Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

Musím říct že včerejšek mě u 500plus trošku probral do reality. Zemní plyn vyskočil o 100 a byla to evidentně chyba v datech. U Amp žádná změna nenastala. Vstoupil jsem do pozice, ale vsimnul jsem si že něco není ok a tak jsem pozici zavřel.. ještě dneska drží plyn o 100 posunutý. Psal jsem jim na support, tak jsem zvědav jak tyhle věci řeší. Neříkám, že se to nemůže stát, ale představa že mě tohle mohlo stát 1000 Kč mě trošku děsí. Výpadky se stávají i u AMP, ale tam se k tomu postaví čelem a pokuď je to jejich chyba uznají a vrací peníze z obchodu v reklamaci. Tak jsem zvědav jestli se support bude ohánět tím, že nejsou napojeni na burzu a že si vlastně mohou hýbat cenami jak se jim zlíbí. Je fakt že byl velkej pokles plynu a tímto "výpadkem" mohli zavřít hodně stoplosů. Co napíší beru dost jako zásadní, doufám že uznají chybu. Nejde o těch 80 korun co mě to naštěstí stálo, ale chci mít jistotu že když se příště stane to stejný a mě to bude stát třeba 1000 Kč chci vědět co se bude dít. dám vědět Pagun

19115

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to gulii:
Mě nezavřeli kontrakt, já tam vstoupil na základě toho že plyn vyletěl na 2.400 a přišlo mi to super jít short :-) když jsem zjistil, že je to chyba zavřel jsem to s minimální ztrátou asi +- 61 Kč ale jde o princip jak se toto u plus500 řeší, to že to je chyba mám potvrzený u AMP dat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Znovu opakuju že neřešim že mi zavřeli pozici ;-) ale že jsem vlezl short, neboť jsem se domníval, že je to super cena 2.400 v současný době ideální na short, ale pak jsem zjistil že se vlastně vůbec nic nestalo a dokonce i plyn nadále ztrácel -3,5% tušim... což mě mělo trknout.

Zadával jsem totiž příkaz z iPhonu což mám defaultně ve svým obchodním plánu zakázaný, ale když jsem viděl těch 2.400 neodolal jsem. Doma zapnul Nunja trader s live datama od AMP a ejhle... stále pokračoval down trend.. tak jsem to radši hned zavřel.. já vím že plus500 jedou vlastní data a nejsou napojeni na burzu, ale poslední dobou jsem měl pocit, že kvalitu dat zlepšili a že se celkem drží burzovních hodnot... řešil bych to i kdybych byl v opačné pozici a nadělilo mi to zisk, poněvadž bych se bál že mi ho seberou ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud Plus500 provádí něco jako obdobu rollování na futures a to, co jsi zakroužkoval je zrovna ono, tak není co opravovat. Zkrátka v tom okamžiku přešli z vázání ceny na April kontrakt na vázání ceny na May kontrakt. May kontrakt na futures se obchoduje zhruba o těch 0,1 výš než April. Můžeš si to zkontrolovat na barchart.com/commodityfutures/Natural_Gas_Futures/NG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky moc za odpovědi. Zas jsem o něco chytřejší - toho vypršení kontraktu jsem si nevšimnul, respektive jsem ani nevěděl, že se takto provádí.
V minulosti se mi párkrát stalo na plus500, že byl okamžitý/nespojitý skok, nebo dokonce občas i něco vypadající jako díry v datech přes několik minut na časovém grafu, i když na reálných trzích byl sice skok v ceně, ale plynulejší.
Myslel jsem, že je to tento případ, ale nebyl :)

odpověď ze supportu plus500
[ital]
The natural gas contract has expired on 22/03/2012

Instruments that are a contract based on a future have an expiry date.
You can see this information for the various instruments, by clicking on "Details" in the main table.

Whenever a future contract reaches its expiry date, all open positions for that instrument will be terminated, regardless of opening date, stop loss, profit loss or trail stop you might have set to it beforehand.

Please note that the current expiration date you see is the next expiry date.
[/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a s tou chybou v datech, mě prostě přijde, že plus500 včera "přeroloval"
z dubnového NGJ12 (Apr '12) - cena kolem 2.290
-> na NGK12 (May '12) - cena kolem 2.390

takže o větší chybu v datech, neboli rozdíl proti reálnému trhu, asi nejde, jak třeba napsal EW1 v 11:25. Ale plus500 prostě vyhazuje z pozic o něco dříve, než je poslední den pro daný trh/období.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...