Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Takže prečo je PLUS500 tak nemožný broker. Odpoviem ti jednoduchým príkladom. Ak by si obchodoval na trhu YM, ktorý sa u PLUS500 nazýva USA30 tak je to takto: - Minimálny kontrakt je 2. Dajme tomu, že keďže je to minimálny tak je to 1 z pohľadu iných brokerov. - Pohyb jedného kontraktu o jeden tick znamená zisk/stratu 0,144euro, čo je približne 0,2 dolárov (aby sme to vedeli porovnať s ostatnými brokermi) - Čiže pohyb o tick je +-0,2dolárov u PLUS500 a 5dolárov inde. To je v pohode keďže sú to miniloty - Po vstupe do obchodu si v PLUS500 v strate 6tickov, inde nie si v strate, lepšie povedané si v strate 5dolárov komisie. Čiže rozdiel je 5 tickov A teraz poďme na malý experiment. Ja na PLUS500 obchodujem. Prečo odpoviem na konci. Môj zoznam obchodov je takýto ako je na Obr.1. A teraz príde to zaujímavé a dôvod prečo je takmer nemožné na PLUS500 zarábať. Rozdiel (okrem o ničom platformy a pod.) je v tom, že vždy si u iného brokera o 5 tickov na tom lepšie. Ako som spomínal vyššie. Je to z toho dôvodu, že keď vstúpiš do obchodu na PLUS500 si v trhu YM v mínuse okamžite 6 tickov, čiže si v mínuse 30dolárov. Po vstupe u iného brokera si na nule, alebo keď je komisia 5dolárov tak si v minuse 1 tick, čiže 5 dolárov. Takže ešte raz. Po vstupe PLUS500 (-30dolárov) iný broker (-5dolárov) . U PLUS500 potrebuješ 7 tickov aby si zarobil 5dolárov u iného potrebuješ 2 ticky a zarobil si 5 dolárov. Možno sa to zdá ako keby nič, ale u trhu YM je 6 tickov naozaj dosť. Na základe tých vstupov, ktoré su na Obr.1 je vykreslená eqite krivka tých istých obchodov pre PLUS 500 a pre iného brokera, ktorý ma komisie 5 dolárov za vstup a výstup (čo si myslím sú normálne komsie). Po jednom týždni, po 16 obchodoch som na PLUS500 na úrovni -280dolárov. U iného brokera +120 dolárov. Viem o tom no napriek tomu som u PLUS500 ako prechod medzi sim a real a hlavne kvôli zvyknutiu si na straty, kým prejdem na real na veľký účet u riadneho brokera. A funguje to. Zvykol som si na straty. Samozrejme neznamená to, že už som v pohode pri strate dolárov ale vždy lepšie sa na straty pripraviť. Preto do začiatku začnem s trhom YM alebo NQ. Toľko malinký rozdiel pri PLUS500 len z pohľadu obchodu. A to si ešte nič nespravil. Nehovoriac o nemotornej platforme a historickým dátam z pred troch dni maximálne a pod. O zakresľovaní do grafu ani nehovoriac. V závere mi nedá porovnanie ešte raz. Toto vyššie bol jeden týždeň. Dajme tomu , že máme 54 týždňov a to máme PLUS500 -15120 dolárov za rok/kontrakt a u iného 6480dolárov za rok/kontrakt. Nech sa páči rozdiel 15120 dolárov na rok a pozor na jeden kontrakt. A to nehovorím o tom, že ak by som po pol roku zarobil u iného brokera polovicu z roka , čiže 3240 tak by som prešiel na ďalší kontrakt. A pri porovnaní ak by som od polroka prešiel na dva kontrakty by to vyzeralo takto: PLUS500 -22680 a u iného 9720. Samozrejme ak by som bol u PLUS500 v takej strate po polroku by som neprechádzal na kontrakty 2, ale len teoreticky pre porovnanie. Takto by sme samozrejme vedeli počítať ďalej s pridávaním kontraktov. Jednoducho 5tickov aj pri lacnom trhu YM je veľa. PLUS500 si účtuje akokeby 30 dolárov komisie. Ešte spomínané obrázky, neviem prečo ich sem nepripojilo

25865

25866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

tomadono:

podle mě se platforma Plus500 hodí leda k tomu aby sloužila jako odstrašující příklad, jak to nemá vypadat. Důvodů je mnoho - například viz příspěvek předchozí příspěvek od markosoft.

Pro trénování neomezeně dlouho a zcela zdarma může sloužit například NinjaTrader a Replay data, případně časově omezená nabídka demoúčtu od normálního brokera, který nabízí skutečné futures. Tady na stránkách je jich popsáno několik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Platforma plus 500 je dosť zatracovaná. Áno dá sa zarobiť na plus 500 ale záleží na tom koľko si schopný vložiť. Pracujem na plus 500 niekoľko rokov. Začiatky boli ťažké cca prvé 3-4 roky to bolo úbohé a čo som zarobil som aj prerobil. Pracujem na plus 500 od roku 2008. Posledné dva roky sa mi zrazu darí. Môj vklad je cca 1500 - 2000 Eur a denný zárobok v priemere cca 40-300 Eur. Je to veľmi jednoduchá platforma, ale dá sa tu zarobiť treba to iba vedieť. Počúvam rôznych expertov, ktorý sa vyjadrujú k tejto platforme a tvrdia že METATRADER je lepšia platforma. Ja si to nemyslím. Metratrader je len kresliaca hovadina. Ja si vśetky analýzy robím v iných grafických pomocných programoch. Áno v Plus 500 si nemôžete nakresliť trendovú čiaru. Povedzte mi niekto čo to je trendová čiara? Je to obyčajná zavádzajúda hlúposť. Ten kto vie obchodovať a zarába na burze musí vedieť že trend je nezmysel. Treba sa naučiť ćitať grafy a to sa nedá s knižky to sa dá iba dlhoročným obchodovaním poznať postupnosti v grafoch a vedieť čo po čom bude následovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, diky za prispevek a konecne jsem tu nasel rozumny nazor. Postupuji naproste stejne, na PLUS 500 se da opravdu vydelat. Navic maji pomerne solidni podporu (alespon v mem pripade mi vzdy pomohli a vysvetlili pokud bylo treba), jejich zasilani penez dodrzuji presne podle toho jak rekli? proste nemam problem.
Jeste k tomu vydelavani a ztratam - v pripade teto platformy jsem prodelal jednoznacne pouze kdyz :
- jsem byl chamtivy
- jsem byl netrpelivy
- jsem nedodrzoval svuj zakladni obchodni plan
- jsem nestudoval a prubezne se nevzdelaval
- na zaklade moji nezkusenosti

.....a to vsechno je preci notoricky znama vec a verte, ze na to nema vliv zadna platforma na svete !!!! :-))

Takze hodne uspechu preje Pavel1963 :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň. Vidím že to máte dobre spočitané a teória Vám ide dobre. Nebudem sa moc rozpisovať o platformách. Mám 2 Metareader a Plus 500. Poviem Vám len jedno zarábam na oboch a každá je na niečo dobrá. Ja obchodujem EUR/USD a so zlatom. Ak mi pošlete Vaše úspechy v obchodoch budem Vašu teóriu akceptovať a pošlem Vám tie moje trebárs z plus 500 za tento či muinulý rok. Áno Plus 500 je nedobrá platforma, ale zarábať sa na nej dá a považujem ju za spolahlivejšiu ako tie namakané. Zarábam aj Metatraderi ale techniku v grafe na plus500 čitam lepšie a je mi jedno čo si o tom niekto myslí. Treba ukázať výsledky obchodov. Škoda že sem nemôžem zavesiť svoju stránku. Majte sa pekne a prajem veľa úspechou v praxi a menej teórie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to tady máme zas. Ódy na Plus 500 od uživatelů fóra s jednotkovým počtem příspěvků . Budu předstírat, že jaroslavjr je skutečný obchodník a odpovím.

- to že má platforma Plus 500 málo možností není její přednost
- zmínku o tom, že se na Plus 500 nedá vydělávat jsem v tomhle vláknu našel jen u Vás, možné to určitě je, ALE:
- [bold] Jestli opravdu vyděláváte na Plus 500, tak u jiného (burzovního) brokera budete vydělávat víc.[/bold] Cena obchodu na Plus 500 je díky velikosti jejich spreadu 5 až 10 krát vyšší než komise u běžného brokera v USA

Napište schválně kolik obchodů a s jakým instrumentem představuje - cituji: "denný zárobok 40 až 300 EUR", a já Vám spočítám o kolik peněz měsíčně se volnou drahého brokera připravujete. Kdybych například počítal jeden obchod denně, polovinu zlato a polovinu EUR/USD tak to za měsíc dělá pěkných 570 EUR ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pracujem s komoditou Zlato a menou EUR/USD a NZD/USD. Ja som netvrdil že plus 500 je nejaká super platforma ja tvrdím že sa dá aj na plus 500 zarobiť. Môj vklad bol 1000 Eur a po dosiahnutí 2500 imanie si vyberám približne každé 2-3 týždne 600 Eur. Pracujem iba na burze a z toho žijem. Nieje to víťazstvo ale do tých 800 - 1000 Eur mesačne zarobím iba na plus 500. Ale aby bolo jasné pracujem aj na iných platformách, kde tiež zarábam. Na plus 500 robím od 2008, 4 roky som nezarábal (prerábal aj zarábal) teraz cca 2 roky si dovoľujem povedať čo som predtým tiež už prestával veriť že sa dá zarobiť aj na plus 500.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaroslavjr:

Znovu opakuju, že kromě Vašeho příspěvku jsem tady nikde nenašel, že by se na Plus 500 nedalo vydělat. To, co mám na mysli a píšou to i jiní je, že u Plus 500 přicházíte o výdělky na jejich velkém spreadu. U jiného brokera byste při těch samých obchodech mohl vydělávat třeba i o polovinu více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeTu Napsal:
-------------------------------------------------------
> jaroslavjr:
>
> Znovu opakuju, že kromě Vašeho příspěvku jsem tady
> nikde nenašel, že by se na Plus 500 nedalo
> vydělat. To, co mám na mysli a píšou to i jiní je,
> že u Plus 500 přicházíte o výdělky na jejich
> velkém spreadu. U jiného brokera byste při těch
> samých obchodech mohl vydělávat třeba i o polovinu
> více.

Komu není rady, tomu není pomoci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...