Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To Pietro
Tento dolarový týden byl pro libru asi nejčernější od počátku roku. Od úterý 27.6. klesla libra k dnešnímu závěru o více než 600 bodů a to je síla. Kdo měl dobré nervy.:-), mohl vydělat jen na jednom lotu dobrých 6000 USD. A "frajeři" s deseti loty si přišli na 1,5 mil. Kč, jen na jednom páru za týden. Kdo "jel" na týdenní trend poklesu GBP je v pohodě.
GBP/USD za poslední týden:
Datum Otevírací Nejvyšší Nejnižší Uzavírací
24 Jun 2005 1.8151 1.8249 1.812 1.8237
27 Jun 2005 1.8231 1.8314 1.8216 1.8282
28 Jun 2005 1.8280 1.8288 1.814 1.8168
01 Jul 2005 1.7829 1.7915 1.7671 1.7688

Nevím jaká pozitivní zpráva, by vrátila euro někde výše. Nad 1,2 může počátkem týdne oscilovat, ale co bude s eurem dále, těžko odhadovat. Jinak se potvrdily předpoklady, že nové vyšší úrokové sazby v USA dost eurem zacloumají. Ale oproti GBP jsou ztráty eura zanedbatelné (cca 220-230 bodů).
EUR/USD za poslední týden:
Datum Otevírací Nejvyšší Nejnižší Uzavírací
24 Jun 2005 1.2028 1.2107 1.1981 1.2093
27 Jun 2005 1.2106 1.2185 1.2105 1.2163
28 Jun 2005 1.2161 1.2174 1.2048 1.2070
01 Jul 2005 1.2039 1.2105 1.1938 1.1956

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Adraj

Dík za povzbudivá slova. Nějak podobně jsem uvažoval i jám. Po pátku je mi zas o trochu hůř, ale do 1,17 ještě vydržím udržet nervy. Pořád si myslím, že tu obchodní bilanci nemůže dolar ustát a jednou to praskne. Také ty nastavené baáky musí někdo platit a jestli jejich majitelé mají kredity na pohyblivou úrokovou míru, tak jim do smíchu nebude. Je ještě otázkou jak bude FED pokračovat. kam je schopen s těmi úroky jít a co na to ECB. Tam se zase očekává pokles na 1,75, což by Euro mohlo poslat ještě níž. Uvidíme co předvede GB svým předsednictvím EU a jak dopadnou volby v Německu v září.
Myslím, že do konce roku bych to mohldržet pak se uvidí.
Ty obchody jsem neprovedl za sebe, ale za firmu, ve které jsem zaměstnaný. Je otázkou co udělají společnící až se to v některém reportu provalí. Možná pak už nebudu mít starosti s eurem, ale sám se sebou.
Ještě jednou dík za pozbudivý příspěvek.

Bambini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Tak jsem dneska koupil gbp-usd na hodnotě 1,7664 s předpokladem smazání částečný ztráty 600 bodů. Opět jsem byl vystopován a jako obvykle uzavřel se ztrátou. Vůbec se nemůžu dostat do nějakejch ziskovejch obchodů už 2 měsíce. Nevím,jak vstoupit do trhu, i když obchoduji přes rok.Vždy jsem se z toho nějak dostal, ale tady začínám docela už ztrácet sebedůvěru.
Taky se Ti stalo, že jsi měl delší období ztrát nebo tvá strategie je taková, že taková období nemíváš?
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
na základě čeho (jakého signálu) jsi otevřel pozici na buy pro GBP/USD? To že libra ztratila minulý týden 600 bodů a bude se hned v pondělí brzo ráno, když je otevřeno jen Tokio a Sydney, snažit smazat ztráty je trochu zcestné...Musí být k tomu nějaký relevantní silnější signál. Počkej si raději na dopolední vývoj v Evropě a koukni se jak jsou nastaveny hranice S a R pro GBP/USD. USA trhy jsou dnes uzavřené, slaví tam Den nezávislosti. Já dnes žádné pozice neotevírám a počkám si raději na úterý, není proč spěchat. Delší období ztrát, týden nebo měsíc, nemám. To by se museli pernamentně mýlit analytici, ekonomové, průzkumy na Bloombergu a všeobecné předpovědi dat po celá tato období. Dílčí ztráty mám, stejně jako každý, ale snažím se je kompenzovat, tak jak jsem už tady o tom psal x-krát.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Jeden signál a ještě k tomu RSI je uboze málo...Navíc už jsem to psal tuším ve 3.díle seriálu - otevírat pozice v neděli v noci a v pondělí brzo ráno, není vůbec dobré, japonské trhy a jejich filozofie po víkendu, bývá často nevyzpytatelná...
Hodnoty S/R, už z podstaty věci, by měly být u všech přibližně stejné. Základ algoritmu tvoří otevírací, uzavírací, nejvyšší a nejnižší cena toho kterého dne. Záleží jen na kolik dnů zpět, si to podle vzorce, ten který subjekt vypočítá a jaké hodnoty zadává. Někde na netu byl k stažení jednoduchý prográmek, kde jsi zadal hodnoty za poslední čtyři dny a ukázalo ti to přesně hodnoty S a R pro daný den a daný měnový pár minimálně ve třech hladinách. Pokud to najdu přidám odkaz nebo zkus sám zadat do Google anglicky Support, Resistance Calculation (výpočet), snad to tam někde najdeš. Jinak hodnoty S a R uvádí snad každá brokerská stránka nebo FX www, tak porovnej dva, tři servery a jejich čísla. Výše popsané hodnoty najdeš např. na fxstreet.com, vlevo v rubrice Currency Trading Tools a zadáš si tam jen za kolik dnů zpět chceš ty hodnoty znát (days), zvolíš daný měnový pár (currency) a klikneš na Send. Těch měnových párů je tam přes 200...
www.fxstreet.com/conversor/currencytools.asp
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to s tim programkem zni zajimave :) je to tenhle? www.fxstreet.com/conversor/fppc/fppc.asp
Jinak S-R urovne jsou docela viditelne pouhym okem, kdyby nebyly, trh by se podle nich neorientoval.

K tem uvaham o trhu - mam pocit, ze hlavni problem je nenadefinovany Pietra a Bambiniho obchodni plan - nemaji jistotu, za jakych konkretnich podminek vlastne vstupujou na trh, jaky je risk (tj. stoploss), jaky maji profit target, jenom se snazi vymyslet, kdy trh udela ooobrovsky pohyb a oni vydelaji pakl.

Schvalne, Side, kolik bodu cca prumerne beres na jednom obchode a na jaky SL? Ja osobne jsem si nastavil PT natvrdo na 35 bodu, SL na 15, vstupuju JENOM na rezistencich - supportech, nesnazim se chytat velke pohyby, snazim se "jenom" vydelat penize. Je to takovy skalping, ale proste vim, ze na kazdy ziskovy obchod mam jeden, nekdy dva ztratove, coz se vyplati. Vzdyt je mozne pridat kontrakty, pokud to clovek psychicky snese a vi, ze ten model vydelava (samozrejme za dodrzeni pravidel position sizingu). Takze 20 bodu gain za den je s 5 kontrakty razem 100 bodu. Tyden ma 20 obchodnich dni.

Ja se nesnazim vychytat velke pohyby, protoze jsou pokazde jine a ted v tuto chvili brousim tuto strategii malych pohybu. Casem pocitam s tim, ze pro velke pohyby otestuji strategii "nastup na prvni vlajce", ale nepotrebuji to k zivotu.

Doufat, ze se libra obrati, protoze sla dlouho dolu, je docela na hranici. Budto obchoduju proto, ze na to ukazujou nejaky fundamentalni informace, a nebo proto, ze vzikla formace / ukazuje indikator, ze je cas vstoupit - ale technicka analyza neni jenom o tomhle. Kazdy signal se obcas myli a nelze se na nej spolehat.

Ty pouzivas jenom RSI. Fajn, ja osobne si myslim, ze ti to muze fungovat za predpokladu, ze to mas spocitany vcetne cely obchodni strategie. Ale odhaduju, ze nemas. Jenom sis vsimnul, ze by to tak mohlo byt, ze RSI neco ukazuje. Jenze to muze ukazovat co chce. Penize ti nevydelaji ani RSI ani CCI ani SAR, ale obchodni strategie a moneymanagement. Mas treba prehled o tom, o kolik se trh v prumeru hybe po podobnym RSI signalu? Jakou ma procentuleni uspesnost? Jaky SL je treba nastavit? Jak casto te SL o velikosti X vyhodi, i kdyz pak jde trh tvym smerem? (a to se obcas stat proste musi, neni uniku. A je to frustrujici, ja vim :))

Omlouvam se za delku prospevku, ale snazim se pomoci klukum, kteri jsou evidentne psychicky nalomeny a potrebuji pochopit, ze jenom sazeji na dostihy a neobchoduji, a to je prave frustruje. Trhy neznaji logiku, jenom pravdepodobnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink
Za délku příspěvku se neomlouvej, každý postřeh je důležitý a pomoc dalším klukům je krédem tohoto serveru. Nejsem děd Vševěd a občas mne tady taky něco obohatí. S tou poslední větou máš pravdu, trhy a zvláště ty FX nemají logiku, spíše pravděpodobnost kam se to může obrátit a kam to až může jít. ale to je na tom to kouzelné.. :).
Kolik "beru" průměrně na jeden obchod se objektivně nedá říct, někdy uzavírám jen se ziskem 15 bodů na lot (když se to dlouho plácá kolem pár bodů a na to nemám nervy..:-), jindy 25,40 nebo 50 bodů a můj osobní rekord.. :) je loni v listopadu, při nástupu eura (EUR/USD) po jedné klíčové zprávě - 146 bodů. Pak už mi to prolomilo posouvaný SL...A dělat z toho průměr není asi objektivní...SL dávám tak kolem 20-25 bodů, záleží na konkrétní situaci (někdy, ale výjimečně, zadám i 30 bodů), koukám na hranici S a R a taky na to, jak se to "mele" půl hodiny, hodinu, např. před klíčovou zprávou, mrknu i na trendy Par.SAR a trendy DMS (ADX). PT nastavuji tak v průměru 60-70% (dvě třetiny) nad hodnotu zadaného SL, ty koukám na více než dvojnásobek.. :). Nejčastěji ale volím, po vstupu na pozici nebo po klíčové zprávě na entry a po "chycení" správného směru, "manuální" posun SL, tak pod (nad) hranici cca 12-15 bodů aktuálního stavu a PT eliminuji. Taktika s manuál posunem SL podle vývoje směru, se mi osvědčila asi nejvíce (vhledem k ziskovosti).
Ten prográmek na fxstreet znám (jednodenní hodnoty), ale to není on. U toho zmíněného se zadávaly hodnoty o jeden - čtyři dny zpět a byl k stažení na nějaké stránce o ekonomických kalkulátorech. Až budu mít čas, zkusím to vyhledat. S těmi počty bodů naprostý souhlas (ale asi jsi myslel měsíc a ne týden, že má 20 obchodních dnů), už jsem o tom psal předminule v seriálu - vrabec v hrsti a holub na střeše, spokojit se i s málem, pořád je standardní bod téměř 250,- Kč..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hm, trailing SL je hodne dobry prave v trendech, ja vetsinou nasazuju v extremu kdy je ferova sance, ze se to odrazi zpet a to byva vetsinou o nejakych tech 40-50 bodu jak jsem vypozoroval. Stopku taky obcas posunu, kdyz se udela vlajka, ale v tech situacich po mych vstupech to casto ani nestihnu jak se to odrazi rychle :)) Trailing SL mi slusne funguje na pozicnich komoditach, ale tady na FX jeste nemam strategii, ktera by to dokazala vyuzit. Casem se do toho pustim, ted musim doladit tenhle system.

K tem poctum bodu na jeden obchod - ja prave funguju vic na technicky analyze a nevstupuju zatim do velkych trendu (parkrat jsem to na zacatku zkusil, fungovalo to, ale nemam zatim pravidla, proto od toho zatim upoustim). Me jde spis o takovy "median" nez prumer, jestli vis, kam mirim. On kazdy trh ma v delsim obdobi na danem grafu urcitou uroven volatility. Proste sebou hybe rekneme cca v rozmezi 50 bodu na 5min grafu, nejakych 150 na 2hod grafu atp. Neni to PRESNE tak, ale zhruba. Samozreme kdyz se to rozhybe jako libra minuly tyden, pak to neplati, ale za standardni situace tak nejak swinguje. Podle me by kazdy, kdo pouziva technicke ukazatele pro praci s trhem, mel alespon priblizne tusit, jaka jsou ta rozmezi, protoze pak dokaze vcas vystoupit. S pribyvajicimi viteznymi body totiz zaroven klesa pravdepodobnost dalsich zisku v danem obchode, proste obchod se "vycerpa".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bambini,
to docela chápu, že ti není moc dobře, na druhou stranu, všichni velcí hráči mají nastavenou hranici 1,18, byla asi jen otázka času, kdy se eur podívá pod 1,20 (zvlášť po tom trojúhelníku, co se vytvořil). Pořád je podle mě nadprůměrná šance, že kolem 1,18 bude dno. Hodně štěstí. A příště jdi radši po trendu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Díky za tip na ten calkulator. Stejně ale nevím, jak můžou tyhle supporty a resistance spočítané na calkulátoru fungovat, neboť přece ty velký určujou, kde dají pokyn na nákup nebo prodej velkýho množství té které měny. A hodnoty v calkulátoru můžou,ale nemusí fungovat. Co když např. calk. ukáže support na eur-usd 1856 a já to tam koupím.Pak ale cena jde na 1838 a tam už dávám kontra enter, takže mám nakonec eur-usd prodaný.A pak se to hned zase otočí a já přijdu 2 krát o peníze. To je to, čeho se nejvíc bojím a nevím, jak se tomu vyvarovat.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...