Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pietro
Entry jsem ještě upravoval kolem 14,15 hod. a zkusil jsem po druhé metodu double entry. Double Entry na Buy jsem dal na 1,2210 a stejné double na Sell 1,2170. První z double mi to prorazilo včetně limitu a uzavřelo se a druhý pokračoval dále. Buy entry jsem uzavíral asi po dvaceti minutách, bylo jasné, že nahoru to už těžko půjde. Uzavíral jsem to celé asi kolem 17,30 hod. kdy mi to prorazilo zpětně posouvaný SL na 1,2090 - ale bylo to jen 3 loty.. :). GBP jsem uzavřel poměrně brzo (dal jsem to stejně jako u eura na double entry) asi v 16,45. Ale vyšlo to jen po 60 bodech za 2 loty.
Dneska se podle mne "nabalil" snad každý. A frajeři co to dávali za 10-20 lotů a uzavírali to kolem šesté, teď už slaví.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink
Logicky vzato ano, ale neplatí to až tak úplně. Ti opravdu velcí mají kryté svoje aktivity na devizových trzích obvykle ve státních dluhopisech nebo v něčem jiném, kterými např. mnohdy kryje USA schodky obchodní bilance. Japonští investoři mají např. dost amerických dluhopisů ve svém vlastnictví. Do toho přichází navíc intervence národních bank, která taky není zadarmo. Před pár lety jen ČNB utratila (spíše "vyhodila") cca 8 miliard Kč za intervenci ve prospěch koruny, nakonec se o to podělilo pět, šest brokerů z Londýna a po týdnu stejně byla koruna tam kde byla před intervenci..:-). Mistrem v intervencích je Japonská národní banka - tam člověk nikdy neví...Pokud ztratí investoři nějaké hodnoty na devizovém trhu, vynahradí jim to provázané dluhopisy, opce atd. Takže to, že "prodělají" na měnovém trhu je velmi relativní a bohatě jim to vynahradí jiné, krycí aktivity. Devizový svět je navzájem značně provázán a není to jenom FX trh.
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Za chvíli tady rozdám veškeré svoje know how.. :), a navíc nebude už ani o čem psát.. :)
Double entry jsou už podle názvu dva entry vstupy pro jeden směr a mají za úkol krýt a úplně minimalizovat případné ztráty a zvyšovat zisky. Proto jsou Stop lossy nastaveny poměrně nízko, než je tomu u jednoho vstupu. Nejlépe bude asi uvést názorný příklad ve formě šablony pro případné realné vstupy. Předpokládejme, že nějaký pár půjde po datech "nahoru", tedy BUY, Long atd. Vytvoříme DVA entry vstupy. Základem bude v příkladu číslo 100.

1. První Entry zadáme na hodnotu 100, Stop loss na 90 a Profit limit na 120. (první entry je tzv. PEVNÉ)
2. Druhé Entry zadáme na hodnotu 120, Stop loss na 100 a Profit limit na 140-150. (u druhého entry je limit variabilní)

Ve všech možných variantách po průrazu entry na 100+ a dále nabrání zpětného směru, je naše ztráta max. 10 bodů.
Těch variant jak nastavit double entry je více, tato mi však připadá hodně zajímavá a hlavně profitní s minimem ztráty.

Příklad ze včerejška: První entry mi prorazil dolar téměř ihned, včetně limitu, pozice se uzavřela a byl jsem +20 bodů (mínus spread) za lot. Zároveň mi prorazil druhé entry a pak trochu kolísal, ale SL u druhého entry neprorazil. Následně nabral směr a pak už jsem jen zrušil limit a posouval SL. Podobně tomu bylo i u libry.Samozřejmě mohl prorazit (čísla z příkladu) 100 i 120 a vrátit se třeba na 80, to bych byl cca na nule.. :), ale naštěstí se tak nestalo. Kontra double jsem vyrušil už po deseti minutách a jen sledoval jak nám to pěkně klesá.. :). Snad jsem ti to vysvětlil dobře k pochopení.. :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Side díky,moc si vážím, že nám takhle pomáháš, i když vůbec nemusíš! :)
Taktika dvou entrů je mi tak nějak jasná za určitých podmínek, až na jednu maličkost.
Vezměme onen teoretický příklad .Vstupíš na trh entry 100 a limit 120. pokud projede limit, sice vyděláš 20 bodů, ale zároveň když dáváš další entry na 120 vstup, znamená to že máš opět tu samou dlouhou pozici. . Není tedy jednodušší dát pouze jeden entry a v případě, že trh projede 120, posunout stoploss z 90 na 100? Samozřejmě jiné by bylo, kdybys na prvním entry vstupoval s jiným počtem lotů než na 2 a nebo, kdybys mezi limitem prvního entry tedy 120 a entrem druhého entry měl nějaký rozdíl a nebylo vy to také 120. Chápu to správně ?
děkuji
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Dobře, zadáš jen jedno entry na 100, když ti trh projede u jednoho entry 120 (limit), tak se ti pozice automaticky uzavře a SL tam už jaksi není, takže nemáš co posuvat z 90 na 100..Chápeš ? Double entry jsou dělány proto, abys měl pořád výhodu toho, že správně odhadneš vývoj po několika minutách od zveřejnění dat a přitom moc neriskoval.. Při jednom entry ti to projede daný limit a končíš. A i když chceš znovu vstoupit na pozici v nastoleném směru, je už mnohdy při té rychlosti pozdě. Pak se biješ do hlavy, že máš vyděláno sice 20 bodů, ale trh je třeba už na 180 bodech (což je velmi časté) a ty body sbíráš právě otevřeným druhým entry (posunem limitu nebo SL). Další problém je v tom, že mnohdy po klíčových zprávách trh někdy chvíli tápe anebo se rozjede tak, že nestačíš ani náhodou reagovat na tu rychlost grafu. Navíc mnohdy jsou trhy a servery přehlceny pokyny a nereagují ihned po příkazu. Samozřejmě, že by bylo ideální to moci posunout ručně, ale jen když víš, kde se opravdu trh vydá a kde se asi zastaví. OK ? :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Jasný!! :)
Už to chápu. jinak u Saxa se mi ještě nestalo, že by nereagoval hned po příkazu.:) . Co zase je asi u CMS lepší, že Saxo někdy udělá velkej spread po klíčových datech a třeba i 50 bodů, a proto musím zadávat stop entry bid nebo offered. a ne klasický stop entry, kde se to prodá nebo koupí za tu cenu, kterou zadám.
Díky moc
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...