Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

piso,děkuji za vtipnou odpověd!..hm o víkendu kdy testuji se samozřejmě nepohybuje,že?Trhy jsou zavřené a demo samozřejmě mám,ale mluvím o např.cenových čárkách kdy se zdá že bude již vrchol,ale není a to testovat na již uzavřených prostě nejde nebot je to příliš snadné vidět jak skončila a ve všední den obchoduji tak testovat nestíhám tak proto.
Testovat cokoliv jinak než na mikrolotech nemá cenu a tak pokud někdo ví jak zapnout simulaci pohybu v MT4 nebo VT dejte věfět.
díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Woodie

Simulace pohybu jednoduchym zpusobem napriklad tak, ze pri backtestu nejakeho EA(napriklad Moving Avrage EA,ktery je v zakladu kazde MT4 ) zaskrtni Visual a graf provede replay za obdobi a time frame,ktere presne urcis .Existuje History testing EA pro MT4,ale nemam s nim zkusenosti.
Samozrejme pri replay nemuzes vkladat ordery.Pouze si je muzes psat a pocitat na papire. Je to nejjednodussi moznost forward testu v minulosti :o).Muzes ridit i rychlost prehravani. Pokud je pro Tebe dulezity,aby si nevidel do budoucnoti a mohl tim sam spravne urcit pozice ,ktere potrebujes ,melo by to stacit.


Hodne stesti

Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all Podelim se s Vami o vyborny set pro MT4. Ti z Vas kteri se zajimate o Candle stick patterns to snad potesi. Mam to v MT4 uz vice nez rok,nepouzivam to tak casto,ale funguje to velmi dobre jako vzdelavaci material. V celku jde o set ruznych paternu Svicoveho grafu. Zjednodusene , indikator vyhleda v grafu napr DOJI,oznaci ho ,napise do okna platformy a jeste Vam to nahlas a pomerne zretelne (microsoft voice) rekne :o). Pro ty z Vas,kteri ovladaji Candle sticks to pravdepodobne nebude. Samozrejme ,ze se da Indicator nastavit tak, aby nemluvil a neotravoval. Jde hlavne o to naucit se spravne urcovat paterny Svici. A to dela podle me velmi dobre . Na stejnem principu funguje i EA.Pokud bude mit nekdo zajem ,rad to sem hodim a vysvetlim nastaveni. tady je jednoduchy web vysvetlujici Candlestic patterns. Je to anglicky...cesky ja bohuzel moc nefunguju.Pokud to nekdo mate cesky a nebo vite o webu ,kde to cesky je,tak to sem prosim vlozte. http://www.candlesticker.com/ Taky odkazuju na knihu od Steve Nisson "Japanes Candlestick Charting Techniques" Tady je strucny navod jak s celkovym setem nalozit : Stahnete si vsechny soubory na plochu a postupne ulozte soubory do urcenych mist v MT4 presne tak jak je to popsano: Candle Patterns.mq4 do "\experts\indicators", Candle Patterns.csv do "\experts\files", Candle Patterns.rtd do "\experts\files" (tady je podrobne vysvetleno nastaveni v anglictine.) Symbols_.csv into "\experts\files" gSpeak.mqh into "\experts\include" speak.dll into "\experts\libraries" (text to speech ) candle patterns.tpl into "\templates". Otevri MT4 na platforme vyber "Indicators" -> "Custom" -> "Candle Patterns". Otevrte okno nastaveni indikatoru, pod "Common" zaskrtnete "Allow DLL imports". Otevrte MT4 , vlozte graf menoveho paru, pod TEMPLATES (Sablony( kliknete na "candle patterns") Pod INDICATORS -> CUSTOM najdete "candle patterns" a vlozte je do grafu. Pokud je vsechno ok a ulozili jste soubory spravne, system vyhledava nove paterny a pokud je nasel da Vam o nich vedet hlasem a textem v platforme.V nastaveni indikatoru je mozne upravit "cteni paternu"(max bars to scan paterns) Default j 0 ,coz znamena ,ze se ukazuje pouze posledni patern nalezeny z jedne Svice. Pokud to zmenite na vyssi cislo. Ukazou se Vam paterny na celem grafu z vypoctu vice svici. Uvedomte si,ze prispevek je pouze informativni.Nedoporucuje se podle neho ridit a obchodovat live. Candle stick patterns jako takove nelze uspesne obchodovat bez pouziti dalsich indikatoru a hlavne MM !!! Doufam,ze to pojede bez problemu... Ray

11750

11751

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim proc mi nejde editovat predchozi txt,ale nevadi.

Nastaveni "max bars to scan patterns" je 1....ne "0" jak jsem uvedl. "0" znamena ,ze paterny vypocitava indikator ze vsech vyditelnych svici v grafu. "1" znamena ,ze pouze posledni svice se urcuji. ( je to lepsi z duvodu preplacanosti grafu)
Chyba se vloudila :o)

Indikator funguje na vsech TF . Ma v implementaci take MA na urceni momentalniho trendu.
Nektere paterny se skladaji z vice svici. Nektere paterny potrebuji konfirmaci .
To vse je obsazeno v kodu .

Vysvetlivky textu v platforme

V pravo je text a sipky :
sipka zelena / cervena (momentalni trend),
R (Typ paternu - Reversal),
C (Typ paternu - Continuation),
X (Typ paternu - Reversal/continuation),
I (Typ paternu - Indecision - neurcitost ( ve smyslu vyznamu paternu))

V levo okna platfromy je nazev paternu ..napr "Spinning top"

Konfirmace paternu :
Dve sipky nahoru - Patern je konfirmovan jako LONG
Dve sipky dolu - Patern je konfirmovan jako SHORT
Jedna sipka nahoru,druha dolu - Patern je konfirmovan jako Obrat SHORT
Jedna sipka dolu,druha nahoru - Patern je konfirmovan jako Obrat LONG

Aby indikator nechyboval,doporucuju indikator vymazat z gafu pred zmenou TF . Nebo otevrit vice grafu s ruznymi TF najednou. To jen v pripade,ze mate s indikatorem problem pri zmene TF.


Ray

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o radu zkušenné. Otvírám pozici např:
....OrderSend(Symbol(), OP_BUY, 0.2, Ask, Slip, Ask-SL*Point, Ask+TP*Point, Comm, Magic);
a dále uzavírám část pozice:
for (int i=0; i if (OrderSelect(i, SELECT_BY_POS) &&OrderComment()==Comm && OrderMagicNumber()==Magic) {
OrderClose(OrderTicket(), 0.1, Bid, Slip);
}
}
Až potud je to ok. Ale zbylá část pozice má již jiný ticket (to bych ještě překousnul), ale přepíše se také Comment a MagicNumber(?). A já podle nich řídím pozice. Nevíte, jak z toho? V Comment je ticket té původní a již zavřené části, takže tu pozici najdu, ale již neumám nastavit Comment a MagicNumber.

Setkali jste se s něčím podobným a nebo jak to řešíte, aby při spuštění více EA na stejné páry si navzájem nezavíraly pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny obchodníky,chtěl bych vás poprosit zdali nevíte o nějakém indikátoru pro MT který by uměl vykreslovt do grafu pomocí trendových linek cenové pohyby o velikosti třeba 10 nebo 20 pips (podle nastavení) a ostatní menší pohyby by ignoroval.Něco podobného jako je indikátor ZIG ZAG,který ovšem i při různých nastaveních(zkoušel jsem jich opravdu hodně) vykresluje v chopu i menší pohyby než 10 pips a naopak když se trh rozjede tak některé pohyby větší než 10 pips vůbec nevykreslí.Nevím zda jsem to dobře vysvětlil,tak přikládám obrázek.Děkuji za každou informaci.

11838

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, můžu se prosím někoho zeptat? Používám platformu MetaTrader 4 u brokera FX Open, má nastaven v platformě čas GMT + 2, tudiž jsem o hodinu napřed. Psal jsem brokerovi, ten mě zdělil, že oni nemůžou změnit toto nastavení. ALe, mám se poptat na diskuzích, že nějaká možnost by měla být. Nevíte někdo prosím jak nastavit čas správně na naše pásmo. Děkuji moc za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

V MT 4 chcem spustit automaticky backtest. V hornom okne dam zobrazit - test strategii, mozem vsak backtestovat iba strategie s indikatormi MACD Sample a MA, (ktore su expertnom poradcovi) ako mozem backtestovat obchodny system s inymi indikatormi ? Ako tam mozem pridat vlastny obchodny system? Kto viete prosim poradte.

Dik :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...