Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Williams %R indikátor


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 103
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

standardne Williams %R pracuje v rozsahu -100 ... 0, pricom -100 ... -80 sa oznacuje ako "prepredana" a -20 ... 0 ako "prekupena", aj ked nazvy su to zavadzajuce ak trh trenduje.
Opacna varianta pracuje v rozsahu 0 ... 100, v kazdom software to moze byt inak (niektore maju implementovane obidve, niektore len -100...0), ale princip je ten isty.

nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dneska jsem si s potěšením přečetl Tomův článek "Kombinujeme trendové čáry s indikátory" (www.financnik.cz/art/zkusenosti/trendove-cary-a-indikatory.html)... mám rád jednoduché věci, ale vždy se mi do toho přimotá nějaký balast. Nicméně jsem chtěl jen dodat, že Feeder Cattle (srpnové) nám nadělilo přímo ukázkový příklad.... co dodat... jsem zvědav.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano maty, jeden ze spůsobů. Můžeš mít jako podmínku close nad MA, nebo celý bar na MA, nebo jenom high baru nad MA. Nebo tě může zajímat úhel MA.
Další možností je přidat třeba ještě jeden MA s jinou periodou, např 16 se stenou podmínkou, že cena musí být nad ním, nebo že MA 50 musí protnout MA 16 nahoru... Otestovat co ti bude nejvíc sedět a vyhovovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Výše a taky ve wiki je napsané že %R se nedoporučuje obchodovat proti trendu , ono to vlastně snad ani nelze hledal jsem a nic takového že by %R šlo proti trendu jsem nenašel tj. jak je možné vstoupit podle %R do pozice proti trendu ? Jinak pokud by se člověk řídil opravdu podle toho kdy %R prorazí –20/-80 procentní hranici , nelze prodělat (no asi lze jako na všem , ale vypadá to hodně dobře ). Jenže otázkou je jak odfiltrovat falešné průrazy . Pokouším se to filtrovat CCI 50 a to je velmi zdařilé , ale stejně se nevyhnu občasným falešným signálům .Nicméně když %R 14 a CCI 50 potvrdí změnu trendu je to tutovka .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...