Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 12: proč milujeme složitosti


Doporučené příspěvky

Samozřejmě že jsem tenhle systém v praxi neaplikoval.Jen jsem ho použil z toho důvodu že mi pomohl nesoustředit se na každý jednotlivý obchod. Ze začátku jsem si myslel že dělám něco špatně když jsem měl ztrátový den ale teď už vím že jeden ztrátový den (nebo víc) vůbec nic neznamená. Používám FinWin který mi sedí, ale používám zatím jen dva paterny které dobře poznám.Lépe se pak mohu soustředit a nehledám jen kde bych podle jakého paternu FinWinu vstoupil do pozice. Podle mne je nejdůležitější opravdu dodržet svůj obchodní systém který máme otestovaný (a co se mi již daří ) a také dodržet pro každý den počet obchodů.Já mám povolené tři. Ale občas ulítnu a dám i čtyři nebo pět. (td) Což není dobře protože pak se někdy stává obchodování impulsivní ale to už asi všichni znáte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Máš pravdu Lešku. Kdyby všichni kteří začínají, dali na slova těch zkušených co tu na foru přispívají,stali by se určitě rychleji profitabilí. když si každý začne jak chce a jak ho napadne, tak sice dostane pár kopanců a zvýšenné školné ale když pak něco naučí tak si po všech těch spáleních podle mne daleko lépe pamatuje. Káždý má možnost výběru :) Důležité je vydržet!!!!! No to jsem byl zase chytrej hi hi. Pozdrav všem! Hany

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lešek:
Vidím to stejně jako Vy. Potřebuji zkušenost, potřebuji vědět co to se mnou udělá. Učil jsem se na spreadech, byl jsem zvědavý co se mnou udělá vstoupit do obchodu, byl jsem zvědavý co se mnou provede velká ztráta/zisk.... Nebylo to zadarmo, ale potřeboval jsem to zažít, abych se mohl posunout dále. Uvědomil jsem si tak spoustu eventualit a vnitřně přijmul několik obchodních mouder. Cesta bude dlouhá, ale vím, že vnitřně dokážu přijmout jen ty věci, které sám zkusím.
V současné době už nemám potřebu primárně zjišťovat, jak a co se mnou zacloumá. V současné době už se soustředím na to, abych byl konzistentně vydělávajícím obchodníkem.
Ať se daří.
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

veľmi dobrý článok a v niektorých veciach som sa našiel.

Fakt neviem čím to je.. Možno je to prirodzená potreba sa zdokonalovať, evolúčný prvok zakódovaný v homo sapiens. Ja neviem...nejaký paradox v tomto quintesenčnom vesmíre...

celé je to ako hľadať svoje bríle všude po izbe a pritom ich máte na očiach :-)


pekný deň...


nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam podobny priklad, co udajne vyratalo dievcatko zo zakladnej skoly 3. rocnika a jej otec bol ucitel matematiky na VS a lamal si s tym hlavu pekne dlho, az to nakoniec vyratala ona. Skuste si to, tu je zadanie:
Z bodu A směrem k bodu B (domů), vyjde muž se psem na 20 km dlouhou cestu rychlostí 4 km za hodinu. Společně s ním vyběhne pes a běží až k domovu. Tam se otočí a běží zpět naproti pánovi, který za tu dobu popošel o kus dále. U pána se opět otočí a běží k domovu a zpět a tak pořád dokola. Pes běhá rychlostí 30 km za hodinu. Kolik kilometrů naběhá pes?
Nehladajte za tym vedu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak som docital clanok, diskusiu a povacsine suhlasim a svoje ego sa pri tradingu snazim krotit stale viac a viac

zas na druhej strane ked to zovseobecnim...ak by sme potlacali ludsku prirodzenost robit veci "zlozitejsie",
pochybujem ze by sme si dnes mohli sadnut za prenosny notebook s x ghz procesorom a displayom s tekutych
krystalov, connectnut sa na net, spustit svoju oblubenu platformu a obchodovat online svoje oblubene opcne strategie bez toho aby sme sa prekrykovali niekde na pite hmmm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komplikovat si věci jde v backtestu a v papertradingu. Pokud v reálu touhle blbostí odevzdáte přes 2000 USD za krátký čas spolubojovníkům a včas se profackujete a vyskočíte, tak pak panečku začnete pěkně vyškrtávat plán až na kost, až na ty nejjasnější patterny a pochopíte, že je lepší nesnažit se chytat přesně každý pohyb, ale jen ty jisté. Pak máte jen pár pravidel a drápete se zpět pomalu na původní sumu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...