Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zkušenosti s vývojem jednoduchého, ale profitabilního AOS – cesta tradera Mirka


Doporučené příspěvky

:) zrejme si si uz nejake to pivko v piatok vecer dal ked reagujes tak emotivne, a tak sa ti aj pismenka trosku poplietli. :), tak skus precitat este raz co si napisal.

"je to break první minutové svíce po open v USA" samozrejme ze viem co to je breakout prvej sviece, :)
sam breakouty obchodujem uz hodne dlho.

a nepisem ze je to hlupost obchodovat breakout na minutovom grafe,

pisem ze je hlupost obchodovat system postaveny na takejto logike v KOMBINACII zo statistikou dobrych a spatnych dni. co je v podstate to co si napisal ty, ale ja som reagoval na to ze to nieje pre kazdy system rovnake. cize pre mirka to platit nemusi. takze ked pivko vyprcha precitaj este raz a hlavne v klude. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek77 : Ok, budu se těšit na pokračování, snad z toho vznikne nějaký pofitabilní systém. Jsem dosti skeptický k výsledkům strategií programovaných v MT. Larryho paterny jsem zkoušel v desítkách různých obměn a výsledky mě nijak neokouzlily. V základních podobách jsou v podstatě neobchodovatelné. Larryho obch. systemy, které v posl. letech prodává na seminářích bych live teda nejel, sou to přeoptimalizované splácaniny. V jiném vlákně ukazovali ekvity a reporty L. paternů, jak to všude skvěle funguje, až jsem si říkal že jsem uplně neschopný, pak se ukázalo že daily data bral z yahoo (tedy pouze OHCL denní svíce...no comment).
Libra-futures by měla vykazovat hodně podobné výslekdy jako pár gbpusd.
TDW - souhlasím s klobásem, většinou to dopadá tak, že se dny napasují na historické výsledky, pokud máte v testu třeba 500 obchodů a deset let dozadu, tak se snad dá něco dělat (bavíme se o daily strategiích samozřejme)...ale se vzorkem 200 a 3 roky zpět je to optimalizace na historii...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fux
pro výpočty používám standardní OHLC hodnoty, jen pro Bailout Exit používám místo Open (cena z půlnoci) aktuální cenu po 7h ráno našeho času.
V rámci dalšího vývoje si chci připravit data tak, aby denní Open byly hodnoty v 7:00.

Btw. kdyby se našel dobrovolník, který napíše takový skript pro MT, budu velice rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas Mirek. Paternom Breakout volatility som sa zaoberal aj ja, skusal som rozne percenta range. Pri 85% na trhu NQ sa mi podaril na minutovych datach zaujmavy backtest, ktoreho equipty isla linearne hore !! Pouzitelne to nebolo lebo system urobil cez 5000obchodov za mesiac a zarobil cez 2000 bodov ale kazdy obchod zarobil v priemere velmy malo, a uz len sklz plnenia by to ovplivnil natolko ze by sa system stal velmy nevyhodny. Samozrejme ze som si povedal, ze to musim skusit trochu optimalizovat a prvy krok bol pouzit 5minutove data, popripade iny TF. No zial stalo sa to ze sa z linearnej krivky stala krivka "cikcak" ktora striedala profit a stratu. Skusal som aj ine trhy, ale jedine na NQ a minutovom trhu sa mi podarilo urobit spominanu linearnu krivku. Urcite sa v buducnosti este k tomu vratim, ale teraz planujem zacat live obchodovat a nechcem sa venovat tomuto, aby som sa nedostal do niejakeho rezimu hladania svateho gralu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

mirek77 Napsal:
-------------------------------------------------------

> system samozrejme neni profitabilni na vsech
> trzich, futures jsem netestoval vubec, obchoduji
> jen na Forexu.

Prečo ste si vybral prave Forex, a nie napr. komodity, ktore su udajne tiez volatilne?
Z roznych informacii som sa dozvedel, ze pri obchodovani na Forexe ide obchodnik proti brokerovi...
.. minimalne na xtb.sk sa na to niektori stazuju.

... ako informatika ma platforma MetaTrader (a jej jazykom podobnym c oslovila), rozhodol som sa
investovat do tohoto vzdelania svoj cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...