Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Váš důvod proč obchodujete komodity?


vaclav-investicka

Doporučené příspěvky

Zajímavá diskuse a ať je zde uvedeno a napsáno cokoli,každý má v něčem ze svého pohledu pravdu,protože to je tak obsáhlé téma,které bude zahrnovat téměř úplně vše,na co si vzpomeneme.

Trading je zaměstnání jako každé jiné.Nás možná baví a proto ho z našeho pohledu můžeme stavět na podnikatelský vrchol.Svět ale není černobílý a jestli uživí nás,to neznamená,že musí uživit i jiné.Každý kolem sebe zná velké množství velice inteligentních a chytrých lidí,kteří by to dělat nemohli,prostě ze svého pohledu na to nemají.Každý je jinak založen a každého baví něco jiného.Důležité je to,aby ho výdělečná činnost alespoň trochu bavila a naplňovala jeho potřeby,ať už hmotné,nebo i pocitové.Někdo jiný může být strojař,bude ho to bavit a za nic na světě by to nevyměnil.Dokáže vymyslet spoustu věcí,které dobře prodá a pro něho to budou i lehce vydělané peníze.Já bych to třeba dělat nedokázal a ani by mě to nebavilo.I název tohoto tématu je neopodstatněně zůžen.Pokud se budeme bavit o tradingu,pak je to všeobecné téma,které bude zahrnovat obchodování na kapitálových trzích jako celku.Nikdo nemůže říci,že objektivně jsou lepší komodity než akcie atd.Vždy to bude pouze subjektivní názor jednotlivce z důvodu,že ho to baví a je v tom oboru úspěšný,má pro to určité předpoklady které mu dávají určitou výhodu,kterou jiní nemusejí mít.Zákonitě kdyby se mu například přestalo dařit v komoditách a měl tip na dobrou akcii,která by mu vydělala spoustu peněz,asi by změnil názor.Proto já nemám rád vytrhávání detailů z celkového rámce.Prostě nás baví trading,jsme schopni vydělat nějakou korunu,děláme něco,co nejsou schopni dělat i mnohem chytřejší než jsme třeba my a každý si v té záplavě může svolit svoji parketu.

Z mého pohledu má trading jednu velkou výhodu a tou je to,že mám více času a hospodařím s ním jak já chci,ale i to je pouze moje subjektivní pravda,která nemusí být objektivní.Třeba kamarádův syn je v zaměstnanenském poměru,dělá dvě hodiny denně a vydělává 250 000 měsíčně.Prostě ve svém oboru je hvězda a proto nepaušalizujme.

Existuje mnoho startovních čar a je jenom na nás,na jakou se postavíme.Jde jenom o to zvolit si tu pravou a umět ji využít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


Merkur:

velice dobře napsáno, velice objektivne a nezaujate. Casto tady totiz clovek vidi tendence, kdy lide chvali a povazuji za nejlepsi na svete jen to, co sami delaji, a co hur, ikdyz se jim v tom nedari. Jsou naprosto zaslepeni sami sebou a svou vyjimecnosti, ze nejsou ochotni prehodnotit sve schopnosti, pripustit,ze na neco proste nestacim a zamyslet se nad jinou cinnosti. Tento server je o lidech, ktere trading BAVI, kterym se uci novym vecem, a kterym by se v prve rade melo DARIT VYDELAVAT (jinak ztracim drahoceny cas), coz ale neznamena, ze budu vytrubovat a chvastat se pred kamarady ,ze je to nejlepsi na svete. To prichazi od lidi, kteri jsou k smrti nestastni z prace, kterou delaji nebo delali. To je trosku projev arogance a buranstvi.

Proto Ti rovnez dekuji za to co jsi napsal v predposlednim odstavci, protoze i ja znam par lidi, kterym se nesmirne dari v zamestnaneckem pomeru, jsou stastni, vytvari hodnoty, a mnohdy se mi zda, ze maji vice casu a jsou mene stresovani nez spekulatni na burze. Jiste, jsou to obrovske vyjimky, ale existuji. A proto jak rikas - nepausalizujme. Kazdy ma pravo delat co chce, co ho bavi, v cem se mu dari. Proto nepovysujme veci na neco co nejsou.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...