Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Váš důvod proč obchodujete komodity?


vaclav-investicka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj Airmike,

to jsi mě zklamal.......... :) :) :) Čekal jsem něco konkrétního a bombastického. :)

Jasně, rozumím a dělám si srandu.

Věřím, že kdyby někdo a něčem takovém věděl, tak by se s tím nesvěřoval tímto způsobem. :)


Můj důvod proč se věnuji tradingu tedy komoditám je takový, že jsem byl zaměstnanec a i "podnikatel" a mohu dnes už z odstupem času říci, že z mé zkušenosti nevím o ničem lepším než je tento byznys. Byznys, který vás pohltí a nedá vám spát.

Tu svobodu zažívám už jen tím, že mohu dělat cokoliv kdykoliv a nemusím se nikomu zodpovídat. Nerozčiluji je se s podřízenými a ani se zaměstnanci. To je celé.

Všem traderům přeji mnoho úspěchů.

J.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

je tomu zhruba dva roky, co jsem naposledy přispěla do tohoto fora. Cca před čtyřmi roky mě trading opravdu chytil a věnovala jsem mu svůj veškerý volný čas. Poté, asi tomu osud tak chtěl, jsem dostala pracovní nabídku do zahraničí, kde jsem doteď. První dva roky však byli natolik hektické, že jsem ani neměla na trading náladu. Kdybych řekla, že jsem neměla čas, lhala bych. Spíš jsem věděla, že se tomu nemohu věnovat na 100 procent a proto jsem to odkládala. Teď už je konečně situace úplně jiná, víkendy mám volné a z práce jsem v 17 hodin doma. Naopak mám někdy pocit, že ta dvouletá pauza mi prospěla.

Začínala jsem s Woodiem na ER2 a myslím, že docela úspěšně. Po roce live tradingu a asi 600 live obchodech jsem byla na svém. Nyní se však chci věnovat spíše pozičnímu obchodování, alespoň dokud budu tady v zahraničí.

A nyní k tématu. Zatím jsem nenašla jiný způsob výdělečné činnosti, kdy jsem naprostým pánem svého času. V tradingu - tedy pokud se provozuje na profesionální úrovni - ani nemůže přijít nějaká závažná a nečekaná situace, jako např. výpověď zaměstnance, kontroly z nejrůznějších úřadů, neplnění závazků ze strany odběratelů atd. V neposlední řadě je pro mě trading samozřejmě možným zdrojem velkých příjmů.

Přeji všem úspěšnou cestu tradingem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Airmike neberte to jako ze se chci hadat ale chci k tomu neco rict...

Muj bratr dela financniho poradce kde se mu dari a ma velice dobre vyhlidky rustu do budoucna zatim se tim uzivi ale casem muze vydelavat velike penize (100-500 tisic), vzdycky me rikal ze ho to hrozne bavi ze cele dny lita s lidma a jak je to super.... Pak jsem se ho zeptal co kdyby mel na uctu 10 mil a mel to na opcich se zhodnocenim 20-30 % rocne.... rekl jo to by bylo dobre ale me to poradenstvi bavi... po chvilce premysleni rekl proc bych vlastne lital cele dny s lidma kdyz bych mohl delat daleko zabavnejsi veci... A takto to vidim s tradingem opravdu neznam lepsi byznys nez tento, s vasi namitkou ze penize se daji vydelavat lehcej naprosto nesouhlasim, i kdyz da se vydelavat jak rikate, tak v 95 % pripadu je to tezzsi nez trading.

Takze porad si stojim za svym prispevkem ze trading delam pouze pro penize... A bavi me to asi tak jak meho bratra poradenstvi... kazdy den tim ziju vse delam pro to abych se zlepsoval makam na sobe ale polozte si otazku kdyby jste napr obchodoval trh TF kde vydelate na 1 kontrakt treba 800 usd mesicne a mel byste moznost obchodovat pouze 0.1 kontraktu pro 80 usd mesicne... Opravdu by to pro vas byla takova zabava?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to roman06,

to je celkem trefna poznamka. Aby cloveka totiz trading opravdu bavil a mohl tim zit, musi vydelavat penize. Trading neni mozkova chirurgie, nikomu nepomahame, neni to zadne zivotni poslani. JE to o prachach. Kazdej jsme nejak nastavenej, kazdej mame originalni schopnosti a dovednosti. Proto tenhle byznys neni pro kazdyho. Delat trading 3 roky a vydelat si 1000$ mesicne je sice pekny, ale taky mi to neco rika. Rika mi to, ze tudy cesta asi nevede, a je potreba par veci prehodnotit. Tim nerikam ovsem prestat s obchodovanim.

Ja si myslim, ze driv nebo pozdeji clovek musi, zakonite musi poznat jestli to je pro nej nebo ne. Nema zadnej smysl si lhat do vlastni kapsy a neustale se presvedcovat jak me to strane bavi a ze nic jinyho nechci delat, KDYZ TO PROSTE NEFUNGUJE.

Podle mne nejdulezitejsi vec at uz v tradingu nebo v cemkoliv jinem je CHOVAT K SOBE SAMOTNEMU NAPROSTOU UPRIMNOST. S tim ja osobne jsem zatim v zivote dosel nejdal. No more bullshit.

Rovnez nesouhlasim s presvedcenim, ze trading je nejlepsi byznys na svete.Mozna pokud myslim pouze sam na sebe a kaslu na svet, pak asi to je "the best". Uz jsem to tu rikal parkrat. Clovek, ktery se stane bohacem, protoze prijde na trh s novou myslenkou, sluzbou nebo produktem, ktere poslouzi ostatnim, zkvalitni zivot ostatnim atd. To je pro mne naprosto zasadni. To je pro mne nejlepsi byznys na svete. Sorry.

No abych nebyl tak kritickej, tak cest vsem traderum milionarum, kreri signifikantni cast svych vydelku pouziji na dobrou vec.

To by pro nedeli stacilo, jdu delat neco uzitecnejsiho :) .
Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06

no ja som kedysi zacinal prave z 0,1 kontraktom a bola to pre mna zabava. neskor sa ta zabava zacala pretransformovavat do niecoho co ma potencial uzivit cloveka. a dnes vidim potencial niekde uplne inde ako len ze sa tradingom slusne uzivim. ale stale je to pre mna zabava. mozno este trosku vacsia ako na zaciatku, pretoze po case pride klud. stress sa znizuje.

proste to bol proces, a kazdy postupuje na zaklade nejakych empirickych skusenosti. dnes sa venujem len tradingu a vecami z nim spojenymi. stale je to zabava a nerozmyslam nad tym ze pracujem 2 alebo 10 hodin denne. ak mam naladu pracujem vela, ak som unaveny pracujem malo.

trading je pre mna viac moznost ucit sa veciam ktore ma bavia. paradoxne skutocne staci sediet za kompom 10 minut denne a primy su velmi zaujimave, no ale neviem ci by som nasiel nieco co by ma bavilo viac. preto je pre mna praca zabavou, a pracujem vela. a peniaze su az na druhom mieste.

opomenuly sme ale jednu velmi dolezitu vec, cim viac sa tradingu venujeme , tym viac vedomosti mame a to zefektivnuje aj nasu vykonnost. rozmyslat nad tym ci by bolo fajn mat 10 mega a trejdit opcie je fajn, ale ako inak tych 10 mega ziskame ak nie poctivou pracou kazdy den (myslim tym trading), no a nasledne na to myslite ze budete po ziskani 10 mega menit svoje navyky a budete robit 10 minut denne?, ja si to nemyslim, pretoze ak ma nieco bavi viac ako ostatne veci tak to proste budem robit, a je jedno ze mam cas na to co ostatni mozu pokladat za zabavu a oddych. takto to vidim ja, a netvrdim ze je to spravne. je to len pohlad na vec na zaklade mojej skusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jo ale ten 0.1 k byl mysleny ted.. jasne ze kazdy zacina co nejmin to jde...a je to velika zabava zezacatku... spis jsem tim chtel rict neco ve smyslu ze kazda ohromna zabava vas muze ze dne na den absolutne prestat bavit... sam jsem par veci do kterych byl treba 3 roky zazrany nechal ze dne na den jakmile ztratite motivaci nebo najdete neco lepsiho... tech 10 M predstavuje ztratu motivace delat fin poradce pro par desitek tisic..

Jinak v podstate stejne delam s tradingem asi tak jak jste to napsal vy ( urcite nechci skoncit ani nehledam nic lepsiho postupne se zlepsuji a vyuzivam toho jak pisete) .... jenom jsem chtel rict proc to delam vyhradne pro penize.. mejte se :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

aldomoro,
koukám, že diskuze nad hodnotami z tradingu je asi věčná .. proč má každý pocit, že veškerá práce MUSÍ přinášet nějakou hodnotu, nejlépe hmatatelnou :)

můj pohled: dělám to jednoznačně pro sebe, protože mám rád peníze a finanční svobodu ... efekt pro ostatní ... když mám víc peněz, a to neni jen otázka pro trading, ale obecně pro všechny činnosti/profese ... tam mám více možnost dát někomu vydělat .. koupit si víc zboží, častěji nakupovat ... v konečném důsledku i zafinancovat projekt/výrobu, která bude pak moci vyrábět ty echt "hmatatelné" výrobky, hodnoty ... a v neposlední řadě pomoci potřebným

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldomoro >> mira_k má pravdu. V podstatě máte jedno jestli nabízíte spotřebitelům nějaký výrobek či svou službu nebo se zaměřujete jen na získávání peněz (zisky z nájmů, tradingu apod.) tak či tak vyděláváte peníze a díky tomu utrácíte, vytváříte poptávku, která je nutná, aby fungovala ekonomika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, nezda se mi ze by vetsina mistnich daytraderu skutecne nejak prispivala k hledani ferove ceny. Daytrader se nepotrebuje zamyslet nad realnou hodnotou podkladoveho aktiva, nezamysli se jestli ten index je dnes tak levny, ze se ho vyplati koupit, nebo tak drahy, ze se ho vyplati prodat. Nakupuji, protoze si myslim, ze pozdeji za vyssi cenu ode mne bude chtit nekdo nakoupit, protoze si mysli, ze za vyssi cenu od nej bude chtit nekdo nakoupit, protoze .......

Nevidim zadny principialni rozdil mezi online poker hracem a online daytraderem. Oba se snazi presvedcit (nebo doufaji ze presvedci) ostatni, ze maji v ruce neco cenneho.

Otazku proc obchodovat si tedy mohu prevezt na otazku proc hrat a proc nehrat poker. Proc hrat? Muze to byt zabava, muze to vydelavat, je to intelektualni vyzva. Proc nehrat? Ke stolu se vejde jen malo hracu a sazky jsou omezene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...