Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Intradenní obchodování: vertikální zóny


Doporučené příspěvky

Ahoj YAX - Láďo,

nevím jestli to po tobě mohu chtít, ale když už jsi to nakousnul .............. :)

Postupně jsem se dostal do situace díky papertradingu a i live obchodování, že to co jsem si pracně na backtestoval je v podstatě, a to nepřeháním, nefunkční.
Chytal jsem rozumy z netu a zkušenosti, ale nějak si nedokáži připustit, že jsem se dostal do slepé uličky.
Zajímalo by mě, jestli to můžeš napsat, co ti nejvíc sedí. Do prázdnin jsem obchodoval večerní seance od 20:00 - 22:15, kdy se to hezky "vlnilo", ale teď přes léto přichází v úvahu jen začátek od 15:30 do 17:30 max do 18:00 pak je to pro mě a můj OS špatně čitelné a dopouštím se spousty chyb. :(

Pokud jsi to někde popisoval tak se omlouvám předem a budu hledat ve vláknech.

Ať se Ti daří

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,

s vecery jsem mel taky problem. Od kvetna dale zacalo byt malo signalu, tak jsem presel na odpoledne, protoze uz mam vic casu.
Jestli tvuj system byl obchodovatelny do cervna a ted neni, tak to chce jenom vydrzet, protoze cervenec nebyl nic moc mesic.

Jinak ja jsem mel i problemy s disciplinou, tak jsem musel zjednodusit system, tak aby se mi velmi snadno obchodoval.
Ted pouzivam klasicke 0/v ale pouze do smeru trendu podle vyssiho TF.
A pak mam jeden pattern pro uvod obchodovani, ktery obchoduji od 15:40 do 16:00 - mam RB8 na Russellu a pokud jdou 3 usecky stejnym smerem, tak na open 4. vstupuji - ale musi to byt ve smeru trendu podle vyssiho TF a na stranu buy to musi byt vstup nejlepe na high dne (na stranu sell to je jedno). Je to uplne trapny pattern, ale splnuje to hlavni pro me. Vydelava kolem 500 USD mesicne v backtestu a je prumerne jeden obchod na den. Takze mam ted dost obchodu, coz bych na samotnem 0/v nemel. Takze tak jsem vyresil svuj problem mala vstupu.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Láďo,

děkuji ti za odpověď.

To je zajímavá myšlenka - kombinovat grafy. To vyzkouším! Měl jsem pocit a nevím proč, že se musím držet stejného timeframu po celou seanci.

Testoval jsem klasický 1-3-5-10. minutový, volume a tickové a samozřejmě rangebarové. Každý má své a s tím souvisí celá technika OS. S tím zápasím nejvíc a asi nejsem sám - jak najít univerzální a nejoptimálnější timeframe. :)
A nebo je tu další možnost přizpůsobovat to trhu. Tzn. po otevření je to rychlé, tak použít alternativní a pak přejít na minutový atd. Nevím - zkusím to.

Jsem zvědavý na září, doufám, že se trh vrátí +/- do starých kolejí.

Ještě k tomuto něco napíšu.

Díky moc

Jirka



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko,

jenom aby nedoslo k nedorozumeni, ja na ty RB presel uplne, co se tyka vstupniho TF. Co se tyka rozdeleni do zon, tak to mam jenom u vstupnich patternu. 0/v celou dobu, ty 3 bary na RB jenom do 16 hod, protoze pak uz je trh pomalejsi a dela vic korekci.
A na ty RB jsem presel jenom z duvodu, ze jsou klidnejsi, co se tyka vstupu. Muzu si dopredu nachystat prikaz na zaklade prediktoru, kde mi skonci usecka a nehonim vstup presne na close.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ládo, ne ne v pohodě, pochopil jsem tě dobře - snad. Díky! Jde o to jak zachytit razatní pohyby po otevření. Jasně po 16:00 to už beru s rezervou a přepínám na 3 min. Přikládám screen. Jeden obraz vydá za tisíc slov. :) Tento OS mi tak nějak vychází nejlépe. Prosím ostatní, berte to s rezervou, jsem začátečník. Díky :) Ládo díky! Jirka

9931

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> nelo:
>
> a proc by to nedavalo smysl? Ja obchoduji jenom
> hodinu denne a stejne mam tu hodinu rozdelenou do
> 2 useku, protoze jinak se trh chova na zacatku po
> otevreni a jinak se chova po prvni pulhodine.
>
> A muzes mit vstupni pattern, ktery funguje porad
> bez ohledu na dobu a pak nemusis resit nejake
> casove zony.
> Ale taky si muzes najit pattern, ktery bude sity
> na miru otevreni trhu. A ten proste bude nejlepe
> fungovat po tom otevreni a jindy ho nebude dobre
> obchodovat, protoze pak uz se trh chova trosku
> jinak.

Lada suhlasim, ze su patterny, ktore su stavane vyhradne na urcitu udalost/cas ako napr. opening range breakout a patterny ktore su univerzalnejsie. Je to vsak trochu iny pohlad. Z pohladu spravania sa trhu inak funguje premarket, otvorenie, doobedie, obed, poobedie, zatvaranie a podla mna je velmi dolezite najskor dokonale pochopit spravanie sa daneho trhu v tychto vacsich casovych usekoch a potom sa vobec rozhodovat co a ako chce niekto obchodovat. Vacsina obchodnikov vsak na to ide z opacnej strany. Mozno som len od clanku ocakaval najskor poukazanie na vyssiu granularitu a potom specifickost patternov/rizika, ale ako som pochopil zamer clanku bol aby sa nad tym kazdy zamyslel sam co je aj podla mna to najlepsie.

Zhrniem, kazdy pattern je potrebne chapat komplexne, klucove pre kazdy pattern aby fungoval je "prostredie" - urcity charakter trhu, casove ohranicenie, likvidita, atd.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Můžete někdo upřesnit, co je to pata véčka? Chápu to dobře, ze pokud by se jednalo o véčko směrem vzhůru (tedy "V"), pak pata není vrchol znaku "V", který je vespod, v momentě zlomu, ale je to začátek znaku "V", tedy začátek čárky, kterou "V" začíná, tedy nalevo a nahoře? Znamená snad pata véčka nějakou víceméně vodorovnou čáru, kterou znak "V" začíná? Máte někdo odkaz na nějaký obrázek? Viděl jsem už dost grafů, kde se mluví o patě véčka, ale nikde ta pata nebyla zakreslena nebo přesně definována. Díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...