Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Namodro:

Nálada na trzích začínala být, od začátku týdne, EUR Long, většina drobných až středních spekulantů, hlavně z evropy
byla natěšena na vzestup Eura. Což bylo samozřejmě předčasné. Této nálady využili hlavně americké spekulační fondy
a jakmile jim ISM index dal do rukou argument , rozjely jízdu proti SELL stopům a že jich tam po cestě bylo.
Ponaučení pro příště. neradovat se předčasně, nicméně platí pořád, že dolar je načnutý a v nejbližších dnech startuje
druhý pokus. Aspoň tak to vidím já.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Namodro Podle mne jen euro stabilně naráží na silný odpor kolem hranice 1,1970 a když narazí (teď už potřetí), snaží se držitelé prodejních objednávek na této hranici kompenzovat zisky a pošlou dolar trochu výše (a euro níže), aby něco vydělali...Klasika.. SID

969

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Holoubek:
Díky za komentář. Stejně mi ovšem není jasné, jak mohla čistě technicky tahle situace vzniknout. Sami USA analytici píšou: že ...the US ISM index for the manufacturing sector was slightly stronger than expected...
Jestli dobře překládám, že slightly = nepatrně, tak prostě tu davovou psychózu nechápu...
Ještě že jsem tu stopku měl taky slight... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem tedy na Reuters četl něco jiného než "slightly stronger". Na odkazu
www.marketwatch.com/News/Story/Story.aspx?guid=%7BC7A1D240%2DCB31%2D4B16%2DB26C%2D47F54AACECAB%7D&dist=newsfinder&siteid=mktw
píší, že po 3 měsíčním poklesu došlo růstu silnějšímu než bylo očekáváno. Navíc ještě spousta dalších pozitivních podpůrných indexů jako vyšší zaměstnanost, index výroby, nové objednávky (nejvyšší od 12/2004).
Čistě technicky ovšem pro euro fungovala i ona zmiňovaná hranice 1,1973. K odrazu od ní došlo ještě před zprávami. Ale je taky docela dost možné, že pokud by se euro k této hranici dostalo dříve než těsně před zprávami, hranice by neodolala.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnesni ocekavane udalosti

DATE TIME COUNTRY EVENT
Mar. 2 06:45 GMT CHE ! Gross Domestic Product (QoQ) (YoY) (4Q)
Mar. 2 07:00 GMT DEU ! Retail Sales (MoM) (YoY) (JAN)
Mar. 2 09:30 GMT GBR ! CIPS PMI Construction Survey (FEB)
Mar. 2 10:00 GMT EMU !! Euro-Zone PPI (MoM) (YoY) (JAN)
Mar. 2 12:00 GMT NZL ANZ Commodity Price (FEB)
Mar. 2 12:45 GMT EMU !!! ECB Interest Rate Decision
Mar. 2 13:30 GMT EMU !!! ECB's Trichet: Monthly News Conference
Mar. 2 13:30 GMT USA Initial Jobless Claims (FEB 25)
Mar. 2 13:30 GMT USA Continuing Claims (FEB18)
Mar. 2 15:00 GMT USA Fed's Olson Speaks At Banking Forum in New Orleans
Mar. 2 22:30 GMT AUS AiG Performance of Services Index (FEB)
Mar. 2 23:30 GMT JPN !! Jobless Rate (JAN)

tak jsem zvedav jestli se zvednou sazby v eurozone

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Kuba :

jestli mohu ? Měna se tímto pro investory stává atraktivnější, takže měla by, pokud ovšem zvýšení úrokové sazby
je dostatečně vysoké a pokud o tom všichni dopředu dávno neví. Co se týče EURA bude spíš duležitější jak bude
Trichet na své dnešní tiskovce formulovat své vyjádření.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...