Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

Mate nekdo zkusenosti s Dukascopy Europe? Jevi se jako vhodna varianta pro ucet do 5k u ECN brokera s primym vstupem do trzniho prostredi pres banku. Fundace/refundace, Zkousim ted jejich plattformu JForex a da se na to zvyknout, a ta Litva by nemel byt problem...

(prosim, ne reakce - jako ucet do 5k nema vyznam - to neni smyslem me otazky..)

diky

V

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to SID,

ahoj SID, chcem sa len opytat, ako si spokojny s Dukascopy. Idem prave otvarat ucet a zaujima ma, ci si myslis, ze je ten ucet mozne vyuzit podobne ako klasicky devizovy ucet v banke, lebo mam peniaze na beznom ucte v banke v EUR a chcem ich presunut a cakam, ze EUR pojde skor ci neskor voci USD dole, a chcem tak zabit dve muchy jednou ranou, teda otvorit FX ucet a sucasne ochranit peniaze. Dakujem za tvoje vyjadrenie SID.

zyx66

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zyx66
Už jsem tady psal vícekrát o zkušenostech s Dukascopy. Dukascopy Bank SA je určitě jeden z nejkvalitnějších ECN brokerů ve světě. Pro nováčky je trochu zdlouhavější registrace (Dukas všechny potřebné dokumenty vyžaduje k zaslání poštou).
To co píšeš, využívá dost traderů - účet, jako pseudo bankovní účet. Dukascopy má navíc centrální bankovní švýcarskou licenci, takže i z hlediska švýcarských bankovních zákonů jsou účty u Dukase segregovány a vysoce pojištěny. Účet si ale raději vytvoř přes centrálu Dukase ve Švajcu - Ženeva.
Dukascopy EU z Litvy vůbec neznám a je asi spíše určen pro "malé" tradery s miniloty nebo s onanoloty. Jak to je s bankovními garancemi a segregaci účtů taky netuším.
Na Finančník chodím pro nával práce spíše už jen sporadicky, takže případné další dotazy přes mail z blogu.
forexsid.blogspot.com/
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,
pročítám zde diskuze, ale stále jsem jaksi zmatený. V první řadě bych se chtěl zeptat, kterého brokera byste doporučili (jednalo by se o mikro loty s vkladem zhruba 1000 USD, na takové test, jaké to ve skutečnosti je) a dále, jak je to s poplatky. Dočetl jsem se zde, že seriozní brokeři si účtují pouze spread, který je např. u EUR/USD 2-3 pipy. Tady mám otázku, jestli se ten pip odvíjí od toho, jaký objem obchoduji (což předpokládám, že ano), čili v případě mikro lotů zhruba 4 Kč (tohle se mi zase zdá jako málo). Navíc si tímto nejsem jistý, jestli to vůbec takto pořád funguje, neboť článek a reakce byly staršího data a když jsem se díval na IB komise, tak pravda, nic o spreadu jakožto jediném poplatku jsem tam nezaznamenal. Mají tam nějaký výpočet pro měsíční zobchodovaný objem v miliardě dolarů a v těch příkladech se tam vskutku moc nevyznám. Byl bych rád za jakékoliv objasnění, je to zatím velice předběžné, ale rád bych věděl, s jakými poplatky/obchod mám počítat a mohl je zahrnout do MM. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak, u STP nabo MM brokerů se u párů --/USD platí spread za 1pip -1lot 10USD,1minilot 1 USD, 1microlot 0,10 USD a je to pořád stejné.Jestli máš spread 2 pipi tak poplatek u microlotu je 0,20 USD což je asi 4 kč. ECN broukři mají menší spread,ale platí se nějakej poplatek a celkem to vyjde o něco míň než u STP a MM broukrů. Pip calculačku někde na netu najdeš.Myslim, že u ostatních párů,kde není USD jako druhej se velikost poplatku za pips trochu mění.Doufám, že jsem to nějak nepoplet :)
Ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Verim, ze vela ludi ak si hlada brokera da na nazor stranky forexpeacearmy.com Dnes sa mi dostal do ruk tento clanok. Ako sa k tomu postavite je na Vas, avsak mal som potrebu sa s tym podelit :) Mozno to ani nie je pravda.

Pozor na podvody: fakty o ForexPeaceArmy
Internetový zdroj «Forex Peace Army», umiestnený na forexpeacearmy.com je anonymný podvodný projekt, zarábajúci peniaze vydieraním brokerských spoločností. Legitímnosť tejto organizácie je pochybná: projekt neposkytuje akýkoľvek reálny kontakt, okrem e-mailovej adresy, a neposkytuje akékoľvek údaje o jej skutočnom sídle.
Zakladateľ ForexPeaceArmy je známy na Webe pod menami Dmitriy Chavkerov, Felix Homogratus, Forex Bastard. Táto osoba má povesť podvodníka, krorý zarába jednoducho peniaze intrigami dvomi spôsobmi: vydieranie rozvíjajúcich sa spoločností, poskytujúcich brokerské služby na forexovom trhu, a predajom neprofesionálnych signálov forex obchodníkom.
Prvý spôsob je realizovaný podvodným online-projektom «Forex Peace Army». FPA aktivita je organizovaná tzv. “Blacking PR” (vydieračskými) kampaňami voči úspešným brokerom: uverejňovaním ohováračských, skresľujúcich materiálov a informácií na ich webstránke forexpeacearmy.com a tak isto ich rozširovaním po internete za účelom ďalšieho vydierania vydieraných spoločností. ForexPeaceArmy prestane útočiť iba ak sú jej zato zaplatené peniaze.
Predávanie falošných signálov je vykonávané Felixom Homograqtusom a jeho komplicmi pomocou desiatok podvodných stránok. Po čase obchodníci začali tento podvod rozoznávať a oni boli označení za podvodnikov. V tomto prípade díleri z ForexPeaceArmy mali vytvoriť nové stránky na predaj signálov. Akonáhle je počet negatívnych reakcií na projekt príliš vysoký, podvodníci udržujú túto aktivitu tým, že zmenia jej názov..
Nanešťastie, dnešné spoločnosti-obete nie sú schopné zariadiť trestné stíhanie proti týmto podvádzajúcim projektom, pretože FPA si uchováva absolútnu anonymitu. Okrem faktu, že títo podvodníci nemajú žiadnu reálnu adresu alebo registračné údaje, využívajú možnosť anonymných providerov k beztrestnému k zaplneniu Internetu ich vydieračskými materialmy.
S cieľom zabrániť podvodníkom svojej propagácií na väčšine profesionálnych obchodníckych fór je zakázané vkladať linky na podvodný projekt ForexPeaceArmy. A absolútne spravodlivo. Celá obchodnícka komunita na internete pozná FPA ako vydieračov a hackerov. Tu sú linky ktoré sme získali z vyhľadávača a ktoré poukazujú na «podvod ForexPeaceArmy»:
Forex Peace Army link 1
Forex Peace Army link 2
Forex Peace Army link 3
Forex Peace Army link 4
Forex Peace Army link 5
Forex Peace Army link 6
Forex Peace Army link 7
Forex Peace Army link 8
Odkedy podvodníci z ForexPeaceArmy namierili svoje aktivity proti InstaForexu, tým že nás začali vydierať, oficiálne prosíme každého, kto má akékoľvek informácie o týchto anonymných podvodoch s úplne skrytým umiestnením, aby kontaktoval naše oddelenie kontroly podvodov na e-mail fraud-control@instaforex.com.
Je na Vás komu budete dôverovať. Ale prosíme Vás o zváženie informácií uvedených vyššie aby ste prišli k správnym záverom. Prosím, NEKLAMTE SAMÝCH SEBA! DAJTE SI POZOR NA PODVODY!

Link na text (postujem ho tu kvoli dalsim odkazom na ine diskusie)
instaforex.com/sk/forexpeacearmy.php

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím, otevírám live účet u Dukascopy EU a potřebuju trochu srozumitelně probrat věci, které mám splnit (moje AJ není na příliš vysoké úrovni a google překládá kraviny).

You have taken an important step towards opening an account. In order to complete your account process, please print, sign (don’t omit place and date) and send us by mail (post or courier service) the originally signed account opening documents (not a photocopy) with additional documents listed below.

1. Above Account Opening Forms duly signed (Request for opening an account, Identification of the Beneficial Owner, Risk Disclosure and Acknowledgement, Release in Respect of Instructions, Trading Agreement and Power of Attorney if any)
2. Original Certified copy of valid passport or ID Card (readable and valid with specimen of the signature, clear picture and address)
of every Account Holder (if there are several)
of every Beneficial Owner (if they differ from the account holder(s))
of every Attorney (in case there is a power of attorney)

The certification can be done at a public notary, a major bank, city hall, or at a consulate.

In the event that:
Dukascopy can establish that you deposit funds to your trading account from a credit or financial institution registered in a member state of the European Union, and
total sum of the funds you deposited do not exceed EUR 1,000 (one thousand Euros or equivalent),

a plain, uncertified copy of above mentioned persons’ passport or ID Card shall be sufficient.
3. Copy of utility bill for all participants in order to verify the declared address. This is a bill you receive at your residence to pay for electricity, gas, phone etc.
4. Other identification documents
Business card if any
Others (directory, websites, articles in a newspapers/magazine)

Čili asi vyplnit PDFko, vytisknout, podepsat a dopsat datum. U té 2 stačí oskenovat řidičák? A píšou tam něco o ověření, to s tím musím někde jít nebo co se tím myslí. Popř. jestli je něco vhodné začernit. V 3 oskenovat nějakou fakturu kvůli ověření adresy. A u 4 mě nic nenapadá, vizitku nemám ani nějaké články, webovky nic.
Díky za osvětlení, nerad bych to posílal na vícekrát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aj ja otvaram ucet u Dukascopy.

Mas podpisat dokumenty, scan obciansky (obe strany aby bolo vidno adresu), vodicak a inkaso za byt. Papriere podpisujes tym istym podpisom, ktorym si podpisal vodicak. (ja som dal iny podpis a teraz v noci placem do vankusa)

Posielas to postou bud do Svajciarska alebo Litvy. (Zalezi od typu uctu). Ten PDF musi byt original, ziadna kopia.

Business card, cize 4 bod nerobis nic. Nepodstatne.

Ak som na nieco zabudol, opytaj sa.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobře, takže sken občanky (zřejmě jim nebude stačit černobíle - došla barva :) ), řidičák a inkaso není na mě, tam by měla stačit nějaká faktura od koupě něčeho, ne? Do podpisu zřejmě celé jméno, tak snad se trefím jak na řidičák. Tím originálem PDF myslíš přesně co? Předpokládám, že oni mi nic nepošlou, takže si to musím vytisknout (vyplnit nebo ne?) a pak až podepsat (v případě, že to nevyplním elektronicky, tak vyplnit ručně?)

Jinak ještě jedna otázka, četl jsem teď něco o Cash Back Forex, v případě dukascopy vrací 40% komisí, chci se zeptat, zda to skutečně funguje a kdyžtak jestli se to dá zřídit i když už jsem odeslal onen online formulář (jestli není problém vyplnit ho znovu přes odkaz na CBF). Kdyby to někdo využíval, dá se nastavit, aby případně ony částky vypláceli v USD na účet u Dukas? Abych se vyhl poplatkům za převod měny na bankovním účtu.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokial si student a byvas u rodicov a nemas inkaso, musis im to tak odovodnit. V takom pripade inkaso netreba.

Original PDF som myslel, ze im nemozes poslat kopiu, to znamena vyplnit, oscanovat a tak poslat cez mail. Musis to vytlacit, vyplnit a poslat postou. Vsetko musi byt original, cize posielas im dokumenty vyplnene perom. (resp. ide o to aby podpis bol original - podpisany perom). Nevyhoda Dukascopy, je to proste zdlhave.

Cash Back Forex som este nerobil aj ked to v buducnosti planujem. Zatial sa k tomu neviem vyjadrit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobře, v mém případě tedy ta občanka, řidičák a přihodím jim tam i nějakou fakturu z obchodu na moje jméno a adresu (tyhle 3 věci můžu vytisknout na jeden papír, ne? snad s tím nebudou mít problém) + vytištěné a ručně vyplněné pdf.

Co se týká toho CBF teď jsem se na to pořádně díval a mají tam pouze Dukascopy Swiss, možnost pro Dukascopy EU tam není, takže to asi padá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...