Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie výstupů


Doporučené příspěvky

Já používal do nedávna jako výstup buď fixní PT a nebo SL, což je pitomá kombinace, protože SL, tak jak ho chápu, má zabránit katastrofě a ne být standardně používaným výstupem (umísťuju ho do logických zón). Hodně mi zvedlo procentuální úspěšnost snížení PT o cca20-30% a výstup na základě signálu indikátoru, místo čekání na protnutí SL.
Pak jsem ještě upustil od zavírání obchodů pomocí PT (to teď umisťuji spíš pro sychr, kdyby přestal jít net já byl v obchodě bez PT a jen se SL) a čekam na signál indikátoru. Zatim to vypadá profitabilněji, protože se tak lze docela slušně povozit na delších trendech, kde bych jinak při použití PT už dávno vypadl. Jeden takový obchod pak klidně přebije několik ztrátových, kterých mam teda furt na rozdávání, což ale není chybou systému, ale chybou mou, protože jsem se zatim nenaučil NEOBCHODOVAT, když to nevypadá opravdu tak jak má.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkll:
samozřejmě že všeobecně vzato neni PT a SL pitomá kombinace, ale mě při umísťování SL do oblastní, kde mě nevykopne nějaký záškub, vycházelo že PT a SL byly stejně daleko od vstupu a v tomhle případě čekat s výstupem až na SL je opravdu nedobrý.
Mam to teď tak, že SL dam někam rozumně, ale vystupuju podle indikátoru, dřív než na SL. Výše ztráty při špatném obchodu je tak o dost nižší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pumlitch:

samozřejmě že trading je o individuálním přístupu a vůbec nevidím důvod, proč by Vám tato metoda nemohla fungovat. Myslím, že si každý musí uzpůsobit svůj systém na tělo. Já například ztráty opravdu nemám ráda. Proto mám první sadu nastavenou na PT velmi malý a v po dosažení ihned posouvám SL na B/E. Při dobrých vstupech nabízí můj systém velmi malé procento ztrátových obchodů i když mi často uteče nějaký pěkný obchod. Cca každý třetí obchod mi s druhou sadou dojde k výrazně větším profitům než první sada.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika:
Důvod byl ten, že mam pořád vysoké procento ztrátových obchodů díky špatným vstupům, což pak znamená, že nějaký posun kupředu, co se týče zisků, je velmi mizivý, ne-li žádný.
Ještě bych měl jden dotaz. PT umisťujete podle okolních S/R oblastí, nebo máte fixní částku? Mě ta fixní částka dobře fungovala, ale přišlo mi líto, že mi spousta profitu utíkala, jelikož jsem vypadl z obchodu sice se ziskem, ale zbytečně brzo. Na druhou stranu jsem občas čekal, zda se to k PT vůbec dohrabe a nestalo se, což pak končilo na SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pumlitch:

při používání fixních PT a SL je potřeba dobře rozumět MAE/MFE analýze, umět s ní pracovat a umět ji aktualizovat..stejně tak je potřeba rozumět vztahu RRR a win%..pokud jste měl nízké win% a k tomu RRR 1:1, jak jste psal, je logické, že to vycházelo velmi špatně...doporučoval bych prostudovat co nejvíc článku tady na webu, je v nich velmi cenné know how..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
jj, vim o tom. Díky. Ono i když člověk pochopí co se kde píše, tak s aplikací do praxe už je to pak podstatně složitější. Upřímně, mě přijde, že výstupy jsem si docela osvojil (mam jeden výstupní pattern na základě indikátoru: EMA5 - výstup, jakmile se otočí proti směru trendu. Docela funguje, je-li pěkný trend), ale vstupy pořád váznou. To už je ale jiná pohádka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Vzal jsem si doporučení zkušených o tom, jak jsou mnohem důležitější výstupy než vstupy k srdci a začal na tom pracovat. Mě psychologicky (zatím jen v rámci paperu) sedí nejvíce výstup podle PT + CCI 14 tak, že vždy obchoduji sudý počet kontraktů. Polovinu uzavírám na PT a druhou půlku v okamžiku, kdy CCI "uzavře" pod nulovou linkou pro Long a zároveň je svíčka červená (často je zelená a chytnu další swing a pár Eur navíc, někdy i pár dalších stovek). Někdy trh nevytvoří vyšší High, ale tím se vůbec netrápím, a CCI uzavře mou pozici s výstupem z pozice někde kolem BE. Pokud nedosáhne trh ani na PT, pak po dosažení SL uzavírám všechny kontrakty. Začínám tedy obchodovat od 2 kontraktů. Podle BT mi to naděluje zhruba 2500 EUR / měsíc (asi 1600 USD na 1 kontrakt) a paper se o moc neliší. Takovýto výstup s občasnými "mega profity" mi pomáhá překonávat období, kdy se nakupí ztráty a taky to docela vyhlazuje equity. Kombinové výstupy tedy nejsou vůbec špatnou alternativou. Tedy aspoň pro mě. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...