Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj premath,

funkcia OrderSend() umoznuje zadanie cakajucej objednavky aj so SL a TP. Cize ak by si zadaval tieto objednavky programovo tak by to malo byt mozne. Ak to zadavas rucne tak nie som si isty ci by bolo mozne urobit na to nejaky script. Ja pouzivam scripty na zadavanie objednavok za market ale tam to nie je problem kedze sa jedna o aktualnu cenu.

ondro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aston, premnath:

Tvoje (aston) úprava je jednoduchá, zřetelná a elegantní. Ale mám dojem, že může přinést problémy. Dopředu říkám, že jsem Mauro nijak zvlášť nestudoval, jen tak "očkem mrknul".

Problém je právě ve funkci PosCounter(), kterou jsi upravoval. Ta v orig. nastavuje proměnné b.ticket a s.ticket na poslední otevřené buy/sell příkazy. Po úpravě jsou nastaveny na poslední otevřené nebo čekající buy/sell. A s těmi pak Mauro pracuje. Těm nastavuje StopLoss a ProfitTarget. A u nich také hlídá trailing stop a BE. Jak jsem se tak koukal, tak Mauro obsluhuje POUZE jeden BUY a jeden SELL příkaz. A po tvé úpravě se může stát, že bude "hlídat" čekající příkaz a otevřený poletí do ztráty.

Buď by to chtělo kompletně předělat Mauro (a to se mi opravdu nechtělo) a nebo jsem na jiném webu jinému nickovi (že by druhá identita?) napsal jednodušší úpravu, která nechá Mauro původní, pouze všem čekajícím příkazům nastaví SL a PT.

Jak už jsem psal, "jen jsem očkem mrknul". V práci se nemohu připojit na data, takže to nemohu vyzkoušet a doma nemám čas jít k pc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem přesvědčený, že Mauro není úplně bezpečný program, který po té úpravě se v něčem vylepšil, ale v něčem je zase ještě více nebezpečnější.

Jak jsem už psal (a před chvilkou jsem to i odzkoušel), tak Mauro nastavuje SL a TP (a myslím si, že i posouvá na BE a trailuje) POUZE s naposledy zadaným příkazem buy a naposledy zadaným příkazem sell. Po úpravě i limit a stop. Zkus zadat RYCHLE za sebou příkaz Buy market, buy market, buy stop, buy stop. Když budeš dostatečně rychlý, tak Mauro upraví SL a PT pouze u posledního (buy stop) příkazu a ostatní nechá být. A pokud by v tu chvíli letěla cena proti, tak jsi v maléru, protože aktivní pozici nemáš krytou.

Už chápeš, co jsem ti chtěl říct?

A nebo si zkus nejprve zadat příkazy a pak spustit Mauro a uvidíš to hned. Upraví se jen ten poslední.

Normálně to asi nevadí, kdo zadá jeden buy a jeden sell příkaz. Ale ty jsi říkal, že otevíráš hodně čekajících příkazů, takže u tebe by to mohlo hrozit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebudu se s tebou přít. Zřejmě v tvém způsobu zadávání objednávek se ta chyba Maura neprojeví, ale je tam. Chtěl jsem tě jenom upozornit, že Mauro má nedostatky. Mělo je a má je i po té úpravě.

Co se týče mé úpravy, řešil jsem POUZE přiřazení SL PT u čekajících objednávek. Ostatní funkce Maura včetně jeho již zmíněných nedostatků jsem nechal. Odstranit ty nedostatky by znamenalo zřejmě úplně to přeprogramovat, a to se mi nechce.

To, co jsem navrhul je funkční. Jen je potřeba to vložit do Maura a aktivovat. Ale já nedávám hotová řešení. Vždycky chci, aby se z toho člověk i něco naučil. Stačí se na finančnické wiki podívat na základy programování pro MT a pak do několika jednoduchých již hotových EA a indikátorů. Pak je to velice jednoduché. Ale klidně se na to vykašli a používej ten opravený od astona. Je to jedno. Jen jsem tě chtěl upozornit na možná rizika OBOU verzí.

Např. včera, když jsem týral Mauro, tak mu trvalo HODINU, než dosadil do jednoho příkazu (sell) SL a PT. Nepřišel jsem na to, proč. Prostě si na to dávej pozor. Nic víc, nic míň. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie
ja som myslel, že mauro add.mq4 od teba je už hotový EA, len mi nejde spustiť. Má aj ikonku. Máš pravdu, že aj neupravený Mauro mal nejaké muchy, ale tento upravený zadáva do čakajúcich objednávok (aj) a tam je čas na skontrolovanie. Keď to tam raz zadá, môže to ešte blbnúť? Napríklad po vstupe do pozície...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pořád mluvíme dokola. A to, co jsem ti říkal (psal) jsi vlastně pořádně nevyzkoušel.

Tak znovu. Zkus si nejprve zadat příkazy buy market a pak [bold]několik postupně vzdalujících se[/bold] příkazů buy stop. A stejně tak na stranu short. [bold]A pak teprve zapni EA Mauro.[/bold] Potom pochopíš, co myslím tou nedokonalostí, tím rizikem.

Ale jak jsem už jednou napsal, já Mauro nepoužívám a určitě používat nebudu, zvlášť když vím, co umí a co ne. Ale ty si dělej co chceš. Jen jsem tě upozornil.

Tím konverzaci na téma Mauro končím. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...