Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Lekce přímo z trhů – proč obchodníci nevydělávají?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Petře, děkuji za článek, moc pěkný. Škoda jen, že mě docela vystihuje (td)


Já začala v loni v srpnu, jedním kontraktem na IWM, pak se 4 na IWM a pak jsem usoudila, že už se docela umím "pohybovat" v levnémm trhu, tak jsem si v rámci výše svého účtu mohla dovolit 9 kontraktů na IWM.

Tento měsíc jsem si navýšila účet a po 4 měsíčním paper tradingu na RUTu jsem usoudila, že to zkusím s 1xRUT live. Dnes situace vypadá tak, že mám z pátku ztrátu -250 a na IWM cca -630.

Místo toho, abych byla ráda, že jsem se hned při prvním setkání se s RUT naučila pozici sledovat, přijmout ztrátu a obchod uzavřít, tak jsem byla na nervy z tak "vysoké" ztráty. Přitom je ztráta přesně naplánovaná, neudělala jsem žádnou chybu a ani na chvíli jsem nezapochybovala o něčem takovém, jako že počkat do pondělí, že se trh třeba uklidní nebo že jsem to měla udělat jinak apod. Za celého půl roku jsem v ničem neuhnula z mého plánu a po této stránce jsem se sebou velmi spokojená. Navíc 1 000 usd není žádná hrozná suma, abych kvůli tomu neměla spát.

... a přesto ... to se mnou zacloumalo a neměla jsem úplně skvělou náladu ....


takže next step:
více .. více .. více pokory a psychologie

ať se daří všem (tu)

Lidka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře zdravím vás i vás ostatní,přiznám se,že opce zatím neobchoduji,ale zjištuji,že opce jsou zajímavé a opravdu jednodušší než ID,tak se do nich pouštím s velkým odhodláním.Chci je použít jako diverzifikaci k ID.
Ostatně váš článek se vztahuje obecně k celému tradingu,postavím se k tomu čelem,tak jako když jsem se "učil" daytrading.
3
Škoda jen že to tady kazí jedinci,kteří to ani nezkusili,nicméně trading není pro každého.
Tak přeju vám všem velké odhodlání
Michal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, Moc uz do diskuzi neprispivam ale v dnesnim clanku byla veta ktera uplne vypadla z mych ust. - Úvahy, že se trhy aktuálně hýbou nestandardně a je lepší strategii příští měsíc neobchodovat. Kdyz procitam nektere vlakna , tak me pristupy nekterych traderu prinejmensim zarazeji , fraze jako .. brezen neobchoduji jelikoz me statisticky vychazi ze byva ztratovy, neobchoduji v pondeli a v patek, obchoduji jen LONG . Uz tato tvrzeni nemaji hlavu ani patu a svedci jen o male robustnosti systemu, jak nekdo muze tvrdit ze nasledujici brezen bude ztratovy jako pred rokem , nebo ze zrovna toto pondeli bude chop atd , zamysleme se nad logickou frazi " kde je to vysoko, kde je to nizko "... To ze system minuly rok ukazal v backtestu ze napr. pondelky vychazeli tak a tak, absolutne nic neudavaji pro tento rok, strategie je treba optimalizovat za chodu a ne na zaklade statistiky z minuleho ruku ktery byl navic poznamenan krizi. Ja napr. mam leden - brezen jako velice uspesne mesice , kdy jsem v diskuzich jen cetl jak jsou trhy totalne .... Je treba prispusobovat obchody momentalni nalade ale ne filtrovat donekoncena, navic filtry ktere letos uz nemusi mit zadne opodstatneni. Kdyz se podivam na graf, tak jen mohu napsat co vice si prat? Jiste, je treba mensi volalita, mensi volume ale staci trosku upravit system a ty pohyby tam proste jsou a navic pekne...

12675

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trading je hlavne o tom,že aby sa dosiahol úspech,nutné je dodržať konzistentne všetko,čo ovplyvňuje z krátkodobého a dlhodobého hľadiska výsledok na profesionálnej úrovni,a to každý nedokáže.Nemusí mať na to všetky dispozície,či už rozumové alebo psychické a zvládnuť všetko je hodne náročné..
Ale to pochopia hlavne tí,čo už majú nejakú prax a idú live s určitým objemom...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosto souhlasím s Jkr. Obchoduji třetím rokem, backtest a statistika uskutečněných obchodů je pro mě alfou omegou, ale mou zkušeností je alespoň částečný diskreční přístup, který spočívá ve vyhodnocení MOMENTÁLNÍHO stavu trhu na vyšších TF . Trhy jsou nekonečná proměnná a na základě statistiky uskutečněných obchodů "jen" stavím, vylepšuji a kontroluji system. Vynechávat na základě výsledků z uplynulého roku jednotlivé dny nebo dokonce celé období / a zahrnuji sem i letní prázdniny/, nemá ani podle mě opodstatnění. Velmi se mi líbí citát, který je zde na minulé stránce od MNovaka. Jak výstižné a pravdivé......... :-)....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novafashion, jkr

chalani to obchoduju tak preto, lebo to maju podlozene prave zo statistiky. podrobne o tom pisal larry williams v knihe ako som zarobil 1 milion dolarov ... . len

chcu sa zrejme dostat na vyssi percentualny win, taktiez moze hrat urcitu ulohu aj sezonnost. ci je to dobre alebo nie daju odpoved len zrealizovane obchody. ma to svoje vyhody aj nevyhody . takze nieje to o pocitoch, skor o statistike.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

popri ID by som pravdepodobne uprednostnoval diverzifikaciu automatizovaneho os na baze umelej inteligencie.
Bez stresu, emocii a studovania nepodlozenej strategie s realnymi vysledkami!
Prikladam vysledky systemu nemenovanej firmy na fdax:

Rok Zisk v € / kontrakt Zisk v % Profit Faktor Trades max. DrawDown max. DrawDown v %
2010 4.175 8,35% 1,53 16 0 0,00%
2009 24.038 48,08% 1,36 100 12.000 24,00%
2008 41.188 82,38% 1,69 107 9.875 19,75%
2007 32.088 64,18% 1,69 109 9.700 19,40%
2006 9.438 18,88% 1,26 99 11.363 22,73%
2005 -6.888 -13,78% 0,76 92 0 0,00%
2004 8.113 16,23% 1,38 91 8.275 16,55%
2003 10.188 20,38% 1,28 96 9.763 19,53%
2002 62.650 125,30% 2,14 103 8.488 16,98%
2001 30.425 60,85% 1,48 91 11.913 23,83%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snad se moc neochyluji od tématu diskuze.
Otázka kdo má šanci na úspěch, kdy začít ...atd. V knize Dr. Eldera "Vstupte do mé obchodní místnosti" na str. 39 autor píše, že největší šanci na úspěch v ID mají mladé lidé kolem věku 20 let, věk nad 30 let je již téměř bez šance. Rád bych se optal, zda má někdo s tímto fenoménem zkušenost (věk tradera a jeho šance na úspěch). Chci zdůraznit, že předpokládám u všech úspěšných traderů takové samozřejmosti, jako je studium, backtestování svého obchodního systému, píle, sebekázeň atd...
Děkuji
Zdraví
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zial patrim do kategorie ludi, ktorych tento clanok vystihuje. Priblizne v maji minuleho roku som natrafil na tieto stranky a velmi ma to zaujalo. Zacal som dychtivo studovat vsetky potrebne informacie. Vytvoril som si jednoduchy obchodny plan a spravil jeho backtest, ktory vychadzal vyborne.
Prva chyba bola ze som vynechal papertrading a demo a hned som si otvoril ostry ucet s 50.000 USD co je ale na moje financne pomery dost vela. To bolo v septembri 2009.
Dalsia chyba bolo nezvladnutie mojej psichiky. Ucet sa zmensoval. Pesne ako sa pise v clanku striedali sa mesiace kde moj plan fungoval ale vdaka psychike som prerabal s mesiacmi kde moj system nefungoval a prerabal som este viac.
Vysledok je taky ze po 6 mesiacoch obchodovania je stav mojho uctu 36.000 USD. Uplna strata dovery v seba a v moj obchodny system - akoby nie ked mi tak konzistentne prerabal. Nie som typ, ktory sa vzdava, ale momentalne som uplne na dne a neviem ako dalej. O mojej prehre nevie nikto z mojich blizkych ani z rodiny, ani netusia co robim. Nepovedal som to ani manzelke, ktora je na materskej a asi by ju to zlozilo.
Dufam, ze tymto prispevkom pomozem ostatnym greenhornom, aby nedopadli podobne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...