Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Recenze knihy Van Tharp´s Definite guide to position sizing


Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, že mám většinu knih jak od V.Tharpa tak J.Rosse, rád bych se vyjádřil k oběma autorům. Tharpovy knihy mi připadají příjemně čtivé, a co může být pro nás, české čtenáře velmi příjemné je fakt, že k jejich četbě není vůbec zapotřebí slovník. Knihu „Trade Your Way to Financial Freedom“ bych si troufl doporučit jako základ knihovničky každého tradera.

Mnoho Rossových knih již bylo přeloženo do češtiny, ale ani četba originálů by neměla být problémem. Rossovu systému počítání čárek v cenovém grafu jsem osobně na chuť nepřišel, jakkoli v průběhu času nemohu vyloučit změnu. Co mi však připadá na jeho knihách unikátní, jsou jeho osobní postřehy k fungování obchodování jednotlivých komodit, založené na zákulisních znalostech fungování příslušných trhů a hráčů. Knihy jsou však cenné především pro díky objasnění provázanosti opcí, komodit, spreadů a též praktických rad, jak řešit problematické situace přechodem z jedné oblasti do druhé.

Oba autoři mají společné nejen nesmírné znalosti, zkušenosti a úspěchy, ale z jejich knih je cítit i značná míra lidskosti a pokory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


×
×
  • Vytvořit...