Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

Díky. To jsem nevěděl.
Lze někde ve VTčku dělat nějaká obecná nastavení např. objednávek (entry stopů)? Třeba by v tom byl skryt ten můj problém jak jsem popisoval, že se mi nerealizoval entry stop ... ona teda ta cena skočila naráz o cca 30 - 40 bodů a o hodně ten vstupní stop přeletěla, ale to si myslím, že by neměl být důvod pro nerealizaci stop příkazu, tak by se to mělo přeci realizovat (pokud se to nestihne za tu cenu stop) třeba o 30 bodů hůře, ne? No jestli není někde skryto nějaké nastavení, že např. u entry stop přáíkazu pokud by cena byla horší než požadovaná např. o 25 bodů, tak se to nerealizuje? Ale to asi ne, to by bylo např. u výstupu dost zrádné a rizikové nastavení.
No já si to asi vysvětluju tak, že to demo VT bylo zrovna v ten moment příliš přetížené a prostě se to nerealizovalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Traders range taky nepoužívám, ale pochopil jsem tu funkci jinak. Pokud se při prudkém pohybu na trhu pokusím vstoupit market příkazem tak cena už za tu chvilku co příkaz putuje nemusí být aktuální a protože CMS mi nikdy neotevře pozici za jinou než mnou odsouhlasenou cenu, tak mi VT vyplivne okno s potvrzením aktuální ceny (zřejmě tedy horší). Tomuto opětovnému potvrzování se můžu vyhnout zadáním traders range, tedy počtu pipsů do kolika jsem ochoten tolerovat jinou než aktuální cenu (vpostatě mnou tolerovaná slippage).
viz. forum.vtsystems.com/viewtopic.php?t=8&highlight=range

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska to po Greenspanovi zareagovalo velmi zajimave - posileni dolaru vuci ostatnim menam mi z toho vystoupeni tak nejak vyplynulo - ten velky byci pohyb po dotyku 1,2000 je dusledkem toho, ze dolar tu barieru neprorazil, takze obchodnici te cene veri jako mimoradne silnemu supportu?

Mimochodem - mam v kalendari na zitrek 10.00 EDT zase Greenspan Testifies: US economy and policy - to je pokracovani toho dnesniho? Zapis v kalendari je identicky vcetne casu...

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink Reakce na Greenspena byla vskutku zajímavá..:-), pokles - vzestup a nyní zase zpět..I když nejsem velký příznivec TA, spustilo mi to na pěti párech "nechtěně" :) na účtu s VT jeden hodně dobrý AOS a za dvě a půl hodiny to vydělalo na pěti párech (Sell/Buy nebo Buy/Sell a pak opačně) po jednom lotu 780 bodů... :). Je to založeno na třech indikátorech (MA, PSAR a Williams %R + filtr Bumper), kdy indikátory nereagují vnitřně na svá data a nastavení, ale "zapínají" a "vypínají" jeden druhého..(viz dnešní večerní obrázek EUR/USD níže..:-). Blíže to popíšu na vlákně Indikátory a obchodní systémy. Na hranici 1,2 je u eura asi dost silná hranice odporu. Vstoupil jsi na nějakou pozici ? SID

102

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, tentokrat jsem si rekl, ze zkusim fundament, vstup jsem mel na 1,2055 a SL jsem jel az na 1,2016. Kdyz se to tlouklo okolo 1,2000, trochu jsem se potil a doufal, ze to pojede dal, pak mi to vyrazilo SL. Ale dobrej obchod :) i kdyz na tvejch 750 to nema :))

Bohuzel jsem zkusil jenom EUR/USD, ostatni meny jely taky zajimave - treba libra/USD.
Pak jsem se sel projet na kole... no, kdybych zustal, taky by mi pomoci TA nejaky pipsy prisly. Takovejhle trh nahoru-dolu je dobrej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To BPetr
Až se k tomu dostanu, přiblížím to blíže na daném vlákně. Ale se svíčkovým grafem to nemá vůbec nic společného.. :). Klidně mohu použít bodový, liniový, úsečkový nebo jiný graf. AOS většinou fungují na kumulaci indikátorů a filtrů, ne na druhu grafu. Dopoledne jsem obdržel AOS založený na principu DVOU nezávislých Parabolic SAR s MACD a DMI, kdy se otevře/zavře pozice jen při poměru 3:1 (minimálně tři signály musí signalizovat entry nebo exit). Ale vše záleží na nastavení PSAR a MACD a taky na minutáži grafu. Hodně dobře to funguje na data (trendy) a taky je to dost výkonnostně zajímavé ! :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro Byl jsem mimo na nákupu v marketu a AOS na EUR/USD "udělal" za nepřítomnosti 48 bodů a uzavřel se - u GBP/USD naskočil na 1,7483 a zavřel se na 1,7554 (viz obrázek), takže udělal slušných 70 bodů...Asi to fakt funguje... :). ještě si s tím musím pohrát a odzkoušet na více měnových párech.. :) SID

104

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Díky za info!
Zkoušel jsem přednastavenej AOS na trailing stop and reverse na VT, ale nějak to nefunguje.
Tenhle sis programoval sám? A dá se nějakej takovej, kterej fakt funguje sehnat a implementovat do VT? Já totiž programování vůbec nerozumím. Je to pro mě španělská vesnice. Jen jsem koukal na VT na nějaký skripty, ale fakt netuším. :)
A ty co fungujou si jejich tvůrci asi nechaj pěkně zaplatit,co? :) :)
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Trailing stop funguje trochu jinak, někde na vlákně je to tady už popsáno..Já si dělám sám jen úpravy hodnot .Tyhle dobré programy, které jsem popsal mám zdarma od agenta, protože mám u nich již dlouho reál účet a jejich IB brokeři mají vždy trochu lepší info o novinkách než my "obyčejní smrtelníci"..:-). Jinak jsou některé upravené skripty na různých fórech. To víš, že tvůrci systémů si za to nechají řádně zaplatit. Ale nikdy nic není na 100%. Nejčastěji to dělají tak, že nabízí obchodní systémy v cenách tak kolem 100O USD/měsíc nebo management účtu a berou si 30-50% z tvého zisku...
Zkus si u VT najet na Add Training system a zvol nějaký jiný - třeba VT Moving Average Cross System a do hodnot si zadej u prvního Short MA hodnotu 12 a typ MA Exponential a u druhého Long MA hodnotu 30 a typ Weighted (typů různých klouzavých průměrů(MA) je více a VT nabízí asi pět). Zvol např.30 min. graf a pak si dole jen přehazuj různé měnové páry (nejlépe EUR/USD, GBP/USD a USD/CHF) a případně klikem na bílý obdélníček s názvem systému (VT MA Cross Syst.) klikni a do okýnka klikni na Start (šipka směr vpravo je start), pak to obchoduje za tebe ..chce to jen zkoušet, zkoušet a zkoušet a najít svůj styl a optimum. Buď v TA nebo v FA anebo v různých systémech.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...