Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Think or Swim


michaliero

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 225
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

TOM_CZ Díky. Porovnať si to nemám s čím. SLedujem opcie na futures. Na CME máš: 1. dáta spoždené o 10 min. (u TOS o 20 min. ževraj) a 2. CME zobrazuje iba LAST price, ja práveže potrebujem aj BID aj ASK.

A čo znamená slovo "ošulí" ? :D Pretože ja mám tiež pocit, že som na dobre ceste k "mega" stratégií..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ošulí - právě ve dnech s vysokými pohyby na některých opcích chybí třeba úplně ceny. Kdysi, za Toma Sosnoffa si nic takového nepamatuji. Najednou mezera v datech. Zpočátku stačilo napsat, data doplnili. Později ne začali doplňovat tím způsobem, že tam šoupli třeba průměr mezi dnem předchozím a následujícím, nebo prostě překopírovali den předchozí apod.

Dle mého je cílem to, aby lidem vyšly super backtesty, začali to mydlit live a generovali komise. Druhým vysvětlením je čisté lajdáctví.

A k "mega" strategii - je třeba být střídmý a na žádnou strategii nespoléhat.
Pokud je někde na opcích v trhu příležitost a edge, jsem jeden z prvních, který o tom ví ;-) Není nad spojení kreativní mysli a techniky ve formě vlastního vyhledávače edge na opcích :D Všechny kombinace striků/expirací/opčních trhů.... klik a hned je výsledek...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pesiak:
Hehe, samozrejme frajer a milionar jsem. A uz tomu par let bude :D
Nicmene cim dele resim obchodovani na burze, tim obezretnejsi a stridmejsim jsem. Kovbojska leta jsou za mnou... jj, paper je cca real.
Jen ten fill u TOS paper je prehnane optimisticky. V praxi to bude o kousek narocnejsi, ale neni to nic zasadniho.

EDIT: A jeste me napadla jedna vec. Cim dele resim obchodovani, tim vice si uvedomuji, ze edge maji prokazatelne lide schopni programovat. Staci aspon zaklady, ale bez programovani by to bylo jako jit do boje bez techniky a zbrani.
I kdyz je clovek seberychlejsi a ma talent v bojovych umenich (obchodovani od oka), i tak jej muze porazit moula s puskou (hruba vypocetni sila)... nejlepsi je samozrejme oboji spojit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paveln:
Jedes fulltime? Co vsechno obchodujes? Tehdy jsi programovat umel a dnes neumis?

Jde o to, ze nektere typy testu klasicky v Excelu udelat nejdou. A testovat rucne neco dva tydny, nebo to mit pomoci kodu tvoreneho dva dny za cca dve sekundy a nasledna vsechna jina nastaveni taky po dvou sekundach, tak to je podle me obrovsky casovy edge. Mohu pak svou energii venovat premyslenim nad trhy a neresim delnickou drinu backtestu...

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...