Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

několika denní obchodování na FX se mi jeví jako hodně rizikové, osobně jsem se zaměřoval na EU/USA a USA/JPY, právě inntradenně (vše jako demo) s použitím TA, zde popisovaná FA se mil líbí, myslím si ,že by se dala aplikovat i s mým časovým omezením. Mám dotaz na Sida, zajímá mě zda má nějaké ekon vzdělání (zasvěceně mluví o problematice) a jak a v kolika letech se k FY dostal a proč FX? dík David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timd
"Nějaké" ekonomické vzdělání na úrovni VŠ mám a FX se věnuji asi pět-šest let a financím asi patnáct let. Prostředí burzy a akciových obchodů mne už lákalo i za komančů..:-). Ale nebyla šance vůbec začít....Proč FX ? Nedělám jen FX, ale i další burzovní aktivity, které jsou vzájemně propojeny a na FX i vázány. FX trhy se mi jeví jako ideální zdroj prostředků... :), pro svou relativní jednoduchost...když víš jak na to.. :). Stačí používat "selský rozum", nedělat z toho přehnanou vědu, sledovat dění v ekonomickém světě a vhodně to aplikovat do vlastního systému a MM. Někdy dříve jsem četl (The Economist), že 80% skutečně legálně bohatých amíků, získalo své první prostředky pro další rozvoj podnikání na burzovních, komoditních a FX trzích a ne prací u Forda, General Electric, Boenigu nebo jako kuchaři či číšníci. Takže "na tom" asi něco bude..A zde v české kotlině nejsme o nic blbější než v USA (spíše naopak) - je to jen o informacích (těch je dnes díky netu kvantum), příležitostech (nabídka je široká) a trochu té kumulace samostudia a uvažování (číst a používat hlavu v ČR globálně snad umíme). Tak proč ne i my ?... :). Stačí na vysvětlenou ? :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid,Adraj,Dzink,Spajk

Zajímalo by mě jestli používáš nějaký placený produkt od Reuters a kolik máš na stole monitorů při obchodování.Já mám zatím jen 19'' LCD a potřeboval bych pracovní plochu asi tak 4x větší.
Také se potýkám se zajímavým problémem,když se mi podaří obchodovat celý týden takřka nonstop tak se mi daří,ale v okamžiku kdy mám i jinou práci a obchoduji třeba jen 2 dny a to ještě s přestávkami tak dělám jeden ztrátovej obchod za druhým.Přijde mi to jako kdybych ztratil cit pro graf a pro obchodování.Ale zatím nemohu obchodovat full time protože živím ženu s miminkem na mateřské,takže nevim jak to udělat abych zvládnul forex i práci.

Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado
Reuters online zprávy jsou podle mne základ všeho.. :), placený produkt nepoužívám, v platformě VT na reál účtu je mám zdarma. Už jen proto, kdyby pro nic jiného, preferuji VT.. :). Monitory mám tři, ale pro burzovní trhy a FX využívám jen dva. Ale ono to není o počtu monitorů nebo úhlopříčce obrazovky...Znám hodně dobré tradery, kteří dělají obchody jen s notebookem v kuchyni.. :). S tím obchodování záleží na tvém stylu a co preferuješ. Zvládnout běžnou práci, jako stabilní zdroj příjmu a do toho ještě FX je určitě těžké. Jedna z metod potom je, soustředit se jen na určitou hodinu (y), projít si zpětně grafy jak se v uvedený čas X trh vyvíjí a jak jsou na tom jednotlivé měnové páry..Anebo si nějak vymyslet a taky zrealizovat "zaručený" AOS.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado

Já testuji Reuters - produkt Reuters Spectrum Money za 195,- Euro/měsíc. Docela složité nastavování, ale za to spousta možností. Jsou však zaměření spíše na českou korunu a region PL-CZ-SK-HU. Myslím, že pro obchodování hlavních párů se to nevyplatí. Je řada jiných serverů, o kterých píše SID, kde se dozvíš zprávy zdarma, jen to chce angličtinu, ale i na to existují překladače. Já použíbám od www.eurotran.cz a když se k tomu angličtinu učíš tak to docela jde. (i když u některých překladů se dost pobavím yen=chuť...). Jinak potvrzuji Tvůj příspěvek. Pokud seš v tom tak jedeš, když vypadneš tak se nedaří. Já to dělám tak, že zaberu v práci abych se pak mohl více věnovat Forexu.
Hodně štěstí
Banbini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID

Možná hloupá otázka, ale přemýšlím nad tím, jak ty peníze (zisky) vznikají. Jestliže jsem např. short na USD tak přece spol. kde mám účet musí být long na USD, nebo ne? tzn., že když já realizuji zisk, tak společnost musí realizovat ztrátu, nebo ne? Peníze přece nemohou jen tak vznikat a zanikat, jen se točí a mění své majitele. Logicky tedy zisk jedněch platí Ti druzí. Když tzv. market makeři potřebují vydělávat, tak musí mít ty malé, kteří to budou financovat. Další věcí je, že existuje spousta metod TA a obchodních systémů, že se nabízí otázka: Když všichni podle těchto metod pojedou a přesně je dodrží tak v jednom časovém okamžiku otevřou pozice a ve stejném je buď na TP nebo SL zavřou, nebo ne? A nebo je to o psychologii, kdy si ty TA, FA, každý z obchodníků vysvětluje po svém a díky tomu jsou Ti šťastnější a úspěšnější bohatší díky těm druhým?

Stop loss
Představ si situaci kdy obchodníci otevírají např USD/EUR na buy při 1,21 SL 1,2070.
další má na SL na 1,2071, další 1,2072, další 1,2073......... Podle TA i FA je otevření pozice na buy správné, ale někdo skutečně (ne spekulačně) prodá velkou částku Eur a kurz tím padne na 1,2070. Relizuje se automaticky SL - tedy prodej Eura za 1,2070, to vyvolá znovu pokles 1,2071 a další autom. SL za 1,2071, kurs klesá na 1,2072 a další SL............... Dojde tedy k realizaci obrovského množství SL bez jakýchkoliv důvodů, jen díky automatům SW. Úspěchem může být počkat až se všichni "vzájemně vymlátí" a teprve teď to Euro nakoupit, protože teď to skutečně poletí nahoru. Nemohou takovým způsobem tahat za nitky Ti velcí? Není lepší tedy obchodovat jen když jsem u PC (nenechávat over night) bez SL a uzavírat si pozice, když chci sám?

Děkuji
Bambini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bambini
K první části: společnosti mají většinou hedging (zajištění) přes velké společnosti, jako je např. JP Morgan, IFX Commerce atd. a samozřejmě mají zisky i ztráty, ale už jsem to tady někde psal, FX trh je tak provázán s jinými trhy, že "ztráta i zisk" jsou relativní pojmy. Viz např. miliardové intervence národních bank, prodej státních dluhopisů přes jiné finanční trhy atd. Většinou to "zaplatí" daňový poplatník a i z toho paradoxně FX trhy žijí...Na trhu se otočí denně 2 biliony dolarů a obchodují desítky tisíc subjektů a každý může mít průběžně na vývoj jiný názor. To že všichni otevřou ve stejný okamžik a zavřou je jen teorie. Dílčích TA a AOS je sice řada, ale každý systém reaguje na jiný podnět a tedy i jinak. Někdo jede na MA, jiný na trendy, další na S/R, PSAR, RSI atd. Další (ti větší) mají jen "políčené" entry na pár pozic měsíčně atd. atd.
K druhé části: ano máš pravdu, spousta podobně nastavených SL projede a dílčí trader příjde o cca 30 bodů na lot a je to někdy i taktika scalperů, ale nechávat pozice bez SL mi příjde daleko více riskantní, kdy můžeš přijít o násobně více.Je to asi věc názoru. Když jedu na data dávám SL vždy, když zkouším aplikovat nějaký AOS, který mi vychytá i trendy a směr třeba i po datech, SL nedávám, protože mi jej nahrazuje zpravidla algoritmus jiného indikátoru, který mi to včas vypne.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, jak je to u AOS ve VT? Tam funguje AOS jenom kdyz jses online - rekneme ze jdes spat, system bezi, otevre rekneme long, pak spadne spojeni, a mezitim se trend obrati. Pak se automaticky system znovu pripoji (narazim na automaticke znovupripojovani toho softu) a ty jsi tim padem porad long, i kdyz podle AOS kdybys byl online v okamziku obratu bys mel byt short? Mas to otestovane? Jestli ne, zkusim se na to mrknout :)
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...