Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 12: proč milujeme složitosti


Doporučené příspěvky

Tak toto je ukázkové, ZN byly pomalé - přišel jsem pozdě, taky díky posunu času na letní v USA, takže 100 USD na kontrakt a skončil jsem, pak když jsem tady psal příspěvek, tak jsem si všimnul dvojitých divergencí + ještě jeden signál na vyšším timeframu a trh se rozjel a během 50 minut nasekal přes 1000 USD/kontrakt krásného čistého uptrendu. Vygumoval tak 2 denní pokles. No nic, lepší než přes 1000 ztráta. :D Tak se mějte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

furt uvažujem nad tým článkom. A prišiel som nato asi. Je jedno, ako veci komplikujete, aké turbo indikátory používate. Vždy viete urobiť na trhu iba to čo chlapík s jednoduchým indikátorom a s citom pre trh. Idete [bold] LONG-SHORT alebo vypíšete opciu, keď trhy netrendujú [/bold].

komplikované veci ako napríklad jadrový reactor, motor, auto atď.. fungujú v reálnom svete - lebo tu môžete kombinovať a vymýšlať koľko chcete. Ale na trhu bud idete long-short alebo vypisujete opcie ked trh ide do strany. Nic viac nic menej. A tým pádom takmer všetky vylepšovania sú nič na odladenom systéme. No nie?

nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau traderi....:)
...clanek je to velmi vystizny a musim rict, ze jsem na svem egu nejaky cas pracoval a asi to i prinasi ovoce, nevydelavam sice na burze...( jeste se hooooodne musim ucit.....jsem tady teprve od prosince 08), ale z vlastni zivotni zkusenosti vim, ze ten clanek je dost vystizny......takze bacha na EGO..:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to premnath.

Funkčný OS na intraday FX si myslím, že je ozaj vzácnosť. Tento trh je zabíjacky. Neexistuje de-facto homogénna-jednotná cena - brokeri švindlujú a vidia ti SL-ky po ktorých samozrejme idú. Pokiaľ chýba dostatočná likvidita napr. pred správami, tak dokážu cielenými intervenciami zobrať SL-ky klientom. je to veľmi dravý trh. Ja obchodujem S/R na 1M TF a samotné S/R beriem z Daily chart!!! signál je pri divergencii na 1M, keď tá sa objaví pri S/R. Dosť dôležitý je aj Frankfurt-London Open Range high a low medzi 4 - 5 hodín GMT+1. Po dvoch rokoch na FX - čo bolo viac menej iba trápenie toto mi celkom teraz funguje. Dosť mi pomohla kniha Beat the FX dealer od A. Silvaniho. Kukni si na amazon.com. Ja osobne by som asi žiadny systém nekupoval ale poctivo si vymyslel svôj. Výhoda je jasná. Čím viac ti sadne systém, tým menej sa musíš premáhať a tým lepšie sa vieš sústrediť na trade. Systém by mal jednoduchý a robustný a hlavne poriadne otestovaný - toto je dosť offtopic. Ale rád si s tebou kecnem môj email je resociant11(zavinac)post(bodka)sk
a veru nie je od veci mať fx data providera zvlášť od brokera, aby si takto mal lepšiu kontrolu nad svojimi obchodmi. vrelo odporucam prorealtime.com cca 34 eur na mesiac pre 47 fx majors :-) pre zaciatok je to dost dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr (admin):

Omlouvám se za mírny offtopic, ale příslušné vlákno bylo uzamčeno... Chtěl bych se zeptat, kdy přilbližně bude uvedeno pokračování článku "Jaký trh pro intradenní obchodování?" s bližším popisem jednotlivých indexů. Předem děkuji za vaši práci na tomto serveru a za odpověď.

MerQury

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já obchoduji zásadně jednoduše. Pokud vidím, že trh jde do longu tak počkám na pokles a nakoupím. SL umístím pod poslední dno. Pokud jde trh do shortu tak počkám až cena vzroste a pak prodám. A sl umístím nad poslední vrchol. Výstup řeším posouvaným SL. U více kontraktů výstup rozdělím na bližší a vzdálené cíle. Tímto způsobem můžu obchodovat jakýkoliv trh včetně akciových.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě to funguje i na forexu. Nerozumím, že máš problém poznat kam jde trh. Přece vidíš, že dělá nové high, tudíž stoupá nebo dělá další nové low a tudíž klesá. Např. forex eur/usd. Kam myslíš, že jde trh po 18 hodině v pátek? Já myslím , že stoupá. Beru longy. Uplně na závěr tam byl dost velký propad dolů, což jsi myslím, že bude obrat trendu. Ale pozor já nedělám obraty. Počkám si až se skutečně rozjede short a pak budu shortovat.
Ty píšeš, že nevíš jestli změna směru je korekce nebo nový směr. To neví nikdo. Právě proto počkám až se trh rozjede tím směrem, aktuální změna na eur/usrd short, pak se zastaví, začne dělat korekci a pokud z této korekce se vydá opet dolů tak to je mé místo vstupu do shortu. To je celé co dělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...