Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To Rado Nedalo mi to.. :) a kouknul jsem na MA u britské libry. To je vodítko pro mnohé dlouhodobější investory a potvrdilo se, že po dvoutýdenním půstu a pádu libry, dochází k obratu i na základě MA a libra oživila. Od pondělního rána udělala téměř 300 bodů. Hodnoty MA jsem zadal na 8,20,30,55 a 30 min graf. První náznaky změn dle MA byly už v pátek večer (1) a potvrzení přišlo v pondělí ráno (2,3). I když vzhledem k RSI se mi zdá nyní (9,30 hod.) trochu přeprodána.. :) SID

77

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Rado
Pokud GB sníží úrokové sazby, libra na krátký čas klesne, ale snížení má i jiný, mnohdy daleko pozitivnější dopad. Takže se pak trochu "zvetí". U Eura, po včerejšku a dnešním dopoledni, začínám nabývat pocitu, že se poměrně hodně obchodníků začíná zbavovat dolaru. Začalo to dnes v noci Tokio a Evropa se přidala. Za den a půl udělat 200 bodů, a to je EUR/USD přitom méně volatilní, není až tak normální. Klíčový bude zítřejší schodek obchodní bilance u amíků. A pak se uvidí.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado,Dzink
Zřejmě nějaký chvilkový výkyv po úniku zpráv ze zasedání Bank of England..:-)

Jinak Reuters dnešek hodnotí takto:

Dolar před Greenspanem sílí k jenu, ztrácí k euru
20.7.2005 10:59,

TOKIO, 20.července (Reuters) - Dolar ve středu dopoledne posiloval na 14měsíční maximum k jenu díky očekávání, že prezident americké centrální banky (Fed) Alan Greenspan během dne načrtne růžový obrázek ekonomiky Spojených států.

Euro stouplo vůči jenu na tříměsíční maximum a polepšilo si i vůči dolaru poté, co přestaly přicházet automatické prodejní příkazy k omezení ztrát. (ty inovované automaty jsou asi dobrá věc..:-) )

Dealeři uvedli, že americké sazby nahrávají dolaru a snižují poptávku po málo úročeném jenu.

Greenspan zřejmě uvede, že ekonomika bude pravděpodobně expandovat rozumným tempem navzdory rostoucím cenám ropy. Šéf Fedu začne hovořit v Kongresu v 16:00 SELČ.

Takové výroky by hovořily pro další utahování americké měnové politiky. Od loňského června Fed zvedl sazby devětkrát o 25 bazických bodů na 3,25 procenta.

Dolar se pohyboval zhruba na 113,10 jenu , nejvyšší úrovni od května 2004.

Euro kotovalo na 136,60 jenu poté, co stouplo o celý jen na zhruba 136,70, nejvyšší úroveň od dubna. Vůči dolaru stálo na 1,2080 .

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BoE hlasovala o úrokových sazbách, ale nezměnila je ... Možná se čekalo něco jiného. Já jsem měl políčeno (v DEMU VT-čka), ale ES mi to prolítlo 40 bodů a nerealizoval se, což mě trochu překvapilo a nevím čím to je (už se mi to stalo několikrát i dříve), předpokládám, že entry stop - pokud ho to projede se realizuje VŽDY za cenu market ??? Ale nestalo se tak, možná to je tím, že je to pouze demo, nevím. Nemá někdo podobnou zkušenost s demem VT?
Co znamená při zadání objednávky kolonka Trader's range? Toto políčko jsem zatím nepoužíval, jelikož nevím k čemu je dobré.

Na EUR/USD jsem zkoušel Trade Balance, ale nic i když se čekal větší přebytek.

P.S. Pak jsem teda nastoupil ručně a udělal ještě nějakých 20 bodů, ale mohlo to být podstatně lepší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honzas
Traders range ( Obchodní rozpětí) je funkce, která ti dovolí specifikovat maximální množství pips (bodové) odchylky od vstupní ceny v obou směrech. Je to takový kumulovaný SL a Limit v jednom. Když tam zadáš příkladně číslo 20 tak po posunu o 20 bodů nahorů nebo dolů se pozice automaticky uzavře. Já to ale nikdy nepoužil. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...