Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Když nevíte kudy kam (4): změňte výstupy


Doporučené příspěvky

Pepe2000, timeframe používám podle toho, jak jsou trhy volatilní. Nejsem rigidně svázán s jedním timeframe. Timeframe je jen o frekvenci obchodů, není v něm žádný zásadní edge (jako že na 1 min. TF by strategie fungovala a na 2 min by nefungovala).
Tj. mým cílem není určitý konkrétní počet vstupů ale co nejkozistentnější příjmy. 6 patternů jsem nikdy neobchodoval - vždycky jsem na všech našich akcích ukazoval jediný pattern, který obchoduji a tato situace se nezměnila.
6 patternů je ve FinWinu proto, aby si obchodník mohl vybrat, který styl obchodování mu bude vyhovovat - já jsem například trendový obchodník, prototo obchoduji pouze trendové patterny, přičemž ty kombinuji ještě se vstupy na S/R úrovních, z toho pak vyšel postupem času jeden jediný pattern, který obchoduji pořád dokola.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
chtel jsem se zeptat na jednu vec ktera sice neni uplne presne v korelaci s dnesnim clankem, ale s jeho celkovym zamerenim myslim aspon trochu koresponduje :) Zacinam s tradingem, co zatim nechapu je celkova problematika okolo fixniho PT o kterem se tady i v jinych clancich casto pise. Neni mi moc jasne proc vlastne prijimat predem definovany zisk, kdyz dopredu nemuzu presne vedet:

a) jestli na nej behem obchodu vubec dosahnu (trend se zastavi nebo otoci jeste nez dosahne fixne definovany PT, v pripade otoceni trhu do protitrendu se to muze zastavit az o stop loss a inkasuji tak ztratu)
b) opacna situace - jestli trend nebude trvat jeste treba mnohem dele i po dosazeni PT.... v tom pripade pokud obchod ukoncim kdyz dosahne PT, ale trend jeste jede nejakou dobu spravnym smerem porad dal, pripravuju se takto prece zbytecne o zisk(?)

Abych to nejak shrnul, zatim mi nedocvakava proc pri obchodovani pouzivat fixni nebo jinak vypocitany PT, kdyz staci pri nastupu do pozice zadat vhodne definovany trailing stop loss a zbytek nechat na "neviditelne ruce trhu" :) Pokud se trend behem vystupu brzy zastavi nebo obrati - nevadi, diky TSL budu mit aspon nejaky zisk, i kdyz maly. Pokud bude trend rust delsi dobu tak z neho diky TSL vytezim maximum, imho vice nez kdybych se spokojil s fixnim PT(?)

Jestli k tomu mate nekdo co rict tak budu velmi rad za osvetleni, protoze fixni PT mi dost vrta hlavou (resp. duvod proc ho vlastne pouzivat). Asi na nem neco bude, ale nemuzu prijit na to co, zrejme mi unikaji nejake sirsi souvislosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hamik:

fixní PT by měl vždy reflektovat aktuální volatilitu trhu a především statistiku - backtest..určuje se z hodnot MFE, které jsou velmi silným vodítkem..samozřejmě můžete zkusit používat trailling SL, stejně jako dalších x způsobů výstupu z obchodu..měl byste je ale všechny řádně zbacktestovat, abyste dostal představu o tom, jak fungují..a který funguje nejlépe..

fixní PT se může zdát jako málo optimální, ale naopak může být hlavně pro začínající velmi dobrou cestou..není totiž tak náročný na psychiku jako například ručně posouváný SL..náročnost psychiky skutečně poznáte asi až v live obchodování..ale jakousi představu určitě můžete získat i v papertradingu - jestli se cítíte při posouvání fajn, nebo máte tendence posouvat nelogicky, předčasně atd...

a také je trošičku relativní to, že nám při fixním PT "zbytečně utíkají" zisky..je totiž nemožné odhadnout do předu, kde se přesně trh zastaví, a tudíž prakticky nikdy nedokážeme získat maximální možný profit..ale "dobrý fixní PT", který ladíme podle aktuální volatility např. posledních několika měsíců, nám právě kolikrát dokáže z trhu získat skoro maximum těsně předtím, než se trh otočí..narozdíl od trailling SL, který bychom měli teprve třeba na BE, na kterém bychom nakonec taky po otočení trhu zůstali..vše má své pro a proti..

chce to vyzkoušet, abyste získal jistotu pro to či ono..bez testování ve vás budou stále hlodat nejasné pocity..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hamik:
Je to jednoduché napsat, ale těžké přijmout:). Obchodování je o statistikách a ne o vybírání dna a vrcholu trendu. První statistiky získáte v backtestu - určíte si nejpravděpodobnější PT a SL a potom jako opička budete tyto aplikovat. Časem získáte zkušenost, důvěru a budete moci zapojit intuici, kdy budete moci posouvat PT či SL dle svého citu. Ale to nestane za týden...
Jistěže Vás potkají nepříjemné situace - obrat trhu těsně před PT, které nakonec skončí na SL - bych mohl vyprávět:). Ale když to dlouhodobě vynáší, tak proč se rozčilovat?
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...