Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Které ekonomické reporty sledovat při intradenním obchodování a kde sehnat jejich přehled?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
určitě díky za výborný článek. V podstatě jsem byl před úkolem si něco podobného najít sám. Informací je moc a poznat co je pro ID důležité a co ne, není pro laika jednoduché.
Zmiňuje se - FOMC Statement. Můžu mít dotaz, co dalšího za zprávy je velmi důležité a proto je lepší si dávat pozor?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super článek! Mockrát děkuji, osobně sleduji nekolik stránek, kde jsou oznámení o reportech, ale takle ucelé informace jsem zatím neměl. Připojuji se k názoru, že je rozhodně celkem nesmyslné obchodvat přímo report (prakticky i často nemožné), ale hlavně tu reakci na něj po jakémsi uklidnění. Stalo se mi nekolikrát na demu a teď už bohužel i jednou na živo, že sem neodolal a skočil do nějakých těch rychlých pohybů po ohlášení reprortu s tím, že když to jede rychle jedním směrem, tak to půjde ještě kousek a já se svezu. Samozřejmě z toho byly jen ztráty. Jak asi všichni snad doufám správně chápou je to nesmysl a loterie a s obchodováním to nemá co dělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

parada, ja sa pridavam k chvale,, toto je nieco co som tusil ale nemal som paru, kde to najst. tymto sa lepsie upresni nase obchodovanie a mozeme to brat ako potvrdenie vstupnych respektive vystupnych signalov nasich strategii.
skratka a jasne, fundamentalnych obchodnikov a tipovacov je spusta, dokonca mam informaciu ze viac ako technickych. su to ludia, ktori si nedali tu namahu si nieco nastudovat, chceli mat prachy hned, moznoze im to staci, niektrori prerabaju - o tom tu bolo popisane uz vela, chcel som povedat len tolko, ze takyto prehlad fundamentov plus omaknuta taktika davaju silne predpoklady na vyuzitie hluposti inych :)
a vobec, ja som vdacny za cely tento server aky je, ako sa vedie a co vie cloveku dat. je to spravodlive, ked sikovni a dosledni profituju z hluposti inych, nie ako v beznej praci, ze hlupaci ziju z poctivych. este raz vdaka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marko99999:
jen na doplnění, zda je více technických nebo fundamentálních obchodníků nevím, ani si to netroufám tvrdit, ale rozhodně se dá na fundamentech postavit strategie, myšleno fuknční/profitabilní strategie, to že někteří (mnozí ?) skáčou do rozjetých trendů po zveřejnění reportu platí, jak zde u fundamentů, tak u technické analýzy.

Stránek s reporty se dá najít po webu celá řada, ať už zmiňovaná forexfactory.com, kterou nejvíce používám, hlavně díky přehlednosti, tak i stránky některých brokerů a v neposlední řadě informace z Reuters, Bloomberg, Trade the News apod ...
Samozřejmě pro efektinví využití reportů a fundamentů v rámci strategií je potřeba vycházet nejen z free stránek, ale mí k dispozici placené služby. To ale neznamená, pokud mám info, že reportu bude negativní oproti odhadům, že hned skočím short, ale spíš tuto informaci vnímat při dalším vývoji trhu.


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Peta_BI
Momentalne sleduji E-mini - NQ, YM, ES
Ja osobne se chci vyhnout sledovani fundamentu. V podstate tak jak je psany tento clanek. Pouze registrovat zasadni fundamenty ovlivnujici cely obchodovany index a nejlepe se jim vyhnout.
Neznam tyto zpravy nebo vyhlasovani vysledku. Proto jsem pokladal dotaz, jake jsou dalsi zasadni fundamenty, na ktere si dat pozor. Jestli vite, urcite diky za info.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Renooo
Tak na indexy má vliv vše co ovlivňuje akcie (to jsem ale udělal objev :))) ).

Takže sledovat úrokové sazby, import, export a výrobní hodnoty (PPI, CPI) a nezaměstnanost (EP, ECI). Jde samozřejmě o to vědět jen kdy se vyhlašují. To zda mají pozitivní či negativní vliv je dané spíš očekáváním davu spekulantů. ;)

Pokud si někdo chce počíst tak tady je odkaz (vlevo "major economic indicators").
www.bls.gov/bls/newsrels.htm

Kdo nechce překládat angličtinu, tak může sledovat komentáře na libovolném serveru, který se orientuje na akcie.

A pro ty nejpohodlnější - ve forexfactory si nastavte "červené impakty". Ale to už se opakuju po Petrově šikovně napsaném článku. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexfactory používam hádam niečo aj cez dva alebo tri roky je to super stránka.

Až na jednu výnimku. Niektoré názvy fundamentálny správ sa menia. Niekedy je House Price Index a potom ako HPI(mňa to trocha poplietlo), alebo proste raz jeden rok išli niektoré fundamenty na medzimesačnej báze v % a potom na medziročnej báze v % ale niektoré fundamenty prestali byť zverejňované a potom sa zrazu objavili po istom čase. Od roku 2007 si všetko každý víkend zapisujem do excelu.. takže iba toľko ináč je to dobrá stránka. Raz ju tuším atackovali hackeri a na pár hodín bola total off - asi klasický Dos útok.. ale potom to už bolo ok.

nickirout

PS
od týchto mám aj knihu DAYTRADING THE CURRENCY MARKET
www.dailyfx.com/calendar/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tenhle hojně využívám, pokud chci mít přehled, kdy a jaké zprávy jsou na obzoru. Jest-li dovolíte, vložím sem link, který je podobný a navíc tam lze zobrazit graf, co to dělalo s cenu při vyhlašování té které zprávy.
www.forexpeacearmy.com/forex_news_calendar/
Také velmi užitečná pomůcka.
Jest-li už tu tato informace někdy v minulosti byla, tak se omlouvám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...