Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sirix: dekuji za odpoved. U Dukasu uz jsem trochu koukal, tak jsem na tvoje doporuceni zacal zkouset demo a platformu. Je fajn ze i k jejich platforme existuje forum s doplnky, jiz jsem tam i neco nasel (ukazatel spreadu). Myslim ze se u nich bude dat obchodovat, budu dale zkoumat.

Proc bys vyssi objemy obchodu delal jako futures na burze? Chapu ze se tim 100% eliminuji problemy s rekotacemi apod, ale to by tedy nemelo smysl zacinat na FX ani s temi miniloty (miniloty mam v planu jet zhruba dva mesice nez dostanu obchodni system do krve na zivych datech), pak prechod na lot a vyse. Proc bych se tedy mel zabyvat minilotem na FX kdyz pro realne full time obchody bych mel prejit na burzu? Diky za vysvetleni - asi jsi nevedel jestli vubec mam zajem delat lot a vice.

Mimochodem pri hledani vsech moznych srovnani jsem narazil na informaci, ktera me doslova sokovala a vicemene i potvrzovala to, co jsem si nekde vzadu v mozku myslel:

MT4 ECN - how it works?
MT4 platform was never meant to be used for ECN trading.[bold] It was created as a dealing desk software. [/bold] (td)
[ital] www.100forexbrokers.com/mt4-ecn-brokers [/ital]

Tedy jestli tohle chapu dobre, tak vsichni kdo pouzivaji MT4 se budou v prvni rade snazit mne nejak osidit (dusledky neprimeho pristupu na trh - brokeri typu DD a MM, ti slusnejsi budou mit s pouzitim MT4 pro ECN nebo STP problem diky softwarovemu prevodu dat z rekneme "seriozniho trhu" do platformy MT4...

Docela humus, na to ze MT4 pouziva velke procento brokeru. :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hej, nevedel som ci chces obchodovat dlhodobo len miniloty, alebo aj vyssie objemy.
Ked chces transparetnost, tak u dukascopy je istota ze posiela tvoje obchody na trh.
Na burze mas vyhodu nizkych poplatkov. Napr. za 1 lot na forexe zaplatis spred 1-2 pipy, teda 10-20 USD za obchod. Na futures mas vacsinou 0 spred a poplatok za obchod je do 5 USD. Takze transakcne naklady su tam nizsie, co zavazi ak robis vacsie objemy, alebo viac obchodov. Na burze ti protistranu vzdy robi iny obchodnik, pricom na forexe je to casto tvoj broker (td)
Avsak minimalna velkost obchodu na burze-1 kontrakt je ekvivalentny 1,25 lotu na forexe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, potřebovala bych poradit, hodlám otevřít účet u Dukascopy, tak zaprvé jestli někdo neví něco negativního a zadruhé potřebují k otevření účtu kopii nějakého běžného výpisu (faktury - za telefon a pod.), kvůli ověření adresy. Jenže všechny jsou na jméno manžela, jediný na mě je výpis z účtu, a to se mi jim zas nechce posílat...Nevíte někdo jak se to řeší?
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chtěl bych se zeptat když už tu tak řešíte Dukase, jak je to tedy s tím jejích učtem za 1000 dolarů, píší že je retail, jedná se o stejně kvalitní účet s ECN jako ty účty 50tis. a více, když samozřejmě pominem další výhody co tam jsou zmíněné, jde mi o to jestli traider za tu 1000 dostane ECN, či je to už nějaké jeho uprava typu STP nebo něco takového, jelikož při zkoumání brokeru jsem si všiml, že i jiní uvádějí v názvu typu účtu retail, kdy tyto jsou STP atp. či upravene ECN pro MT4 jak tady teď zmiňoval jeden kolega.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gejzír
pokud chceš účet na své jméno, musíš předložit nějaký důkaz adresy, které zní na tvé jméno. např. nějakou fakturu znějící na tvé jméno. Výpis z bank. účtu, pokud začerníš data a bude z něj vyplývat, že je to skutečně tvůj účet s adresou uznávají taky. Dukascopy Bank SA má už nějaký pátek i swiss bankovní licenci a některé procedury, podléhající i bankovním swiss pravidlům, jsou holt tomu poplatné a nevyhnutelné.
Beow.
Dukascopy Bank SA je klasický ECN. Rozdíl mezi účty od 1000 nebo od 50000 je "jen" v komisích. MT4 nemají, to co prezentují je beta verze a vlajkovou lodí je JForex pod Javou, ale to už tady bylo řečeno vícekrát.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Jak je to tedy s těmi loty u toho Dukase, nejprve jsem si myslel, že u nich jde obchodovat pouze celé loty (1lot=10USD), avšak poslední dobou tady narážím čím dál tím více na tvrzení, že u dukase jde obchodovat i menší loty, např. 0,1lot=1USD, co je tedy na tomto pravdy a jak je to s pákou a margin kolem těchto lotů, dejme tomu, že mám u nich ten nejmenší účet Retail 1000 USD, co si s tímto účtem můžu u Dukase dovolit, otázka je směřována převážně na tradery, kteří již u Dukase obchodují nebo mají svůj real účet.
Jistě by mi i mnoho vysvětlilo samotné použití jejích platformy, kterou nabízí s demo účtem, avšak toto demo a použití platformy je časově omezené, proto si jej nechávám na pozdějí, kdyby měl někdo náhodou tip jak si to demo udržet bez časového omezení byl bych mu vděčný ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beowulfx
U Dukascopy Bank SA můžeš obchodovat i miniloty a ještě méně. U Dukase je v základu trochu jiné počítání. Obchoduje se standardně v mil. např. USD nebo EUR. 1 standardní lot (100K) je pak 0,1 mil., 1 mini lot 0,01 mil. a lze obchodovat i 0,001 mil. Nově přibylo obchodování se zlatem přes banky s hodně dobrým spreadem (připravují i stříbro a vybrané indexy přímo přes burzu), kde je nejmenším možným základem 1 jednotka tj. převedeno na mil. = 0,001/1000 lotu. S 1000 USD si moc vyskakovat nemůžeš - to je tak na hraní u retail brokerů. Spíše bych tam doporučil, i s ohledem na komise, základ od 4-5 tis. USD. Demo účty fungují 14 dnů, ale dají se vždy obnovit. Neomezené demo se zřizuje jen majitelům live účtů.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak taky mám dotaz ohledně dukasu. Lze nastavit grafy tak aby se vykreslovali podle New Yorku? Čili abych tam měl "New York Close charts" ? Obchoduji price action a potřebuji právě takové grafy. Nějaké brokery jsem našel, většinou americké, ale rád bych kdyby to šlo nějak nastavit u dukase. Jinak jestli tu někdo obchoduje přes solidního brokera s takovými grafy a minimálním objemem 1000 (0,01 lot), tak bych byl rád za jakékoliv doporučení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Spíše bych tam doporučil, i s ohledem na komise,
> základ od 4-5 tis. USD.

SIDe nějak tě nechápu. Pokud bude mít 1000, či 4000 USD, pořád bude mít komise 48 USD na tradovaný 1M měny. Od depozitu 5000 USD komise klesají na 38 USD.

1) Jak jsi to myslel, že je lepší tam mít 5k USD, vždyť mít komise 4,8 USD, či 3,8 USD na tradovaný standardní lot (100k USD) je skoro jedno.

2) stejně ty komise jdou srazit použitím Introducing agentů (sám jedním jsem) o desítky procent, takže stačí použít při zakládání účtu u Dukascopy IA a ihned má člověk komise, jako by tam měl 10* tolik pěněz...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Jinak s tou výši účtu mi to přijde taky trošku zavádějící, když pomineme, že mám traiding jako regulérní příjem, tak není snad tak trošku jedno pokud mám účet 10K s účtem Dukas a nastavenou výši obchodu 0,1 s komisemi dejme tomu třeba těch 38 nebo 48 USD na 1 zobchodovaný mil. nebo pokud mám účet 1000 tis. USD avšak ochody provádím u Dukase jako mini nebo mikro loty např. 0,01 nebo 0,001, kdy jsou komise i v případě Dukase vždy o tuto poměrovou část snížený, teď nevím kolik to ukazovalo přesně v demu ale myslím, že mi to na jeden obchod ukazovalo v prvním případě něco kolem 1,6+- USD a v druhém 0,7+- USD nebo tak nějak... :)

prosím o bližší objasnění o co se jedná v případě IA (Introducing agent) a jak bych jej mohl získat???

Dík za odpověď

S pozdravem Beo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...