Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Když nevíte kudy kam (3): snižte očekávání


Doporučené příspěvky

Presne tak trading je hodne individualni, a tady kazdy rika sve pocity co si mysli o tom co napsal ten druhy... Celkovy navod jak uspesne obchodovat na financniku dostanete psychologii na suprove urovni a kazdemu by melo byt jasne jak se ma chovat.. to ze se tak pri live nechova uz je kazdeho jedince vec a jeho vlastni boj....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike: Bohužel s mnoha úspěšnými tradery v kontaktu nejsem, ale věřím, že existují. Je to škoda, že nikoho takového ve svém okolí neznám, mohla by to být dobrá škola. Kdyby tady někdo takový z Kladna a okolí byl, ať se mi ozve, rád se sejdu a popovídám se spřízněnou duší ... ;)
Já už jsem si za ten první live rok také prošel ledasčím a rozhodně netvrdím, že je obchodování procházka růžovým sadem - to není ani náhodou. Je to jedna z nejtěžších věcí, které jsem kdy dělal. Nejsem moc zvyklý vzdávat se, dlouhé běhy mne naučily zatnout zuby a bojovat dál, ale je pravda, že se při live obchodování objevily situace, které mne skoro přivedly ve třiceti k infarktu ;)
Takže - obchodování je extrémně náročné a není pro každého. S tím naprosto souhlasím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moje názory po pečlivém brouzdání tady :
- že úspěšní sem nechodí, od začátečníků se toho moc nenaučí
- většinou se probírají obecná témata, lépe v pozitivním duchu
- diskuze je jen s anonymními nicky, bez možnosti se poznat osobně
- nicky, kteří hodně a věcně k nějakému tématu psali před 2-4 rokama, tu dnes nejsou

P.S. rád bych také někoho dlouhodobě úspěšného potkal. mě úspěšná "virtuální" internetová identita bohužel moc neříká.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, je to samozřejmě pravda, že mnoho těch, kteří úspěšně prorazili, sem zavítají už jen občas z nostalgie ;)
Osobní setkání - osobně se občas setkávám s několika tvářemi odsud, ale zatím z nich nikdo není natolik úspěšný, aby byl full time traderem. Takže s tou anonymitou to nebude tak strašné, znám osobně nejméně 10 lidí z tohoto fóra ...
Ale mne například také unavuje odpovídat nováčkům stále dokola na ty samé otázky, takže fórum sleduji méně a méně ... každý, kdo to dělá dobrovolně a grátis se časem unaví a odpadne, protože už mu to nic nedává ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šurim
ještě by bylo možná dobrý si odpovědět na to, proč by ti "dlouhodobě úspěšní" měli potřebu se setkávat se začátečníky a donekonečna někomu vysvětlovat proč musí o peníze přijít a jakto, že to není stejný jako pri paper.... . Já žádnej důvod nevidím(a to se mezi ně nepočítám). Takový setkání musí být buď prospěšné oboustranně a nebo placené jednostranně - viz školení, kurzy.
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marta1216: je prima ze jste pochpila ze bez "potu" to nepujde. Snazte se drzet vse velice jednoduche a koncentrujte se na celkovy plan...jeden obchod mezi vsemy je jen jedna vlnka na hladine oceanu (obchodniho systemu).Osobne mam tak trivialni system ze verim ze by se nad nim zadny zacatecnik ani nezastavil. Je dulezite pochopit komponenty a proc tam jsou, urcit si pravidla sam a zkoumat a vylepsovat klidne az za pochodu... Jinak jestli mate rada cisla a tabulky posilam vam take vysledky jak dany system (nazval jsem jej "spacelike")obchoduji s pouzitim PS od ledna tohto roku a vyclenil jsem si na nej na svem uctu 10tisic, coz povzuji za prima nestresovy start k obchodovani jakehokoliv systemu (nejtezsi bylo co si pamatuji po prvnim obchodu prezit tech nekonecnych 7 ztrat, jak jsem se prehoupl pres prvni DD bylo vse daleko lehci - casem se mi system tak zalibil svoji jednoduchosti casovym a nestresovym faktorem ze jsem soucasne prestal obchodovat i druhy system ktery jsem obchodoval par hodin denne(2-3 obchody s potencialem nekolik tisic mesicne/contract). Dalsi obrazek jsou hodnoty z MSA k danym moznym vystupum(specialne hodnoty DrawDown a consec loses jsou zajimave)-oprvadu jsem se musel zamyslet jaky jem obchodnik a co presne zvladnu(dokazu zvladnout vetsi DD nebo mam rad vice profitu versus co opravdu od zivota chci(vice casu/vice penez/nebo vice obojiho)...Nejzajimavejsi na tom ale neni to ze cisla nejsou absolutne sexy, ale to ze dany plan se da obchodovat jednoduse a jak jsem jiz rekl po nekolika mesicich nemam ani jednu chybu mimo plan(tudiz je jednoduchy a jasny a lehce obchodovatelny(1 obchod denne znamena obchodovat naprosto koncentrovane a bez emoci-to byl cil). V jakekoliv situaci vim predem kde presne vystoupit a presne tak i jednam. Vyssi DD a mensi uspesnost mi nevadi protoze mam opravdu vysoke predem definovane RRR (1:4). Co mi vzdy vadilo byla prace 8 hodin denne a nemoznost vyuzit cas k cinostem ktere opravdu delat chci. Trvalo to dele, ale vyresil jsem to myslim elegantne...Stacilo se podivat na to co potrebuji(racionalni), ne na to co chci(emocionalni), a upravit system sam na sebe-proto take neni moc mozne aby dva ruzni lide obchodovali jeden system stejne. Soucast problemu byva casto blize nez myslime->ego-pritahovani toho co chceme(profity) a odpuzovani toho co nechceme(ztraty). Pritom staci jenom pochopit ze oboji je soucasti jednoho celku, oba typy vlnek se tvori na hladine oceanu(funkcni obchodni system). Nejlepsi na tom je ze tento pristup je naprosto pouzitelny v jakekoliv situaci, proto je trading take vybornym trenazerem prave pro jakoukoliv situaci(ted a tady)! Nic sloziteho co myslite? :) Vsichni s podobnym pristupem (kteri maji sepsany a zbacktestovany popr zpaperovany funkcni obchodni plan a jednoduse jej dodrzuji i live)jsou na mile daleko pred ostatnimy! Preji vam proto prave v tomto hodne pile a trpelivosti.

9433

9434

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojky a díky za poznámku , už podle vás překopávám systém , ta myšlenka jeden obchod denně mě úplně nadchla... navíc nemám kapitál , takže mám fůru času , než se k tomu propracuji.. chtěla bych si zbaktestovat takto jednoduše čtyři trhy se třemi různými time-frame, protože volného času moc nemám, hledání práce, domácnost atd.. dávám si na to půl roku až rok, zároveň se studiem, dalších vláken.. tak se možná časem ozvu zase s nějakým dotazem díky tabulky si vytisknu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebojte se v zacatku vetsiho RRR na ukor uspesnosti-obrazek by vam mel napovedet proc...v tomto pripade se da system bez emoci obchodovat i v pripade vetsich DD. Urcite zkuste experimentovat s vyssimi timeframe. Kdyz jsem zacinal o tomto pristupu k obchodovani premyslet zkousel jsem i 15ti minutovy na kterem to fungovalo pekne, ale dlouhodobe jej obchoduji (TF) na 1200tick - coz je opravdu nestresovy plynuly timeframe (3-6minut per bar) davajici kuprikladu trendovym breakout strategiim obrovsky prostor. Tabulky zase tak tisknout nemusite, idealne si udelejte sve-excel je nejlepsi pritel tradera-a ja v nem osobne delam temer vse. Co se tyce kapitalu zkuste treba vyjet do zahranici. Bude to mit hnedle dve vyhody, dostanete se z siti ceskeho sedeho mysleni a objevite novy prostor inspirativnich lidi a moznosti (i jak vydelat penize na trading). Osobne mam CR moc rad, ale ziji 8 let v Londyne a co do zkusenosti a moznosti, nemenil bych. Drzim pesti!

9436

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosta pravda. Moje strategie (jeden obchod denne) funguje statisticky pouze tri dny z deseti a i tak diky vysokemu RRR vydelavam spoustu penez:D Rekl bych jen tohle: pokud tahle veta zvoni v usich tradera pri kazde ztrate tak to proste je lepsi zahodit. Ty nejjednodussi strategie jako DT,DB, Bollinger bands breakouty, CCI paterny, divergence budou funkcni dokavad hybnou silou na trzich budou lidske emoce...osobne delam kazde tri mesice revizi jestli system funguje tak jak ma(abych se priznal tak ladim pouze vystupy) a pak jej zase obchoduji disciplinovane 3 mesice beze zmen-to je dulezity prvek v obchodovani. Byt neoblomny v tom co si clovek recionalne naplanuje!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo a jeste jedna vec k tomu vymazavani uctu ... priznam co se stalo mne, nastesti neslo o realne penize, ale ... zadal jsem si na forexu pokyn, a klidne se smejte, ale bylo to v patek vecer ... a tesne pred uzavrenim pozice jsem se nechal unest nejakou rodinnou zalezitosti a prosvihl konec obchodovani. A v nedeli vecer prisel gap pres TRETINU uctu .. sice do plusu a na demu, ale kdyz si predstavim co by se taky mohlo stat ... i kdyz to byla skutecne velika hloupost, po te zkusenosti tusim, ze se ucet skutecne DA zklikvidovat co-by-dup ... snad ted nejsem prilis za tupce :)
Hodne uspechu vsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek

(Ale mne například také unavuje odpovídat nováčkům stále dokola na ty samé otázky, takže fórum sleduji méně a méně ... každý, kdo to dělá dobrovolně a grátis se časem unaví a odpadne, protože už mu to nic nedává ...)

.... a právě proto si vážím všech, kteří jsou ochotni nováčkům pomoci. Za tu krátkou dobu co sleduji finančníka, vidím, jak díky pomoci, někteří nováčci udělali obrovský skok (nebo dokázali z dema přejít na live ...).Ale je pravda, že my nováčci bychom chtěli všechno hned. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...