Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Videotutoriál: NinjaTrader a Zen-fire data - bezplatný komplet pro trénování intradenního obchodování


Doporučené příspěvky

BladePikachu:

nejsem u trading PC, takže píšu jen z hlavy.

1. Po vypršení demo účtu budete mít stále přístupná historická data. Jde o data, které jste si stáhl do programu NT (tedy na disk vašeho PC). Pokud chcete stáhnout více dat než vám expiruje demo účet a to taky doporučuju, postupujte dle návodu zde: www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html?historical_data_manager.htm

2. Záleží co máte nastavené, zda se vám předchozí kontraktní měsíce spojují do jednoho (nejspíše ano). Pro backtest to ničemu nevadí. Více o nastavení je v odkazu níže, důležitá je položka Merge policy.
www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html?historical_data_manager.htm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 204
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

BladePikachu:

zase nejsem u trading PC :-).

Market replay connection funguje tak, že data pouští jako kdyby jeli live. Aby tato velmi užitečná utilita fungovala, musíte si buď data nahrávat z live seance, nebo mnohem jednodušeji stáhnout právě přes download replay data.

Přečtěte si článek o tom, ať tu nemusím zbytečně psát:

www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teraz keď som dosťahoval dáta ma napadla jedna vec. Ak idem spraviť backtest mal by som ho robiť na bid/ask a nie na last cene. :( Prečítal som si pár stránok na zahraničných serveroch a všetci doporučujú testovať na minulých bid/ask. Napadlo ma teda použiť Market replay data v NinjaTraderovi, ale tam treba sťahovať všetko deň po dni. Nechápem prečo nemajú možnosť sťahovať "od - do". Ako konkretne backtestujete intradenne data vy? Mám stouto otázkou ako kontretne spraviť backtest dosť problém a nechcem premrhať čas ak by som mal odzačiatku robiť niečo zle. Dopredu ďakujem za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim vas. potreboval by som radu ohladom napojenia sa na Zen Fire v NinjaTradery. Ked otvorim Create New connection tak je tam kolonka Connection name a pod nou kolonka Provider a ja v kolonke provider nemam na vyber v ponuke ZenFire.
Viete mi prosim vas poradit ako postupovat dalej alebo co spravit aby to v ponuke bolo na vyber?
diky moc za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
potřeboval bych poradit,když se chci přihlásit na data Zen-fire v ninja traderu, tak mi to nějak nejde, furt mi to hlasí, že mám zadaný špatný jméno, nebo heslo. Ale to mám zadané správně. Možná bude problém v tom, že jsem tam byl přihlášený už minulý měsíc. Tak se chci zeptat,jestli se dá s tím něco dělat, aby mi to zase chodilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud používáš demo účet, ten je omezen tušim na 20-30 dní, tzn s největší pravděpodobností demo vypršelo. Řešením je přemluvit brokera, aby ti demo prodloužil, zažádat si o demo u jiného brokera, zažádat o demo jiného poskytovatele dat nebo zaplatit za data (u AMP 25$ měsíčně).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mám stejný problém, používám NT asi rok na demo účet, nikdy nebyl problém po dvou měsících zaregistrovat demo u zen-fire na jiném pc z důvodu IP adresy a data běželi zadarmo dál. Momentálně už s tím dva dny bojuji a výsledek je pořád stejný - login failed.. zoušel sem tři různé pc, tři různé ip adresy a nic nepomohlo.. nevíte někdo kde by mohla být chyba ? děkuji za odpovědí. David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mě zdokonalili systém ověřování aby znemožnili takové donekonečna se prodlužující demo. Zkuste při žádosti použít nejen jiný PC s čistou IP adresou, ale také nově založený email a čistou instalaci NT na tomto PC (pro případ, že by byla k ověření používána i MAC adresa).

300$ ročně za data se může zdát dost, ale na druhou stranu je to částka, kterou mnozí z nás prokouříme za 3měsíce anebo proobchodujeme během 3 SL za 1 den ;-)

Anebo si stahujte denně replay data zdarma a obchodujte s 1 denním zpožděním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...