Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Záložní připojení k internetu


Doporučené příspěvky

Pěkný den všem,
tak jsem se konečně dostal k tomu, že mám doma dvě různá internetová připojení, jednak přes WiFi, jednak přes ADSL.
Používáte někdo také dvě připojení? Je možné to nějak (HW, SW) nastavit tak, aby byla aktivní obě připojení současně? Aby probíhal nějaký load-balance (rozdělení zátěže) na jednotlivá připojení a využila se tak kapacita obou připojení? Případně aby se třeba jedno z nich používalo primárně pro data z burzy a na nic jiného a to druhé na všechno ostatní a v případě výpadku toho datového se to dalo rychle přepnout (i ručně) na to druhé?
Nějak bych rád využil kapacitu obou přípojek, když už budu dvě platit ...
Díky všem za každou rozumnou radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

nejsem expert na tyhle věci, ale v práci používám router/firewall Zyxel Zywall 35, ten by to měl umět. Bohužel nemám praktickou zkušenost s vícenásobným připojením na internet, mám tam jenom jedno, nicméně podle příručky k tomu zařízení by to mělo fungovat tak jak píšeš:
----
The ZyWALL 70 or ZyWALL 35 has two WAN ports. You can connect one port to one ISP
(or network) and connect the other to a second ISP (or network)
The ZyWALL can balance the load between the two WAN interfaces
You can use policy routing to specify the WAN interface that specific services go through.
If one WAN interface's connection goes down, the ZyWALL can automatically send its traffic through the other WAN interface.
On the ZyWALL, load balancing is the process of dividing traffic loads between the two
WAN interfaces (or ports). This allows you to improve quality of services and maximize
bandwidth utilization.
-----

Bohužel cena (cca 13 tis. Kč) je docela nářez, zkus vygooglit nějaké routery co mají 2x WAN a probrat se příručkama, jestli umožňují využívat obě WAN současně a k tomu nějaké nastavení QoS.
Možná Edimax BR-6624, cena kolem 3.200,-, nevím, prostuduj manuály.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

A máš to ale na jednom PC, kde ti ta utilita běží, ne ... ? Já bych takhle potřeboval připojit nejlépe celou domácí síť, která čítá cca 5 PC a nějaká další zařízení, jako síťovou tiskárnu, plánuji koupit síťový disk nebo diskové pole atd. Takže bych to potřeboval buď na nějakém rozumném routeru za rozumný peníze nebo nějaké miniPC použitelné jako FW/router pro obě připojení, který by byl jako výchozí brána pro celou síť a staral by se o load balance a specifické směrování některých protokolů nebo portů výhradně jedním spojem, protože třeba právě pro data z burzy by to mohl být docela problém, kdyby je to sosalo oběma připojeníma současně, ani nevím, jestli by to nějak šlo ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor: Tak jsem na to koukal a ten Zet Switch nedělá nic jinéno, než ekvivalentní příkaz
netsh -c interface ip set address LAN static xxx.xxx.xxx.xxx yyy.yyy.yyy.yyy zzz.zzz.zzz.zzz
kde xxx je nová IP adresa, yyy je maska a zzz výchozí brána.
Na takovéhle přepínání mám udělané .bat soubory, i když tohle je možná hlavně pro neznalé trochu komfortnější.
Souběžné využití šířky obou pásem a rozdělení zátěže to ale neřeší ... je to fakt jen na přepojení adresy nebo vých.brány.
Nicméně díky za tip, třeba se to bude někomu jinému hodit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Nezapomňte, že při výpadku napájení jsi s každým takovým řešením v pytli. WiFi - pokud nemáte připojení z opravdu vzálené lokality, tak pokud vaše část města (obec) bude odpojena, s největší pravděpodobností nepůjde ani ADSL (i když tam to bude o něco lepší, záleží na topologii sítě u providera a jeho aktivních prvcích). Pak samozřejmě doma nutnost to mít vše na dostatečně výkonné UPS. Dost komplikované řešení.
Vhodnější je použít notebook/netbook s gprs (nebo jiným mobilním) připojením. Zde je ovšem potřeba taky myslet na možnost výpadku napájení pro BTS, přes kterou jedete (ve městech to nebývá problém). Tam už potom asi nastanou horké chvilky protože s největší pravděpodobností nepůjde ani telefonovat....
Možná trošku paraoidní, ale vzhledm k tomu, že jde o vaše prachy (a pokud nebude SL na serveru brookera, tak teoreticky o všechny), je dobré si promyslet co udělat v tomto případě (např. skočit s mobilem do auta a vyrazit směrem k nějakému dalšímu většímu městu a čekat na signál na mobilu, poslat brookerovi poštovního holuba, nebo rovnou zajít do hospody zapít ztrátu...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Pekny vikend, rad bych pozadal o radu zkusenejsi.. Mam dve pripojeni, ADSL a mobilni CDMA. Resim nyni jeden problem. Jakym zpusobem by bylo mozne zajistit, ze pokud mi vypadne hlavni pripojeni, tzn. ADSL, naskoci automaticky pripojeni zalozni? A jeste pripadne nejake omezeni, ze by ADSL pripojeni melo byt nefunkcni delsi dobu nez 15 vterin, jelikoz obcas dojde jenom k opravdu kratkemu vypadku. Diky za rady..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 months later...
×
×
  • Vytvořit...