy, pokud v zapisnicku prokazali, za co penize utratili. Polozku po polozce. To ho vedlo k tomu, ze si vlastne od mladi zapisuje sve osobni vydaje a velmi dobre vi kolik penez potrebuje na vecer, na den, natyden, kdy muze setrit apod. Jeho osobní financni historie ma dokumentovanou jiz radu let. Mne tento pristup velmi zaujal, protoze pestuje pratelsky vztah k penezum, umoznuje diteti moznost zhodnoceni, zda ten, ci ktery jiny vydaj byl nutny, a zda je mozne za urcitych okolnosti usetrit na neco jineho s pomoci nejakeho planu. Podle meho nazoru je to velmi dobra pruprava pro trading pozdeji.
Pekny den.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...